Vnadící směsi z červů a larev: netradiční návnady na českém trhu

my baits hmyz

V záplavě všech těch navoněných kuliček, válečků a dalších laskomin pro ryby se trochu zapomíná, že ti naši šupináči mají nejradši různé breberky a jiné potvory. Prostě něco co nepůsobí zrovna nejchutnějším dojmem pro většinu jedinců druhu homo sapiens.

Plavačkáři a feederaři přitom od živých nástrah nikdy neodešli a jejich kýble se hemží červy a dalšími podobnými návnadami seč jim peněženky nebo pravidla LRU dovolují.

Je s podivem, že vyrobit vnadící nebo PVA mix na bázi hmyzu a červů napadlo někoho až celkem nedávno. Myslíme tím komerční, dlouhodobě skladovatelnou návnadu v obalu, ne směs vylepšenou živou nástrahou jaká se běžně používá ale vyžaduje více práce s přípravou a hlavně skladování a shánění živé složky.

Hotová směs sice těžko dosáhne kvalit čerstvé návnady. Použitelnost je ovšem jistě jednodušší a tyto směsi mohou oslovit spíše hobby rybáře než závodníky, kteří mají červí a patentkovou logistiku již zajetou.

Hotová směs a stickmix z hmyzích larev od firmy My Baits 

Vzít pytlík s červy je prostě snadné a návnada z toho je pro rybu určitě zajímavá. O co ale vlastně jde?

Na českém trhu se objevily směsi z hmyzu od německé firmy My Baits. Nutno říct, že po první vlně se jen zaprášilo a nejspíš ani nyní není zásoba nekonečná.

My Baits vyrábí celkem normální partikly a jejich směsi nebo například tygří ořechy. Toho jsou ale plné sklady všech podobných výrobců. Opravdu netradiční jsou ale následující libůstky sestávající z různých červů, larev a podobných složek krmení:

Macromix „Wormageddon“

Při výrobě tohoto mixu se používá směs konopných semínek, pohanky, fazolí katjanga a řepky, spolu s čerstvými larvami pakomárů, moučnými červy a larvami bource morušového, aby byl mix bohatý na důležité bílkoviny a polynenasycené mastné kyseliny. 

Mix obsahuje důležité aminokyseliny jako glutamin, lysin, asparagin a alanin, což jsou přirozené složky potravy pro kapry. Tato směs je nejlepší při nízkých teplotách, kdy kapři hledají mikroorganismy a bezobratlé. Směs je, podle slov výrobce, také vhodná pro přerybněné a těžké vody, kde funguje na ryby díky přidání čisté hmyzí bílkoviny. 

Macromix má lehce oříškovou chuť a obsahuje tuk z celých larev much. S obsahem více než 70% bílkovin, vyváženým obsahem aminokyselin a vysokým obsahem omega-6 mastných kyselin, je směs velmi atraktivní a má velký potenciál. 

Mix Wormagedon nežere PVA a může být uchováván až 9 měsíců v originálním neotevřeném vakuovaném sáčku. Po otevření by měl být zpracován do 10 dnů.

Mix Hmyzu Micro Destruction Insects PVA Friendly & Ready To Use

Směs moučných červů, larev mušek, sladkovodních krevet a housenek doplněná o hmyzí protein a extrakt pakomárů ve vakuovaném balení.

My-baits mix hmyzu micro destruction insects pva friendly & ready to use 1,5 l

Tato potápějící se směs je připravena k okamžitému použití bez potřeby dlouhého máčení nebo vaření. Všechny cenné složky, jako jsou aminokyseliny a polynenasycené mastné kyseliny, jsou zachovány v balení. Tato směs je opět ideální zejména pro přerybněné a těžké vody. Výrobce vycházel z předpokladu, že mikroorganismy a bezobratlí představují klíčové složky v potravě kaprů a dalších rybích druhů. 

Směs může být použita k doplnění stickmixů, PVA punčoch, jako vylepšení pro partikly nebo do jiných směsí. Směs lze skladovat až 6 měsíců bez nutnosti chlazení a doporučuje se ji spotřebovat do 14 dnů po otevření.

Active Stick Mix „Freaking Insect“

Stick mix je složen z přírodních atraktorů a dalších přísad a tvoří ve vodě atraktivní barevný oblak kolem nástrahy. Směs obsahuje mikropeletky různých velikostí a drcené halibutové pelety. Stick mix je velmi účinný, protože se pouze lehce namočí a stlačí a okamžitě začne působit. Pokud chcete prodloužit jeho mračný efekt, je doporučeno použít tekutou zálivku od My-Baits.

My-baits active stick mix

Mix Hmyzu Destruction Insects PVA Friendly & Ready To Use

Tato směs obsahuje moučné červy, borce morušového, larevy mušek a housenky, které jsou doplněny o hmyzí protein a baleny vakuově. Směs je také připravena k okamžitému použití a nevyžaduje žádnou delší úpravu před tím než se vdáte na ryby.

My-baits mix hmyzu destruction insects pva friendly & ready to use 1,5 l

Podobně jako výše uvedená směs Micro je ideální pro použití na přeplněných a těžkých vodách, protože mikroorganismy a bezobratlí jsou na prvním místě v kapřím jídelníčku. Lze ji použít jako doplněk jiných mixů, do PVA punčoch, přidávat ji do běžného partiklu a vnadících směsí. Tuto směs lze nepoužitou skladovat až 6 měsíců bez nutnosti chlazení a po otevření se doporučuje spotřebovat do 14 dnů.

Veškeré tyto libůstky i vcelku normální věci od My Baits prodávají u Páryse.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.