Zpověď masaře: loni jsem vzal 120 kaprů, nechápu proč mi to někdo vyčítá

kapr
Ilustrační foto

Na ryby chodím už čtyřicet roků, protože jsem začal brzo, už ve třech. Táta mi poprvé vrazil prut do ruky možná ještě před tím, to si již nepamatuji. U nás chytal děda, strejda i můj otec. Ryby jsme jedli skoro pořád.

Měli jsme například pečenáče z plotic a cejnů. Jako dítě jsem chodil hlavně na okouny se žížalou, těch se dalo nachytat kolik jste potřebovali.

Dneska okouny neberu, mám cit pro přírodu a vím jak na tom tyhle ryby jsou. Domů ale ryby nosím, chutná nám to.

V rámci našeho spolku jsem každoročně tak na sedmém až devátém místě „v těžbě“. Vycházek k rybníkům mám požehnaně, na důchodce ale jsem krátký.

Beru tolik co spotřebuje moje rodina a nemám problém občas rybu někomu dát jako dárek. Na ryby chodím relaxovat stejně jako všichni ostatní ale beru to pořád jako lov. 

 Chytnu si svoje dvě ryby a jdu, anebo někdy taky nechytím nic a jdu domů. Nebo za půl dne mám jednoho kapra. Beru si hlavně kapry. Za rok 2022 jsem měl zapsáno 122 kusů kapra a celkovou hmotnost přes 147 kilo.

Jestli vám to přijde víc než je možné sníst, tak zkuste počítat: já, manželka plus děti (3 kluci v pubertě) + moji a ženiny rodiče, kteří bydlí ve stejné dědině a rybu občas chtěji.

Dohromady 9 lidí, v pohodě jsme toto množství během roku snědli. Minimálně dvacet kousků jsem daroval širší rodině a kamarádům.

Mrazák samozřejmě pořád plný, švagr je navíc nimrod a vedle kapra skladujeme ještě kančí.

Na rybičku jsem měl loni 3 štiky, tomu se ale příliš nevěnuji. Počet docházek byl 89. Pokaždé se ryba nechytí ale to nevadí, u vody mě to baví stejně.

Mimochodem, největší vydra u nás v okolí má těch kaprů pokaždé zapsáno alespoň dvakrát tolik. U vody je ale snad každý den od dubna do října.

Pro mě je prostě rybolov relax ale stále jde o lov. Pouštět všechny kapry při tom množství kolik se dává je přece nesmysl.

Dodržuji K70 a minimální míru a chytám spíš průměrné ryby. Nevím jak jinde, ale u nás chytit kapra na pekáč není většinou nic těžkého.

Kapr

Proč takový výlev? Musím se vypsat z toho, co mě naštvalo. Nedávno jsem se na břehu potkal s grupou kluků z jakéhosi “teamu” a v životě jsem necítil tolik opovržení za to, že mám ve vezírku rybu. Nemám potřebu se prezentovat někde na internetu, ale taky nemám zapotřebí aby mi jakýsi ogar říkal, že bych se měl zamyslet nad svým vztahem k přírodě.

Popravdě řečeno, se zamýšlím nad tím, jestli je svět ještě normální. Chápu pouštění velkých kaprů ale běžná velikost vždycky byla určená lidem na jídlo a rybářský řád mi jasně dává svolení vzít dva denně. Je to špatně?

Jožin z Moravy 

Pozn. red.: Na požádání pisatele lehce upraveno stran gramatiky a zkráceno po stylistické stránce. Kompletní jméno si autor uvést nepřeje

Vaše úlovky či podobná zamyšlení můžete vkládat přes tento formulář a objeví se zde, v rubrice Vaše úlovky 

142 Comments

  • Jestli berete takové prcky tak nevím.podle tabulek to je 40-42 cm.takove ryby automaticky pouštím,podle mne je lovná ryba od 45 cm a váhy nejméně 1,60 na kus. A né kilo deset

   • U nás je míra upravená na 45cm a klidně bych ji zvedl na 48cm. Jinak je to samá kost a nevyplatí se to brát.

    • Záleží na rybě… je i krásný kapr pod 50cm. Rekord mám 47cm 3,1kg 😀 (paradoxne šupináč) takového se vyplatí už vzít, ale když jsem viděl to obří kolo… člověku je líto takovou krásnou rybu sníst.

    • Já jsem pro jí ponechat na 40cm. Na jídlo to moc není, ale občas takového kapříka vezmu na sumce.

    • Beru ryby hlavně babičce a taková pětačtyřicítka lysec je úplný ideál. Většího po mě ani nechce 😉. Takže se zvyšováním min.lov délky moc nesouhlasím .

    • 48cm je opravdu minimum. Spíše 50cm. Většina nechápe, že kdyby počkali, tak budou chytat stejné množství, ale budou to kapři a ne kapříci. Míry jsou malé u 99% ryb.

    • U nás je míra kapra od 45 do 65cm max ostatni se pouští.denně 1ks týdně 5ks ročně 25ks.Myslím si že to stačí.Něco sníme,dáme rodině jedenkrat za rok vyudím tak 3kapry pozvu kámoše a stačí mi to.Když to někde dovolí RŘ jinak tak ať to využije.je jen na každém jak to využije.

   • ??? Proč, ty kapry tam vysazují za jediným účelem. Pokud by je někdo nesnědl tak se naruší celý ekosystém rybníka. Takže se vlastně chová ekologicky. Jen se mi nelíbí, že je rozdává i v rodině. To by se moc dít nemělo.

    • Celé to je vymyšlené. Jen taková satira. I kdyby to byla pravda tak by nesedel jak ulovený počet,, týdenní a měsíční limit a tak i váhový limit

  • Klasickej Čech, sebrat co se da. A ještě kvůli takovým hamounum zavedou 20 ryb max osoba rok. Mira 50-55, zbytek do vody.

  • Co je na tom zarazejiciho? Tady je to samej neprejici a nusne zavistivej komentar, zamyslete se nejdriv sami nad sebou, nez budete nekoho soudit za to ze si vezme kapra na jidlo,kterych svaz vysadi bambilion…

  • Nooo, přece si takovej přecitlivělej kujón:) nebude každej den svinit kuchyň:)) oškrabe i vykuchá u vody … pěkně to zajebe tam a doma zváží už jen filetky:D teď už váha souhlasí … tradááá
   Za minutu vyřešenej případ … jak já to dělám?:) s pozdravem mokrej bandita z KAO:))

  • Přesně ,udělal bych míru kapra 50 cm ,pod padesát si neberu a sežrat z prominutím přes stovku kaprů za rok není normální.

 1. Ten poměr mi též nesedí. Mělo by to být min cca 170 kg. Ledaže by tam u nich měli míru kapra 35 cm. Za mě se nemusíš vůbec obhajovat. Pokud dodržuješ RŘ, což píšeš, tak i kdyby jsi si odnesl těch kaprů 730 tak to je naprosto v pořádku. Nikdo by neměl dělit rybáře na masaře a píchače. Kdo chce jíst ať jí, kdo chce pouštět ať pouští.

  • Moje řeč. Jako malý jsem přinesl a sežral každou rybu co jsem chytil a mohl i odnést domů. Dneska je mi přes čtyřicet a jestli přinesu jednu, dvě za rok… je mi jich prostě líto a raději je pouštím. Bohužel těch co dneska nerespektují nic než sebe. A dovolují si často radikálně a vulgárně komentovat lidi za jiné názory nebo chování než které mají oni je neuvěřitelné. Petrův i zdravému rozumu zdar 👍

 2. Proč ne , když mu to chutná😅 mě by to lezlo i ušima. Rybník naplněný dvakrát ročně kaprama nemá s ocranou přírody stejně nic společnýho. Tak proč je neslovit a nesníst.

 3. Tohle brát každý tak v revíru nic není. Já sám chodím na 5ha revír a za rok bych to vytěžil jenom sám (ročně mám dost přes 100 kaprů). Když autor píše že jde k vodě relaxovat, tak může být rád že všichni nejsou jako on a nějaké ryby tam na něj zbydou. Jinak i já sám jim ryby a pár si jich odnesu. Ale proboha všeho s mírou . Myslet jenom sám na sebe je mor moderní doby a neplatí to jenom v rybařině. Petrův zdar

  • Kokot za to zaplatil, když si koupil povolenku. Ale jediný kokot jste vy pane. Jeho rybolov má, alespoň normální účel(potrava pro rodinu) a ne jako ostatní, jejichž účel rybolovu je potýrat rybu jen pro potěšení a následovně ji vypustit.

   • Tak by mě zajímalo jak se k chyceným rybam chováš, když píšeš, že, když je člověk pouští je týrá. Jestli je válíš někde po kamenech nebo v písku pak to týrání je. Slušný kaprař to ,ale nedělá. Jinak já si také ryby vezmu občas, proč ne. 122 za rok je dost,ale bohužel to řád povoluje

  • On si to ale platí. A ty si uvědom jak se slušně oslovuje cizí člověk. I moje děti chápou že taková mluva patří mezi kámoše ale ani jim by to neřekli na veřejnosti. Tě nikdo nevychoval? Škoda mluvit.

 4. 30 ks ryb na rok a pak táhni pro novou povolenkou stejně to různé vyměňují za služby a podobně jen aby nemuseli za nic platit už se mi párkrát stalo že za provedené opravy chtěli platit rybou a ještě je urazilo že ji nechci

 5. Než začnu, mě samotnému se to nelíbí 2ks kapra 7kg ale je to tak,když chytnu 2Ks kapra 60cm tak je mužů odnést nic se neděje já to jen o tom RB. Už jsem to řešil i ze svazem a bylo mě řečeno kapr nás tolik nestojí tam Aď si je berou cca kilo pro svaz40kc za kapra 🤔🤔🤔. A taky je tu další faktor škodná vydra. A jelikož při odevzdaváni povolenek se děla statistika tak je pro rybářský svaz je lepší ať si to vezme RB než vydra .A taky se nikdy nevylovy co se nasadí 😁😁😁 takové je postavení rybářských organizaci všude ☹️☹️☹️. Tak proč se zvedají cení povolenek 🤔🤔🤔.Petru zdar

  • Nevím, kde jste byl na té ceně za 1 kg kapra? U nás na Moravě se prodává za 89 Kc/kg stavalo 69 Kc/kg minuly rok… 😉 Od te doby, co to vykupuji Polaci šly ceny hodně nahoru!

  • Proč by plundroval vodu. To že umí to je jeho věc znám plno rybářů co za měsíc nechytí ani ploticí. A rybník se neplundruje proto je šumař úlovků aby RS věděl kolík se kde vytěžilo kvůli zarybnění. Některé příspěvky mě ujišťuji že jsem v Čechách čiší z nich závist.

 6. Nevím proč se někdo pohoršuje že někdo sní rybu nebo větší počet ryb , já osobně mám ryby moc rád a neváhám si ji vzít domů do kuchyně a zároveň jsem i myslivec a jsem rád že někdo nevynalezl živou vodu aby se slovená zvěř polila aby znovu ožila aby si mohli i jiní sportovně zalovit. Vím jak to chodí na placených vodách kde je systém chyť a pusť a ryby jsou dopíchané a zmrzačené častým ulovením což je taky důvod k zamyšlení co je etika lovu jinak přeji Petrův zdar a dobrou chuť

 7. Chyť a pusť je poměrně dost mladá disciplína a není zdaleka tak humánní jak se představuje.
  Na ryby se odjakživa chodilo pro ryby a na relax. Pánovi přeji ať se mu dál daří. Petrův Zdar.

 8. Petrův zdar. Nevidim jediný důvod,proč by si je rybář neponechal! Řídí se RŘ. Já sám jsem důchodce,ale letos nejen kvůli práci,ale i zdr.probl.jsem se dostal k vodě pouze 1x a 1.jeste nemám🙂. Znám lidi, kteří mohou jíst rybu každý den a pokud by ji měli 1-2x do týdne,jsou vyloženě nevrlí a radši si ji jdou koupit. Někdo holt je na vepřové,jiný na rybinu – proti gustu nikdo nic neudělá. Loni jsem byl na rybách často,nachytal cca 80-100ks, ale odnesl si cca 10-15ks(?). Osobně tzv chyťpusť v lásce 2x nemám,ale nepokrytě najevo to na vědomí nedávám. (proč? – už několikrát se mi stalo při kontrole, že o lidech,o kterých jsem ‚věděl‘,že převážně pouští,tak měli ve vezirku 3 a > ks a zapsaného měli jednoho.. zatím jsem členem RS – i když všechno má svůj konec 🙂). Tolik asi.. Petrův zdar a rybám zvlášť

 9. To je idealni vzkaz tem „hospodarum“, co tvori ceny povolenek, limity ulovku a rybarsky rad. Pan je hovado, na ktere plati jen pravidla. Vse zacina u tech, co je tvori. Ti si take asi pletou, ze jde o povolenku ke sportovnimu rybolovu. Ostatne oni to pak zprumeruji a my ostatni blbci tak sponzorujeme takove bezmozky. Skody timto zpusobuji zodpovedne osoby na MRS a CRS. Je cas tyto „hospodare“ vzit klackem po zadech vcetne toho „lovce“ a prosadit zasadni zmeny.

 10. To je idealni vzkaz tem „hospodarum“, co tvori ceny povolenek, limity ulovku a rybarsky rad. Pan je hovado, na ktere plati jen pravidla. Vse zacina u tech, co je tvori. Ti si take asi pletou, ze jde o povolenku ke sportovnimu rybolovu. Ostatne oni to pak zprumeruji a my ostatni blbci tak sponzorujeme takove bezmozky. Skody timto zpusobuji zodpovedne osoby na MRS a CRS. Je cas tyto „hospodare“ vzit klackem po zadech vcetne toho „lovce“ a prosadit zasadni zmeny.

  • Proč je pán hovado. Porušil něco, jestli ne tak mu budiž přáno. Každý rybář který uloví rybu tak se rozhoduje jestli ji pustí a nebo nepustí. Takže ty bludy o tom že jedni mají rybařinu jen chyť a pust a druzí, že jsou masaři je prostě nesmysl. Chce někdo rybu tak si ji vezme, nechce rybu tak si ji nevezme. Přeci nebudu někoho komentovat, že si vzal rybu. Tuhle možnost má každý z nás rybářů, a když ne tak ji NECHCE VZÍT a nebo je NECHYTNE. Prostě všichni co mu „nadáváte“ jste zabedněnci

 11. No,povolenka stojí cca 2000,tak je nutno za ty prachy urvat co nejvíce.Znám v okolí taky takové,jeden mi řekl, že to roznášel po vesnici a už to ani nechtěli.Vánoční kapr stojí asi 90Kč/kg, takže těch 147 kg je za více než 12000 Kč.Ano, není to proti rybářskému řádu,ale nezdá se mi to normální.Stěžujeme si na skupiny cizinců,kteří brakují naše vody,na predátory a hle.I mezi námi jsou rybáři s povolenkou,kteří se snaží vytěžit co nejvíce.Jsem taky rybář,chodím na brigády a vím,co obnáší,než se ryba vysadí do revíru.Naše řeka je úzká, takže takový rybář je schopen vybrat ryby na úseku asi 500 m.

 12. Můj názor: 20 ks kapra za rok + 20 ks ostatních druhů ryb, plevele kolik chceš. To je podle mého názoru víc než dost. 122 ks kapra za rok je rozežranost, ale bohužel za to může rybářský svaz. Ale tomu počtu bych klidně věřil, vím co dokážou chataři důchodci na velkých přehradách nebo naši noví přistěhovaní přátelé z východu.

  • Když to vezmu normálním rozumem,tak by jsem to řekl asi takhle: když vezmu například zdraví životní styl… doporučuje se mít rybu na talíři 1krát až 2krát do týdne….to znamená, že v průměru 8ks. ryb do měsíce a krát 12náct to je 96 ks ryb ročně. Takže jestli jich na to je v rodině devět, tak těch 122ks ryb je podle mne akorát.. jinak když má povolenku a ryby mu berou, tak proč by je měl kupovat? A za další….kapr je opravdu ryba, která se vysazuje na to aby se vytěžila, jinak by byl ekosystém opravdu v každé vodě za chvíli v háji….a tak by jsem mohl pokračovat do nekonečna…. Mimochodem také rybařím a ryby jím a letos jsem si odnesl už čtyři kapry 😁….A teď hurá do mě 😁👍

   • Je rozdíl, odnést si 4 kapry, když k vodě už mockrát do října nepřilezeš a smrdět u vody každej den s vizí, že si zas narvou nácky, protože můžou. Jsme rybáři oba a ryby pouštíme. Za tenhle rok jsem neodnesla já ani chlap od vody nic. Minulý rok jsme vzali dohromady 4 kapry známým. A pak se tu zjeví typ, kterej se musí vybrečet,jak jsou na něj ostatní zlí, když přitáhne domů metrák a půl ryb za 10 měsíců, ne-li 12! Já se vsadím, že ten leze i na dírkování, ale otázka času, než se ledy prolomí. 🤣🤭 Omlouvám se za fejeton. Musela jsem. Ohání se pravidly až podezřele často a to pominu, že kapři museli být dost často i podměreční. Z těchto důvodů jsem chtěla dělat RS, ale dlouho bych tam nevydržela. Některé „rybáře“ bych musela fakt vyfackovat.
    Po Trautenberkovi bych ráda viděla i plac po opuštění lovného místa. Vem si, že by tohle dělal každej, kdo k vodě chodí. Vzít do vezírku DENNĚ všechno, co mu skočí na prut a když má tedy ten údajný počet dle pravidel, tak směle domů. Můžou se tu jiní ohánět, že neporušuje nic, ale ruku na srdce, mnozí, i Vy,pane RYBÁŘI se 147 kily ryb, -zneužívání to je. Prostě HAMTY, HAMTY, ať mám víc, než tamty. Tohle mě teda zvedá ze židle a v sobotu budu mít u vody o čem přemýšlet. Dlouho tohle ve mně bude ležet.

    • Zdravím vás,všechny Petrova cechu
     nestačím se divit kolik zbytečných vulgarismů proti sobě poużíváte.Kolega se přiznal, že si vzal 122 kaprů a vy ho kvůli tomu napadáte? Jestliže v RŘ je napsáno dva kapry za den/pod7kg/,tak to prostě je v pořádku.Mně spíše vadí chytání dravců za použití trojhácků.Ještě jste neviděli padlého sumce se zašitou tlamou trojháčkem? A co Candát za účelem chyť a pusť ať ho chytáte na gumu,či wobler ,či živou nebo mrtvou rybku je to pro něj většinou stejně konec.Proč RS zatím nuzákonil pro tento sportovní lov pouze jeden jednoháček bez protihrotu!!!

 13. Pravidla jsou jedna věc, právně je vše v pořádku… Eticky je to ale dost pokrytecký… Pan může chytit tolik kusů, jen proto, že ostatní nejsou takový sobci jako on, kdyby každý tahal 50ks a víc ročně, tak za pár let nebude v řece nic… A pak je ještě jeden úhel pohledu, pokud se tahá tisíce kaprů ročně, pak taky je nutno ty tisíce nahradit… Místo toho aby se více soustředilo na dravce, kterých je ve vodách zatraceně málo… Takže jsou dvě cesty, buď výrazně omezíme počet kusů na hlavu, nebo ať jsou 2x dražší povolenky, aby zbyly peníze na více druhů a třeba i na rybářskou stráž…

 14. Nechápu tuto diskuzi. Jsem lovec od přírody a tak jako líbám ženy na ústa, tak bych chtěl ryby lovit pro radost z dobře uloveného jídla.A podotýkám že jsem od vody v minulém roce odnesl jednoho kapra. Obojí se v dnešní době trestá. Proto jsem z lovem skončil a letos si povolenku nekoupil. Vy co trápíte ryby stylem chyť a pusť se zamyslete nad jiným způsobem. Naházejte si do vody dřevěné rybky a chytejte je podsekem . Howg

  • Rybář nejsem, a když čtu ty závistivě komentáře, tak jsem i rád. Jsou pravidla a když je dodrží je to snad cajk. A když se vám pravidla nelíbí, změňte je, jestli na to nemáte je změnit, nezbývá než se s tím smířit, ale ten kdo mu nadává za něco co mu RŘ, ZÁKON a POVOLENKA umožňuje, tak to dělá jen duševní mrzák.

   • Přesně, kdo nadává je absolutní duševní chudák. Pán by musel stejně něco sníst, takže v přírodě je vše zachováno i kdyby vzal tunu a ta se zpracovala

 15. Zavedl bych počet kapra na rok. 40-60ks je myslím dostačující. Nelíbí se mi platit za cokoliv rybou. 122ks-147kg? Vždyť to jsou ještě kapří děti.

 16. MASÁK , ZASRANEJ. CO NESEŽERE, NENARVE DOCHŘTÁNU. NARVE DO MRAZÁKU. CO JE DOMA, TO SE POCÍTÁ. SEM TAM DA RYBIČKU ZA LAHVINKU. DEMIŽÓNEK. TO ROVNOU MŮŽEME JEZDIT NA RYBY S LOĎKOU A S GRANÁTEM..

 17. Z toho co tady čtu mi je špatně.Nenazranost je špatná vlastnost.Zakon neporušujes když drancujes vodu ale když budou nenazrancu jako ty více co pak budeš lovit.Asi ho…

 18. Na Zlínských vodách to funguje tak že po vysazení kapru jsou revíry plně obsazené dva týdny.Nenazranci se napakuji.Pak jsou vidět u vody az po dalším vysazeni.Pak zase nemá cenu u vody šedé protože tam nic není co chytat.

 19. V JČ máme na jednu povolenku max. 50ks ušlechtilé ryby. Chceš víc, kup si další. Tito kapři jsou ovšem opravdu cíleně určení ke spotřebě. Spíš by měli naše svině zelený začít regulovat tu čtyřnohou vydru a ne tu, která sedí na břehu

 20. V každé organizaci se najde několik jedinců co maji ročně kolem 100ks ryb. Bouhužel je možnost odnést neomezené množství ryb za rok. U nás na „malých“ vodách máme omezení 20ks ryb za rok. Dokud se globálně pro všechny nezmění rybářský řád, tak to nemá smysl řešit. Slušný člověk se zbytečně jen nas…e 🙁

  • To je určitě rybář z ČRS. maji pořád dva kusy kapra,a nejen to…tam maji i spousty jiného a taky výhod. U nás MRS.to už před pár lety krouhly a můžeš jen jednoho kapra. ČRS.ju tam Se mají trochu líp než u nás na Moravě.jedna ryba a šmitec,A ani žádné 24 taky tu nemáme jak ČRS .ani na jednom revíru.v Čechách na 19 revírech.Ale povplenky pořád dražší. Taky ryby chytám a jim byl jsem už v dětství učeň v kroužku,doma a i spousty receptu od starých rybářů.a dnešní moderní chyť pust.jejich problém.ja si rybu chytnu sním.

 21. Hrozně se mě líbí jak tady půlka lidí pláče že je masar apod věci 🤣 Jste ubohý nuly a jen zavidite nic víc nic min 👍 platí si povolenku… Platí ☝️dodržuje zákon…. Dodržuje. Proč by si nemohl vzít ryby?

 22. Tak to, že pán je nenažraný,o tom není pochyb,na druhou stranu násaďáků zas taková škoda není. Jsou to dvou až tří leté ryby,a snadno se dosadí. Co mě osobně sere víc, že takový jedinci bezostyšně vybíjejí jiné druhy, jako je například tloušť,parma nebo podoustev v trofejních velikostech, do kterých dorůstají i 20 let a více a jejichž maso navíc ani za moc nestojí. Bohužel pro sportovní rybáře organizace masařinu podporují,a nic s tím nezmůžem.

 23. Přesně, kdo nadává je absolutní duševní chudák. Pán by musel stejně něco sníst, takže v přírodě je vše zachováno i kdyby vzal tunu a ta se zpracovala

 24. Nevim proc mate problem s tim ze si nekdo bere kapry. Pokud dodrzuje rybařsky řad a bere mnozstvi a velikosti tomu povolene,muze vam byt po tom prd. Staci si jem pro ist komentate a hned vidite ldo vam to schvaluje a kdo ke proti. A to same mate u te vody. Ja vam na to nereknu popel a druhy se posere ze mate rybu ve vezirku,je to v lidech. Taky v tom muze u nekterych keincu hrat roli zavist protoze on nema ,nebo mu to tak nejde. A reci ze jste sobec a kdyby to tak delali vsichni tak za chvili mebude co chytat jsou kecy. Proto se ulovky zapisujou aby se to mohlo zpatky dosazovat. Jak jsem byl na rybach radu let tak byli i takovi co brali 5 kapru a napsali jednoho,tak to jsou masari a hovada a meli jsme pat ostrych potycek u vody ale tohle bych hodil za hlavu.Jako ano kdyz jsem cyhtal taky jsem kapra pod 46 nebral ale kazdy ma jine priority a diva se na to jinak.

 25. Sežrat 120 ks kapra , dyť to musí celá rodina mít bílý howna jak volavka nebo kormoš.
  Žrát pidikapry i v létě musí být chuťový hnus.

 26. Na ryby chodím 60 let, ryby se braly vždy, ten kdo neuměl chytat jenom nadával, že ve vodě nic není, že to masaři sežerou, ale z čeho vyrostli ti trofejí ryby, ty nespadl z nebe. Ryb je všude dost a je lépe je sníst, než se potom dívat na to, jak nám v létě ve vodách zdechají. To je pro opravdového rybáře smutný pohled. Takže, ryby lovme, kdo má chuť je sní, kdo ne tak je pustí a hlavně ať jsme u vody všichni spokojení. A ten kdo tu píše anonymně, tak ať raději nepíše a nezávidí. Pravdou zůstává, že by se měli limity úlovků sjednotit ve všech krajských svazech, jsme snad český rybářský svaz. Lovu zdar a dobrou chuť.

 27. Vemte komunismem naučené chování a dejte ho do dnešní doby. Vznikne příběh muže, který vzal 122 kaprů/rok, cca 1,2 kg/kapr. A přizná se k tomu, protože mu to připadá normální, ale dotkne se ho chování mladých kluků s jiným názorem na věc. Normální to bývalo. Snaha mít co nejvíc kaprů v sumáři byla běžná. Nikdo neřešil obrovského kapra ve vezírku, protože to svazy tak chtěly. Pak do toho vstoupila pomyslná svoboda, vše se uvolnilo, ale minulostí pokřivené myšlení nezmizelo. To se projevuje nejen příliš se neměnícím řízením svazů, ale v každodením životě. Úsměvné je číst komentáře „..přátele z východu se postarají o zbytek..“, poté co nad mnoha obchody v Rakousku a Něměcku vysely nápisy „Češi, nekraďte“. Nechme pána se 122 kapry být. On za nic nemůže. To Lenin s Hitlerem:-)

 28. Jací masaři? Ať si každý rybářvezme co mu bližší podmínky dovolují! Od toho ryby vysazujeme – osobně ryby nejím,ale pokud nemusím nejsem pouštěč – toto patří na soukromé revíry, nebo do svazových vod dosazujeme ryby max jednou za pět let, a nebo jen tam kde je po otravě, úhynu a podobně ( omezme rybochvná zařízení 🙂)- pak bude mít chyť a pusť smysl – a Mimo jiné – kdo chce chytat kapry min 50 cm ať je rád že něteří odnášejí ryby pod 50 – aspoň vám neodnesou tu padesátku – Petrův zdar

 29. Na jednu povolenku 122 ks ryb a živit s tím x lidí?Co kdyby si ti lidé taky vzali povolenku,kterou by museli zaplatit, zaplatit členské příspěvky,odpracovat brigády?To už by byl drahý špás,ale na druhou stranu,měl by z toho prospěch i rybářský svaz.

 30. Jo a chtěl bych vidět myslivce, který zastřelí za rok 100 kusů zvěře pro svoji spotřebu.To by ho asi hnali.

 31. Kdyby se takhle chovali všichni rybáři, krajová povolenka by nestála 3000+. Takže ten kdo masaří by měl zavřít svoji umaštenou tlamu a šoupat nohama. My co pouštíme vám ty povolenky dotujeme.

 32. Ten rybář bude z MRS. Mne jako člověka zvyklého počítat zaráží nepoměr mezi hodnotou ponechaných ryb (min. 10 tis. Kč) a cenou povolenky (příp. ostatních plateb). Tento systém může fungovat jen tam, kde je úživná voda a přirozený výtěr (a) nebo další jiní rybáři ochotní platit za to, co jim takové revíry přinesou, a s menší potřebou (nebo umem?) přivlastnit si rybu. S případným omezováním přivlastňování si ryb souvisí logicky i úprava ZP příslušných revírů, protože nejde přece stále více pouštět ryby a vysazovat stále stejně (ne-li více) podle starých 30 i více let ZP. A s tím souvisí cena povolenky atd atd…

 33. maximální počet přivlastněných ryb na povolenku je jediným řešením.Měl by být v přímém poměru k ceně povolenky.Chceš chytat dál, připlať za další povolenku. (ať se za tyto peníze mohou nakoupit další ryby)

 34. Takových Jožinů víc tak budou rybníky za chvíli prázdné. Bohužel pár podobných individuí znám taky. Rybu si vezmu taky, doma je jíme, ale takové množství co píše ten Jožin?? Masař, jinak to asi nejde nazvat. Takovým lidem se u vody obloukem vyhýbám. Bohužel pri dnešním tlaku na revíry musí rozumný člověk uvažovat trošku inteligentně a ne myslet jen na to jak si naplní mrazák.

 35. Pokud je to vše pravda jak píše a uvádí kolik toho nachystal i váhu jen mě by zajímalo kolik toho měl pod postelí až se vzbudil copak to nechápete jen se chlubí pokud je to pravda a tim vás i chce naštvat poznal jsem několik rybářů jak se chubili ulovkama kolik za sezónu atd a nedávalo to smysl protože to Bi bil jedinéj co měl nachytano a jiný nic protože ani tolik kaprů ve vodě v té rozloze nemohlo bejt myslím míra cca 45cm já rybáři od 6 let občas vemu domu jinak to pouštím ale kapra pod 55cm nederu a do 65cm když má víc jde zpátky je rozdíl z řeky a z piskovny rybníka nebo z řeky PS kolegové nevěřte mu to by musel chytat do sítě a co dostatni rybáři to za celou sezónu nechytil nic na revíru jak uvádí nebo tam chodí sám zváni Petr

 36. Jak je možné že některé oblasti mohou povolit takové množství ulovených kaprů! V moravskoslezském kraji pouze 40 kusů za rok!

 37. Já si myslím, že to je naprosto v pořádku. Já, a mnoho rybářů či znám, máme v úlovkovém lístku skoro prázdno. Chytám 31 let, a nikdy jsem neměl více jak nástražní rybky. Loňský rok jsem chytal poměrně hodně, návštěvy u vody mi skoro nestačili, ale celkově jsem vzal cca. 2 kg ryb a to druhý jako hrouzek, plotice, cejnek, karas stříbřitý, cejn a zapisoval jsem slunečnice pestré. Ale rybu pro konzumaci jsem si od vody neodnesl byť to bylo asi 35 ks celkem. Takže věřím, že když se sem tam někdo nejde co má úlovkové lístky plné ryb tržní velikosti, tak to je v pořádku. Jen nevím kam takový člověk na ryby chodí, protože já jsem třeba nechytil kapra už no…. Možná 8 let 🙂

 38. Pánové a dámy,zamyslete nad sebou a nesuďte druhé. Jestliže zákon jasně říká,kolik si může rybář vzít ryb od vody a je ustanoven rybářský řád tak by nebylo na místě soudit druhé za to že si odnesou co je dovoleno.Je to na každém z vás přeci jak se k tomu stavíte. Co rybář nerybář( chyť a pusť 😆) můj názor ať se vám to líbí nebo ne 😆si může přeci s rybou udělat dle řádu jak je libo. Tak tady nesuďte rybáře,kteří si vezmou podle řádu ryby které jim náleží a mohou snimi nakládat co je libo😆🤔😆 Takže to schrnu…. Nestarejte se o druhé,když vám to nenáleží.😆😆😆😆😆😆😆😆 Starejte se sami o sebe a pouštejte je ať je co chytat.Si myslíme a taky na vás koukáme jako ví na nás . Nazdar bazar

 39. Pánové a dámy,zamyslete nad sebou a nesuďte druhé. Jestliže zákon jasně říká,kolik si může rybář vzít ryb od vody a je ustanoven rybářský řád tak by nebylo na místě soudit druhé za to že si odnesou co je dovoleno.Je to na každém z vás přeci jak se k tomu stavíte. Co rybář nerybář( chyť a pusť 😆) můj názor ať se vám to líbí nebo ne 😆si může přeci s rybou udělat dle řádu jak je libo. Tak tady nesuďte rybáře,kteří si vezmou podle řádu ryby které jim náleží a mohou snimi nakládat co je libo😆🤔😆 Takže to schrnu…. Nestarejte se o druhé,když vám to nenáleží.😆😆😆😆😆😆😆😆 Starejte se sami o sebe a pouštejte je ať je co chytat.Si myslíme a taky na vás koukáme jako ví na nás . Nazdar bazar

 40. Pánové a dámy,zamyslete nad sebou a nesuďte druhé. Jestliže zákon jasně říká,kolik si může rybář vzít ryb od vody a je ustanoven rybářský řád tak by nebylo na místě soudit druhé za to že si odnesou co je dovoleno.Je to na každém z vás přeci jak se k tomu stavíte. Co rybář nerybář( chyť a pusť 😆) můj názor ať se vám to líbí nebo ne 😆si může přeci s rybou udělat dle řádu jak je libo. Tak tady nesuďte rybáře,kteří si vezmou podle řádu ryby které jim náleží a mohou snimi nakládat co je libo😆🤔😆 Takže to schrnu…. Nestarejte se o druhé,když vám to nenáleží.😆😆😆😆😆😆😆😆 Starejte se sami o sebe a pouštejte je ať je co chytat.Si myslíme a taky na vás koukáme jako ví na nás . Nazdar bazar

  • Přesně tak, za mě je spíše větší problém že moc často nejsou stanovený max míry, chytit kapra do 50-55 cm není problém ale nad 60 už ano, byl bych pro,
   co je 65 a víc tak pustit zpět.

 41. Jeden rybář u nás na moravě má kolem 350 kaprů za rok a všechny má napsaný v papírech. Nikdo s tím nic neudělá. Velice by pomohla REGULACE RYB ze strany RYBARSKEHO SVAZU. 122 ryb na rok je opravdu hodně, myslím si že optimální poměr by byl kolem 40 kaprů a 10 jiných ryb za rok..měli by rybáři vypsat nějakou petici a poslat na rybarsky svaz. Tohle drancování vody se mi nelíbí.. nasadí se kapři a do týdne je rybník vychytaný. A pak rybáři nadávají v hospodě, že tam nejsou ryby.

 42. Přečte si co vám povolí na severní Moravě a spadne vám braba acely rád si můžete strčit za klobouk 40 kusů zasezonu ale vymalováno tak nevím jak to funguje vtomto státu cizojazyčných rybář se nekontroluje protože má vyjimku

 43. Ať jde o koho koliv takovejch a ruznejch rybářů pytlaku masaru je dost vše je v lidech tak jak i v jináč životních záležitostech jak se chovají v práci v rodině atd jen mě zaráží jak se vsici nad tím certite jeden něco napíše a je rozvrat v republice zamyslete se kdo víc nadělám škody tím ho neomlouvá pokud je to pravda ale co továrny fabriky a jiné společnosti nadělali dělají a budou dělat tím jak vlejou vpustí do vody tekoucí chemikáliji tím ne že jen zlikvidujou rybí ale i další přírodu atd a co se jim stane pokud je zjistí nic dostanou pokutu přitom stejně ta firma počítá že na ně přijdou a pokuta je vijde levněji než likvidace někde u odborné firmy co už toho bylo a taky to nezjistili viníka spíš nechtěli ti zpusobujou ty největší škody a přitom jsou si toho vědomí já jsem jednou zjistil že ve vodě je nějaká chemikálie mrtvé rybí nahlásil atd nepřeji to nikomu co já jako svědek zažil od ruznejch organizací společnosti atd tak jak Budem Teda soudit Petr

 44. jemi 9 nejveci ulove co mam ma 39kg 131 cm tolstlobec a sumec 237cm na lipne poustim rybi spet jsem zastance chyt a pust rybi jsou ve vode omezene ne nekonecne debilni rybari co rybi berou

 45. Víc takových lidí, co berou vše,tak v rybnikach nic nezůstane, já mám letos nachytáno skoro 90 kaprú,dva největší měli po 70 cm,oba šupinači, všechny jsem vrátila zpět do vody,beru to jako relax,je pěkné mít záběr a být šťastný, kdy kapra vytáhnete, ale nejhezčí pro mě je, když ho vracím do vody.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.