Pstruhový režim na prvním rybníku začíná

Rybník

Středočeský územní svaz již poněkolikáté zahajuje v ostatních částech ČRS nebývalou věc. Pstruhový režim na rybnících, na kterých v zimním období začíná platit pouze pstruhová povolenka a jsou vysazovány lososovité ryby.

Tento počin ve stylu jezerního muškaření a lovu pstruhů na přívlač známe zejména z Británie a severských zemí. Že je něco takového možné i u nás bylo s úspěchem prokázáno již v předchozích sezónách.

Na Rachyni (č. 413 996 Blažejovický potok 2 – Píště) byl dneškem zahájen pstruhový režim, který potrvá do 31. 5. Do rybníka bylo včera nasazeno 400 kg pstruha duhového.
Násadu pstruhů dodaly sádky z Kamenice nad Lipou, průměrná hmotnost ryby byla 0,35 kg na kus.

Zdroj: Facebook SÚS ČRS

První letošní vlaštovkou od 16.10. je rybník Rachyně v okrese Pelhřimov. Na revíru platí nejen středočeské pstruhové povolenky ale samozřejmě i celosvazové a celorepublikové povolení na pstruhové vody.

Pro lov na Rachyni je nicméně nutné zaplatit a zarezervovat místenku k lovu. Viz popis revíru:

Bližší podmínky rybolovu na rybníku: Pstruhový režim od 16. 10. do 31. 5. – vysazován bude pstruh obecný, duhový a siven. Lovit lze pouze na celorepublikové, celosvazové a středočeské pstruhové povolenky společně s místenkou (= oprávnění k hospodářskému odlovu – vydává p. Moravec, tel. 776 639 160). Je povinností lovícího před zahájením lovu zakoupit si místenku v hodnotě 50 Kč. Za lov bez místenky s vyplněným datem lovu bude lovícímu zadržena povolenka. Povolen pouze lov na umělou mušku a přívlač, tzn., že lov na položenou a plavanou je zakázán. Všechny ostatní ulovené kaprovité ryby musí být šetrně puštěny zpět do rybníka. Lov na dírkách pouze v případě udělení výjimky – aktuální informace na webových stránkách www.crs-sus.cz. Při zamrznutí hladiny a lovu na dírkách bude tolerováno chytání na těsto i sýr se splávkem pouze na 1 udici. Po rozmrznutí hladiny je chytání na těsto i splávek opět zakázáno. Zákaz vnadění a chytání na živé nástrahy. Boaty a brodění povoleno. Lov lososovitých ryb povolen 7 dní v týdnu. Pokud lovící pustí zpět dravou rybu (okoun, candát, bolen, tloušť, štika, sumec), není to považováno za přestupek. Parkování nedoporučujeme na cestě k mlýnu. K parkování použijte plochu na konci hráze v rohu.
UPOZORNĚNÍ: Tyto bližší podmínky platí jen do 31. 12. 2019. Od nového roku dojde ke změnám, především ve způsobu placení místenky. O těchto změnách budeme před koncem roku informovat a budou již obsaženy v nových Popisech revírů 2020 – 21.

Zdroj: Facebook SÚS ČRS

Další rybníky budou následovat od 30.11. a lze předpokládat na některých z nich možnost lovu bez jakékoliv předchozí rezervace jako tomu bylo v předchozích letech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.