Jaký prut na nymfování? Zkuste Hanák Competition Czech Nymph X

hanák competition czech nymph X

S dnešní reklamou zabrousíme do světa muškaření. Podíváme se na zajímavý tip, kterým je prut na nymfování od české firmy Hanák.

Pruty od Hanáka můžete vidět u těch nejlepších muškařů a muškařek nejen u nás, ale také po celém světě. A to bez jakékoliv nadsázky, chytají na ně rybáři od USA po Nový Zéland.

Nyní se podíváme na nymfovací speciál Hanák Competition Czech Nymph X, který je určen pro nymfování s různymi typy návazců a stále se dá řadit k relativně dostupným prutům s vynikajícím poměrem cena a výkon.

Skvělý prut na nymfování od české firmy

Tento prut lze pořídit také v délce 290 cm / 9,6 ft, což představuje univerzálnější variantu již lze rovněž úspěšně používat též na mokrou či suchou mušku.

Han�k Competition Han�k Prut Competition Czech Nymph X 3106 10,6ft 3,2m #3 4-d�l

My se ale podíváme na delší model, který více ladí směrem k modernějším metodám muškaření. Tyto pruty se vyrábí z vysoce modulového kvalitního karbonu.

Disponují doutníkovou rukojetí a tenkými tmavými jedno nožičkovými očky. V délce 3,20 cm/10,6 ft se prut vyznačuje koncovou korkovou opěru pro lepší vyvážení prutu a praktičtější manipulací během zdolávání ryb.

S pouhými 104 gramy je prut i při své délce stále velmi lehký.

Tento prut pro lov na nymfu se vyznačuje dobrou citlivostí s níž vám neuniknou ani opatrné záběry.

Použití kvalitních komponentů a výjimečná akce prutu výrazně taktéž posilují úspěšnost záseku a napomáhají bezpečnému zdolání ryby. 

V ceně pevný tubus a látkový obal

Jak je dobrým zvykem, i tato série čtyřdílných prutů se dodává včetně látkového obalu a pevného tubusu, které prut ochrání při přepravě i skladování.

Výrobce doporučuje používat pruty aftma #3 k chytání ryb průměrné velikosti do 30 – 40 cm a pruty aftma #4 pro cílové ryby v délce 40 – 50 cm.

Proč zkusit lov na nymfu?

Lov na nymfu patří k moderním metodám lovu na umělé mušky. Nejčastěji se provozuje tzv. česká nymfa a v posledních letech také dlouhá, tzv. francouzská nymfa.

Francouzská nymfa je moderní a efektivní způsob muškaření. Od klasických stylů muškařiny se nymfování odlišuje použitím drobných ale těžkých nymf s tungstenovými korálky.

Při francouzském stylu se nymfy vodí na dlouhém (i přes deset metrů) návazci. To umožňuje prochytávat široké okolí z dostatečného odstupu a nechat přitom nymfy driftovat velmi přirozeným způsobem.

Díky lovu na jemném dlouhém návazci se i nepatrný záběr dá ucítit v blanku kvalitního muškařského prutu. Muškařská šňůra při tomto lovu často nemusí vůbec „vylézt“ z navijáku.

Efektivita této metody je tak značná, díky čemuž je také předmětem kritiky zejména ze strany vyznavačů klasické muškařiny.

Umožňuje se totiž s muškami snáze dostat k rybám, které jsou v úkrytu a nejsou příliš aktivní. Prut na francouzskou nymfu se většinou vyznačuje rychlou akcí ale větší délkou než v případě klasičtěji laděných prutů.

Tyto parametry usnadní vedení nymf i na větší vzdálenost, kde již kratší pruty svými parametry na nymfovací speciály nestačí.

Nymfovací prut můžete použít také na lov s českou, neboli krátkou nymfou. Zde se chytá na kratší návazec, téměř jen pod špičkou prutu. Tento styl je poněkud jednodušší, umožňuje ovšem jen lov na kratší vzdálenost. Delší a kvalitní prut je zde také zdatným pomocníkem.

Naopak pro lov na suchou nebo mokrou mušku či streamerování již nymfovací pruty příliš stavěné nejsou.

Na co si naopak dát při lovu s francouzskou nymfou pozor? Rybářský řád někdy neumožňuje použít návazec delší než dvojnásobek délky prutu. Hlídejte si tak délku francouzských návazců, týká se například muškaření na MP vodách v první polovině roku.

Specifikace:Hanák Competition Czech Nymph X 3106
Délka prutu10,6ft – 3,2m
Akce pruturychlá
Aftma#3
Počet dílů4
Transportní délka85 cm
Typ očekjednonohá
Typ rukojetikorková – tvar doutník
Hmotnost prutu104 g

Prut doporučujeme zakoupit v eshopu AZ Fishing.cz, kde seženete i další kompletní muškařský sortiment.

Přečíst znovu popis prutu

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.