Porušili skoro všechno, rybářská stráž brala papíry jako na běžícím pásu

Kontrola rybářské stráže na rybníku
Ilustrační foto: redakce

Některé nedávné kontroly rybářské stráže nezaznamenaly téměř žádné přestupky. Dokonce si někteří čtenáři posteskli, že RS chodí jen tam, kde se nic neděje.

Nic ale nemůže být dále od pravdy, poslední zážitky středočeských porybných to dosvědčují. 

Jeden potížista vedle druhého a RS pomalu neví kam dřív skočit

Na nádrži Jelito vedené pod číslem 411 994 jako revír v režimu rybníkářství měla RS štěstí na opravdové žně. I když štěstí… spíš úplná katastrofa protože masová ignorace pravidel k ničemu dobrému nevede. Závady a vyložené přestupky tu rybáři předváděli ve velkém.

První dva výtečníci se snažili zmizet hned, jak se porybný u vody objevil. Sbalit věci a vzít roha se jim ovšem nepovedlo.

Rybářskou stráž okamžitě zaujaly pytle. Nikoliv však pod očima rybářů ale plné ryb, dokonce i živých.

Kontrolou byl zjištěn živý amur a dva zabití kapři, které dotyční zapomněli zapsat do povolenky (svatosvatě ale přísahali, že by je určitě zapsali potom).

Foto z kontroly: (čtenáři s blokováním vložených fotek je najdou pod tímto odkazem na FB SÚS)

Amur zapsán sice byl ale měl pod míru.

Druhý rybář mezitím cosi smolil propiskou do úlovkového lístku. Nejspíš dalšího živého amura, který měl opět pod míru. (Každý je povinen číst pečlivě bližší podmínky a soupis revírů: amur bílý zde má minimální lovnou míru 60 cm).

Kromě toho měl u sebe také jednoho zabitého kapra.

Oba amury se ještě podařilo vrátit do vody. Za své přestupky ale rybáři obdrželi nejen dárek v podobě zadržení dokladů ale také stopku na chytání platnou pro středočeské rybníky ve zvláštním režimu. Nezbytné oprávnění k odlovu sice ani jeden neměl. Teď jej rozhodně už nikdy ani nedostanou

Oprávnění chybělo i u dalších dvou rybářů. Poté ještě následoval opět rybář s podmírovým amurem…

Bez oprávnění k odlovu to tady nejde

Středočeský územní svaz na několika vodních plochách vyžaduje oprávnění k odlovu. 

Tento dokument je nutné mít u sebe vytištěný. Zařídit jej lze velmi snadno na webových stránkách územního svazu.

Je vydáván zdarma k vaší povolence a bez něj nelze na těchto revírech lovit. 

Na části těchto revírů je ještě nutná placená místenka, kterou vyřídíte přes SMS v ceně 25 – 100 Kč (v závislosti na revíru, roční době a například 24 hodinovém lovu přes noc). Více o odlovu a místenkách zde.

Na problémy s místenkou naráží rybářská stráž také poměrně často. Místenka funguje v podstatě úplně stejným způsobem jako SMS jízdenka v MHD.

Musíte ji mít vyřízenou ještě před začátkem lovu. Na problémovém revíru Jelito si před pár dny jeden rybář myslel, že porybného doběhne a SMS odešle až když se bude člen RS blížit. Kdyby porybný vůbec nepřišel tak ušetří, to pro rybáře znělo jako naprosto logická úvaha.

Porybný ale podezřelé ťukání zprávy na poslední chvíli před jeho příchodem viděl. Krátké bezpečnostní zpoždění před příchodem potvrzující SMS na rybářův mobil pak vykonalo své. Podvodník trestu neušel.

Na revíru Stržený (411 984) se pro změnu jeden rybář snažil prokázat neplatnou místenkou v podobě přeposlaného a již neplatného SMS potvrzení. Ani v tomto případě vychytralec neuspěl a za podvod si tady již nezachytá.

Zdroj: Středočeský územní svaz

23 Comments

   • Už mi to připadá jak hon na čarodějnice už je trapné číst tyto články horší jak za rotace ať už jdou tito pisálkove někam

    • Dobrý den, můžete s klidem tyto články nečíst, není to povinné a máme i jiná témata, kde o kontrolách není ani slovo.

     • Zjevně ani vy to po sobě nečtete, jinak by v článku či předchozím komentu nebyly chyby v podobě špatného skloňování. Nebo u toho komentu je navíc to „k“?.

      • Čtu to asi jednou nebo dvakrát. Ne všechno ale najdu. Naštěstí mě občas někdo zdatnější upozorní, děkuji

  • Minimálně kapři jsou vidět dobře. Pokud se vám foto nezobrazují tak si rozklikněte odkaz v textu a dostanete se přímo na dotyčnou fotku

 1. To si děláte srandu, jaké místenky který idiot to vymyslel za chvíli nebudem smět k vodě aniž by jsme se posraly nebo co. Ten co to vymyslel ty místenky tak ho jmenují největší zloděj roku.

 2. Dostal jsem se zde náhodou a musím se smát jak tahle blbost čti rybaření může někoho bavit. Opravdová ztráta času a ještě si kvůli tomu řešit nějaké papíry 🤣🤣🤣

  • Pro každýho to není… Ale v podstatě jde o jednu z nejrozšířenějších volnočasových aktivit na světě. Jen v ČR rybaří přes 300 tisíc lidí, třeba vás to časem chytne taky;)

 3. Myslím že mystenky jsou blbost.Kazdy rybář který zaplatí lístek už vlastně platí jakousi místenku protože obci platí členský příspěvek.A lidí nejste prasata neberte si ryby domů.Kupte si mořské ryby zabité Japonci a jinou verbezi.V životě bych nezabil kapra.Jen ubožák to může udělat.

  • Jan Šimůnek: tak hochu ty jsi se taky povedl. 🤣. Díky tobě letos pozabíjím plný limit kaprů. Tedy 50 kusů. 😉

  • Pane Šimůnku,je vidět, že jste obrovský ubožák a negramot. Mořské ryby, které se k nám dováží je většinou odpad plný těžkých kovů. Nejsem masař,ale proto, že si občas vezmu rybu sem ubožák??nebo lidé,co jedí o Vánocích kapra??Je vidět, že nevíte o čem mluvíte vy mlíčňáku

 4. Rozhodně souhlasím s postupem ryb. stráže.Rybolov má pravidla proto,aby chránila ryby před nesmyslným vybíjení.Také si rád vezmu někdy rybu,ale stačí mi jedna,nemusím brát všem kamarádům.Rybaření je sport a relax,jestliže chci příště znovu chytit rybu,musím také pouštět.Tato recenze je určena lidem kteří se umí zamyslet,ti ostatní si mohou napsat názor,ale ať se nenavážejí do těch co berou rybařinu vážně.

 5. A ty pytlačící Ukrajinci na každém rybníku nevadí? Ryby opékají přímo u vody,hromada odpadků po nich a nic se neděje.

 6. Mě taky Ukrajinci u vody vadí. Nevadí mi že tu jsou a utíkají ( teď už teda ne …) Ale myslí si že jsou chráněni a dělají strašný binec ( a ještě k tomu jsou to samí zbohatlici)

 7. Je pravda že naši přátelé s UK se u vody neumí chovat. Na Nechranické přehradě jsem byl svědkem neskutečného masového zabíjení všech chycených ryb , které vytáhli.

 8. Pane Šimůnku,je vidět, že jste obrovský ubožák a negramot. Mořské ryby, které se k nám dováží je většinou odpad plný těžkých kovů. Nejsem masař,ale proto, že si občas vezmu rybu sem ubožák??nebo lidé,co jedí o Vánocích kapra??Je vidět, že nevíte o čem mluvíte vy mlíčňáku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.