Oprávnění k odlovu a místenky na rybnících SÚS

Rybník

Výboru středočeského územního svazu v poslední době došla trpělivost s věcmi, které se dějí na některých vodních plochách. Týká se to nádrží v režimu tzv. rybníkářství, mezi které spadají i „kombinované“ pstruhové nádrže Dvorce a Rachyně, o nichž jsme již informovali. Nově si tady zachytáte jen pokud budete mít u sebe vytištěné Oprávnění k odlovu a zaplacenou místenku.

Opatření se týká těchto revírů:

Blažejovický potok – Píště (Rachyně): kombinovaný režim (MP + P)

Božkov: kombinovaný režim

Brožkovna: mimopstruhový režim

Jelito: mimopstruhový režim

Mlynařice 3 – Dvorce: kombinovaný režim

Písková Lhota: mimopstruhový režim

Stržený: mimopstruhový režim

Vlkava 4 – Smilovice: mimopstruhový režim

Počátek platnosti: Od 16.4. 2020

Oprávnění k odlovu na rybnících SÚS

Každý, kdo si bude chtít zachytat na rybníku, kde je provozováno hospodaření podle pravidel rybníkářství, bude muset vyplnit speciální formulář na webu středočeského územního svazu.

Na základě tohoto formuláře obdrží na svoji mailovou adresu Oprávnění k odlovu, které je rybář povinen mít u sebe stejně jako povolenku, rybářský lístek a další dokumenty. Povolení k odlovu platí vždy na jeden kalendářní rok.

Placená denní místenka

Samotné pověření bohužel nebude stačit. Každý rybář si bude muset zařídit místenku, která bude placená:

  • Rybník v MP režimu 25 Kč na den
  • Rybník v P režimu 50 Kč na den

Místenku prozatím půjde získat jen formou placené prémiové SMS v předepsaném tvaru, který najdete též na webu SUS. Podle vyjádření předsedy SUS Dušana Hybnera bude časem možné zvolit i jiné formy placení. Mnozí majitelé mobilních telefonů mají totiž prémiové SMS blokovány.

Proč taková byrokracie?

Výbor SÚS ČRS se tímto rozhodl řešit časté prohřešky rybářů lovících na těchto revírech. Kromě klasických porušování rybářského řádu zde dochází k mnohým pokusům o obcházení pravidel. To se týká zejména pstruhového režimu, při kterém někteří kolegové loví na těsto nebo umělé jikry a předstírají přitom přívlač.

Nové opatření umožní odebrat povolení „známým firmám“ a zjednat pořádek na revírech. Jedná se tak o velmi efektivní nástroj jak notorickým porušovatelům rybářského řádu zamezit v přístupu na revír.

Bohužel jako vždy se ukázalo, že za provinění určité skupinky jedinců zaplatí nakonec všichni a tak je samozřejmě nutno poukázat na stinnou stránku věci.

A to, že častý návštěvník těchto revírů (například místní slušný rybář) zaplatí až několik set korun nad rámec ceny povolenky než dřív, což ho jistě nepotěší.

Přečtěte si naše články o lovu dravých ryb! Kliknutím se zobrazí články o druhu, který vás zajímá:

bivakování boilies Candát feeder Jižní Morava kapr Kaprařina labe Maďarsko Method feeder mrs muškaření odebraná povolenka Okoun povolenka Praha pstruhařina Pstruh Duhový pstruhové revíry Pstruh Potoční pytlák přívlač reklamní článek rekordní úlovek rybářská stráž rybářský řád Severní Morava severní čechy střední čechy sumcařina Sumec tipy Tipy na nákup Tloušť UL přívlač usa Vaše úlovky video Východní Čechy zarybnění Západní Čechy závody černá kronika črs Štika

4 Comments

  1. Zapomněli jste dodat,že k dennímu poplatků 25kc je.potreba dokoupit ještě počítač s tiskárnou.To snad se mi snad zdá.

    • Nám přijde poněkud horší nutnost platit těch 25 Kč. Vyřízení toho papíru platí na jeden rok. V některých MO to pomáhají pro rybáře bez tiskárny vyřídit přímo na výboru.

    • Že by se nenašel kamarád, který vám vyplní onen formulář na svém počítači a zadá i svůj email a vytiskne vám onen papír? Tak jsem to udělal i pro své známé. Ale ono placení přes SMS je již jiná písnička.

  2. Já myslím, že je to jen zástěrka pro další zisky MO. Když někdo chytá nepovoleným způsobem, rybářský řád umožňuje odebrat povolenku k lovu a ne to řešit potrestáním nezúčastněných.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.