Štiky 100+ cm a další pěkné zubatice z českých a moravských vod: podívejte se na úlovky z minulé sezony

Štiky 100 cm

Z redakčního šuplíku – vlastně sdíleného úložiště souborů, dnes taháme další článek. Chvíli zde poležel a nyní nastal čas jím zpestřit mezidobí, kdy nejde lovit dravce.

K publikaci nás popohnaly celostátní média, konkrétně Idnes.cz, který dnes zveřejnil přehled pěkných úlovků štik. Trochu nás začíná štvát, že běžné zpravodajské portály stále častěji fušují do řemesla nám, chudákům hobby webům, kteří v zimě nemají pomalu o čem psát a ještě tam nedají ani jednu rybu z ČR. Odvetný plán pomstít se jim konkurencí v podobě útoku na jejich výsostná témata třeba zavedením rybářsko-politické rubriky nebo bulvárního sloupku nám ale zatrhli, takže se budeme dál držet svého kopyta. I s těmi všemi chybami, kterým se jako hobby redakce nevyhneme.

Výzvu tímto přijímáme a přicházíme s přehledem Vašich úlovků, tedy komunity rybářů kolem tohoto webu. Zaměříme se na štiky, kterých bylo dost a podíváme se na ty největší a pak i na menší ryby.

Ty jsou ale možní ještě cennější, protože pro mladého rybáře znamenaly první větší štiku nebo úplně prvního dravce v životě, což je věc na níž se nezapomíná.

Jdeme na to, naše vaše loňské štiky v pořadí podle velikosti:

Mirkovy metrovky z Vltavy

Mirek nám poslal několik fotek z kategorie 100 cm+. Ryby pochází z naší největší řeky Vltavy:

štika metrovka
štika 116 cm

Štika obecná 114 cm na plandavku

Jakub Kida poslal úlovek štiky v délce 114 cm. Ulovil ji na jednu z nejklasičtějších nástrah na přívlač – měděnou plandavku.

Kuba je mladý rybář a věříme, že takových ryb za svůj život nachytá daleko víc. Obzvlášť, když neváhá takového pěkného dravce pustit zpátky do vody, aby mohl dát základ další generaci ryb a potěšit další rybáře.

štika na plandavku

Čtěte také:

5 důvodů, proč si oblíbit plandavky na štiky

105 cm štika ze Sedlčan

štika 105

Svůj životní úlovek poslal také pan Petr Kytýr. V Sedlčanech ulovil štiku dlouhou 105 cm vážící 10,1 kg.

Další 105tku poslal čtenář Jirka:

štika

Tato metrovka zabrala na medovku

Občasné úlovky štik na kaprové nástrahy nejsou nic tak neobvyklého. Ryba nad metr je ale senzace. Jeden ze čtenářů nám poslal štiku velkou 101 cm, která zabrala na medovku – legendární nástrahu pro lov kaprovitých ryb. Příspěvek dorazil bez podpisu autora (lze doplnit například dole v komentářích).

štika na medovku

80 cm ryba z Radbuzy

Štiky osmičkové řady také patří k velmi pěkným úlovkům, které u nás nechytíte každý den. Pan Ladislav Šobr ulovil 80 cm štiku na Radbuze, vážila 3,8 kg.

štika z radbuzy

Jestřabická štika 75 cm

Revír Jestřabice netřeba dlouze představovat. Jednu z nejlepších moravských přívlačových vod znají rybáři po celé ČR. Tento úlovek poslal Michal Ševčík. Rybu vrátil zpět do revíru.

štika z jestřabic

První velká štika 8 letého rybáře

Štika 82 cm

Na středočeské Berounce ulovil velmi mladý rybář štiku 82 cm. Foto poslal Martin Melč, gratulujeme!

Úplně první štika v životě

Další podobný příspěvek pochází z revíru Ohře 6. Na web jej nahrál Petr Blecha:

první štika, Petr Blecha

Čtěte také:

1 Comment

  1. Jsem rád když vidím takto malé děti u vody kdy sotva drží prut, natož když se jim povede chytit jakoukoli rybu(ku). Je velice správne, že je rodiče v tomto úchvatném koníčku podporují a dokáží jim tímto dát jeden z největších daru a to bezezbytku láska k přírodě a k jakimkoli živočichů je . Všem moc dekuji

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.