Boilies Red Crab: nová nástraha od české firmy

velikost boilies na zimu je někdy dilema
Ilustrační foto: redakce

Firma TB Baits koncem zimy uvedla na trh jednu z novinek, kterou je boilies Red Crab. Tato nástraha je koncipovaná do širokého spektra podmínek, vyrábí se v průměrech 16, 20 a 24 mm a zakoupit jej můžete ve třech velikostech balení od 250 gramů až po 2,5 kg. Článek přinášíme v rámci partnerské placené spolupráce s firmou Párys.cz, která s výrobcem nástrahy úzce spolupracuje.

Boilies Red Crab od TB Baits okamžitě po svém dopadu do vody začne působit a uvolňuje do okolí aroma. To je signál, který kapr těžko nemine. Povrch koulí se postupně rozpouští, což napomáhá šíření zmíněných potravních signálů a zvyšuje přitažlivost boilies pro ryby.

Doba rozpadu se liší v závislosti na průměru koule, teplotě vody, proudu a aktivitě bílých ryb. Dle údajů výrobce trvá 8 až 12 hodin. 

Cílem týmu TB Baits bylo vytvořit boilies ekonomicky dostupné, což je zároveň jedna z hlavních deviz této značky. Také ale chtěli boilies nadupané kvalitními surovinami, které nijak neztrácí svoji nutriční hodnotu jako kompromis vůči jeho ceně.

 • Co nová nástraha od TB Baits obsahuje:
  • široké spektrum aminokyselin
  • NHDC
  • GLM extrakt
  • Krill extrakt
  • extrakt Activ Liver
  • Chili extrakt
  • Black Pepper extrakt
  • mnoho dalších skvělých složek
  • extrémně silnou esenci Crab
  • esenciální olej Black Pepper

Klíčem k skloubení toho všeho dohromady, a možnosti cenově rozumné produkce nástrahy na trh, se stala efektivita výroby ve velkých objemech a zkoušení velkého množství variant složení.

Zkoušením různých variant směsi nakonec vznikla finální podoba Boilie Red Crab. Toto boilies má navíc ve vínku určení na celoroční rybaření a je sestavené tak, aby se rychle uvolňovaly jeho atraktivní složky do okolí, což ho dělá účinným i v ledové vodě.

Tb baits boilie red crab - 2,5 kg 20 mm

Boilies Red Crab má ambice být velmi univerzální nástrahou

TB Baits tým se tímto projektem zabýval více než rok. Testovali jej v letních vedrech sezony 2022, tak i v zimě, kdy mrzli v bivaku při -15 stupních a čekali, zda přijde dříve záběr nebo bídná smrt umrznutím, která byla dosud výsadou hlavně lyžařů a horolezců, nikoliv však kaprařů.

Pokusy probíhaly také na rybnících, řekách a velkých jezerech v Čechách i v dalších vyhlášených evropských destinacích pro lov kapra.

Tohle všechno dohromady vedlo k neustálým úpravám a vylepšování směsi dokud boilies neprokázalo svoji účinnost v širokém spektru podmínek.

Proč jsou boilies s krabovou příchutí zajímavé?

Krabové boilie jsou účinné, protože obsahují atraktivní ingredience a unikátní směs chutí a vůní. Dá se o nich říct, že napodobují přirozené zdroje potravy ryb. Kapr rozhodně není vegetarián a nejrůznější vodní živočichové tvoří nedílnou součást jeho jídelníčku. 

Testování nástrahy v podání týmu TB Baits:

(pro zobrazení videa možná budete muset znovu načíst stránku)

Kromě toho vysoký obsah proteinů a živin v ingrediencích krabového boilie činí z této náastrahy lákavý a nutričně bohatý zdroj potravy. 

Masové příchutě se v nástrahách na kapry používají možná méně často než ovocné, rostlinné či kořeněné příchutě. Mnoho dobrých rybářů na ně ale nedá nijak dopustit,

Další oblíbené masové příchutě zahrnují například játra, krevety, mušle, lososa a krill. Tyto příchutě lze kombinovat s dalšími ingrediencemi k vytvoření složitých mixů nástrah, které napodobují vůni a chuť přirozených zdrojů potravy pro ryby. Toho se drží také výrobci a produkují roztodivné kombinace příchutí v jedné nástraze. Je však třeba poznamenat, že různé živočišné základy či oleje v nástrahách se při použití chovají různě například dle teploty vody a za určitých okolností se může snížit jejich efektivita oproti jiným nástrahám.

Jak jsme již říkali v úvodu, boilies Red Crab prodává Párys.cz

Čtěte také:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.