Češky s převahou ovládly muškařské mistrovství světa (+ přenos z vyhlášení)

wlffc 2022
Foto: redakce

První ženské mistrovství světa v muškaření (WLFFC) právě končí v Norsku. Český tým podle očekávání zazářil. Bez přehánění můžeme říct, že celý šampionát dámy ovládly a přechytaly světovou elitu i domácí závodnice.

Ačkoliv je Norsko rybářským rájem, tak chytání na některých úsecích rozhodně nebylo jednoduché. Český tým se ale se vším popral nadmíru dobře, což jsme mohli pomocí sociálních sítí a průběžných výsledků sledovat po všechny závodní dny od začátku až do konce.

česká muškařská reprezentace WLFFC 2022
Týmové foto./Czech Women Flyfishing Team

Holky mají týmové zlato a uzmuly také přední pozice jednotlivců. Výsledková listina se na samém začátku hemží jen českými jmény:

  1. Tereza Rutová
  2. Kateřina Švagrová
  3. Markéta Procházková
  4. Eliška Marková

 12.  Štěpánka Šimůnková

Našemu týmu se podařilo udělat lepší výsledek než domácím závodnícim, které předběhly v týmech také finské muškařky.

Live stream z vyhlášení výsledků WLFFC 2022

Pokud článek čtete hned po vydání v sobotu 9.7., můžete sledovat online přenos z vyhlášení ženského i evropského šampionátu na níže umístěném přehrávači. Předpokládaný čas vyhlášení je 14:45 – 18:00. Poté by měl ceremoniál zůstat dostupný jako záznam:

Dobrá příprava a trénink dělá mistry

České muškaření patří ke světové špičce, o tom není pochyb. Ženská reprezentace navíc nepodcenila situaci a do Norska vyrazila s předstihem. Díky kampani na Donio se podařilo zafinancovat předzávodní trénink, díky němuž si dámy mohly ozkoušet důkladně závodní řeky přímo v Norsku.

česká muškařská repre a  WLFFC 2022
Czech Women Flyfishing Team

Ačkoliv mají naše závodnice velmi rozsáhlé zkušenosti z celého světa, trénink na tamějších řekách jim poskytl neocenitelné zkušenosti. Podobnou taktiku navíc praktikuje vícero reprezentačních týmů. Dobrá znalost revírů, na nichž se závod koná, samozřejmě přináší mnohé výhody. A to i když si svůj závodní úsek samozřejmě nemůžete vybrat sami.

V našem případě to opravdu nebyl promarněný čas a výsledek se dostavil. Chtěl bych tímto vyjádřit velkou gratulaci k úspěchu, který českému muškaření dělá ve světě velmi dobré jméno. 

První ženské mistrovství v historii muškaření

Úspěch české repre je o to větší, že šlo o vůbec první mistrovství světa žen v muškaření vůbec! Konalo s v termínu 4. – 10. července, souběžně s klasickým mistrovstvím Evropy.

Místem konání se stal norský region Innland, v širším okolí města Koppang. Závodní úseky pořadatelé určili na řekách Atna, Glomma, Mistra a Rena.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.