Spoře oděná dívka vytáhne sumce z nory jen za pomoci rukou (video)

sumec
Ilustrační foto

Lov sumce rukama je praktika, kterou naši pravidelní čtenáři znají z dřívějších zpráv. Používá se zejména v jižních státech USA. Jde o poměrně volnomyšlenkářskou techniku, při niž člověk nepotřebuje žádné vybavení. Většinou si lovci vystačí s plavkami a rukavicí neboť se používá nám dobře známý úchop za sumčí čelist.

Podrobnosti a další videa můžete nalézt například v tomto článku z minulého roku. Nejde samozřejmě o lov sumce velkého, který se vyskytuje pouze na území Evropy, nýbrž o americké druhy sumců.

Tyto ryby nedosahují takových velikostí jako náš sumík, přesto jde o jedince o slušné hmotnosti. Rekordní jedinci mohou vážit i několik desítek kilogramů, průměrný úlovek je samozřejmě menší.

Jde o sumce hojné v jižní části této země, kde jsou oblíbeným cílem sportovních rybářů. Z nich samozřejmě naprostá většina praktikuje lov na udici. Kupříkladu na nástrahu v podobě pravého amerického hot dogu, viz náš další článek zde.

Určitá skupina lidí tyto ryby ale loví ve vodě rukama. Jižané mají tento lov za určitou tradici, které se věnují celé rodiny. Nejčastěji samozřejmě v létě, což se týká následujícího příběhu.

Na sumce do vody bez zbytečného oblečení a chytit jej holýma rukama

Na tomto odkazu najdete na sociální síti Twitter krátké videjko, v němž americké venkovské děvče něco páčí z kalných vod tamějších řeky či jezera. Jejím cílem je správně uchopit sumce, což se jí za malou chvíli podaří a úlovek je na světě. Sumeček o váze několika málo kilogramů pak nejspíše skončí na talíři neboť na jihu se chytá hlavně pro maso.

Video si můžete otevřít na tomto odkazu na YouTube

V některých případech může být podobný lov sumců velmi nebezpečnou aktivitou. Americké úřady evidují případy, kdy podobní lovci utrpěli nejrůznější zranění a jsou známé také případy utonutí. Z bezpečnostních důvodů se ale nedoporučuje takto lovit o samotě.

A jak je to s legálností takového lovu? Vychází se z toho, že co není zakázáno, je povoleno. V 9 státech USA takový lov ryb není zákonem vysloveně regulován a je tedy považován za legální techniku.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.