České boilies kombinuje nástrahu i návnadu v jednom, nahradí třeba PVA

Chytil Pandemia

V tomto článku bychom chtěli zmínit zajímavou novinku, která se objevila na českém rybářském trhu. Inovací nástrah nikdy není dost a nyní se do experimentů pustil další tuzemský výrobce. Boilies Chytil Pandemia zaujme již na první pohled.

Zatímco v posledních letech se objevovaly nové druhy boilies například s vnitřní náplní (Nutrigo od LK Baits), zde firma Chytil šla trochu jinou cestou. Na první pohled vidíte, že boilies je „jakési podivné.“

Kulička je totiž obalená v minipeletkách, které hustě pokrývají celý povrch nástrahy.

Boilies Chytil Pandemia může nahradit PVA a poslouží na místech, kde nesmíte krmit

Dle slov výrobce může toto boilies posloužit jako náhrada za různé PVA sáčky a další varianty zakrmení pomocí rozpustných materiálů obsahujících návnadu.

Chytil Boilies Pandemia 16mm 100g

Chytil Pandemia obsahuje nejen peletky ale zároveň jde o nástrahu, která je silně dipovaná. Slouží tak k intenzivnímu přilákání ryby na lovné místo aniž byste museli k montáží připevnit PVA.

Vzhledem k tomu, že se zde samostatná návnada nepoužívá a rozpadá se přímo nástraha, domníváme se, že tím odpadnou problémy na revírech, kde je zákaz zakrmování.

To je případ některých pražských a okolopražských rybníků a nádrží, kde s krmítkem ani jinou formou krmení nesmí rybář vůbec fungovat.

Dá se předpokládat, že proti nástraze, která se ve vodě částečně drolí, se ale nedá nic namítat jelikož drobné kousky odpadávají také z jiných druhů nástrah (například z velkých pelet, ale i chleba, pečiva apod,).

Využít tuto nástrahu ovšem můžete i všude jinde. Výrobce také zmiňuje, že peletky na nástraze dobře drží při náhozu. Mohou tak posloužit například při snaze o delší hody s nástrahou bez možnosti zavážení návnad. S PVAčkem samozřejmě tak daleko nenahodíte jako se samostatnou koulí.

Teprve po dopadu do vody začíná nástraha pracovat. Uvolňují se dipy a postupně začínají odpadávat také peletky. Nástraha začne ve vodě pracovat poměrně rychle a okamžitě láká ryby. Doba než se peletky oddělí od vnitřku nástrahy může trvat cca 1 – 2 hodiny.

Na rozdíl od ostatních rychle pracujících nástrah zde ale okamžitě funguje pouze vnější obal z peletek a dipů. Relativně rychle naláká ryby a vytvoří malé krmné místo přímo pod montáží. Samotná kulička ovšem představuje klasické odolné boilies.

Po opadání všech těchto vychytávek bude pod háčkem „dlouhohrajicí“ klasická kulička. Můžete tak toto boilies používat pro delší lov za jakýchkoliv podmínek. Například i v teplejší či proudné vodě bez nutnosti častěji přehazovat a kontrolovat stav nástrahy.

Boilies Chytil Pandemia
Pandemia se prodává například u Páryse

Jaké jsou k dispozici velikosti boilies a příchutě?

Boilies Chytil Pandemia je k mání pouze v jedné velikosti 20 mm. Zato máte možnost vybírat z celé řady oblíbených příchutí jako například:

  • 2S – Scopex Squid
  • Chytil Boilies Pandemia 20 mm – Apač – Indian Spice
  • Black Panther
  • Chiméra Red
  • Famózní Švestka
  • Ichigo Hotto
  • Kořeněný Tuňák – Česnek/Asa
  • Krill Max
  • Skunk

Jedna malá krabička boilies Pandemia stojí aktuálně 169 Kč. Zakoupíte jej například v eshopu Parys.cz a taaké v Chyťapust.cz nebo v AZ Fishing

Čtěte také:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.