Trofejní lipan rakouského rybáře z týmu Hanák: měřil téměř 60 cm

Trofejní rakouský lipna
Foto: Hanák Competition/ Manuel Haselbauer

Webové stránky a sociální sítě se u nás hemží velkými kapry a sumci. Jiných druhů ryb je poskrovnu ale o to možná více pozornosti získávají. Příkladem je lipan podhorní, což je vlastně vlajková ryba ČRS. 

Počty a velikosti ulovených lipanů u nás jsou však v posledních letech, mírně řečeno, méně uspokojivé.

Proto nás zaujal zahraniční úlovek rakouského rybáře. U našich jižních sousedů je rybaření, pravda, velmi drahou záležitostí. Velikost ryb na tamějších pstruhových revírech jim ale můžeme závidět.

Manuel Haselbauer je členem rakouské odnože týmu Hanák Competition. Jeho nedávný úlovek lipana přesáhl 59 centimetrů na délku.

Více fotografií na facebookové stránce týmu Hanák:

Sledovat Manuela můžete například na jeho Instagramu. Kromě lipanů a pstruhů zde můžete vidět také velmi zajímavé úlovky hlavatky podunajské.

Česká muškařská značka s globální působností

Firma Hanák je česká muškařská firma z Jižních Čech. Jejím zakladatelem je úspěšný závodní muškař František Hanák. 

Jde o jednu z etablovaných světových značek muškařského vybavení. Její produkty zakoupíte běžně v obchodech v USA nebo u protinožců. Celosvětově je muškaření daleko více rozšířené než například kaprařina, která hraje prim u nás a v okolních evropských státech.

České muškaření má v tomto oboru nadmíru dobrou pověst (zejména díky desítkám let trvajícím úspěchům naší repre, z poslední doby můžeme zmínit například prvenství našich muškařek na nedávném ženském mistrovství v Norsku).

Firma Hanák přitom sponzoruje nejen naše závodníky ale například i týmy USA a jiných zemí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.