Chytrá podložka na kapry: DIGITAL Smart Cradle kapra rovnou zváží

HOLDCARP DIGITAL SMART CRADLE

Jedna z nejzajímavějších novinek pro kapraře pochází ze Slovenska a představujeme ji v placené spolupráci s eshopem Parys.cz. Firma Holdcarp již před časem na trh uvedla kolébku na kapry Digital Smart Cradle. Viditelným rozdílem oproti klasické podložce je zde digitální váha. Chytrá kolébka vám totiž nahradí hned několik součástí kaprařské výbavy a značně usnadní manipulaci s rybou.

Výrobek firmy Holdcarp dokonce obdržel významné ocenění Grand Prix za nejlepší novinku roku na letošním For Fishingu a to zcela jistě právem. Kombinace váhy a podložky typu kolébka přináší řadu výhod. Například usnadní manipulaci s rybou a zkrátí čas, který ryba musí trávit mimo rodný živel.

Znamená to větší komfort nejen pro kapraře (obzvlášť pokud je u vody sám) ale hlavně větší ohledy k rybám. Vážení ryby se tady odehraje prakticky hned během vyháčkování. Odpadá tím vážení v saku a s tím spojená manipulace. Digital Smart Cradle podstatě nahradí několik dalších položek kaprařské výbavy.

Nápad spojit podložku přímo s váhou může vypadat jednoduše. Jozef Dubina z firmy Holdcarp se nám ale svěřil, že vývoj přece jen zabral dlouhý čas. Nestačí totiž jen umístit váhu na kolébku, jak by se mohlo zdát. Vše navíc bylo nutné vyladit a otestovat pro opravdu bezchybnou funkčnost za všech situací, které u vody mohou nastat.

Váha například umí poznat, kdy se kapr v kolébce přestane mrskat. Pohyby těžké ryby totiž ovlivňují sílu, jíž působí ryba na čidla a přesnou hmotnost lze zjistit jen v klidu. Zároveň váha tento údaj na displeji umí uchovat, takže rybář nemusí mít obavy, že si údaj nestihne přečíst zatímco musí manipulovat s rybou.

Jednou ze základních funkcí je také tárování, při níž se váha nuluje (nutné například kvůli přítomnosti vody v kolébce). Odpadá nutnost vážení prázdného saku a nepřesnosti tím vznikající.

DIGITAL Smart Cradle ve výsledku může ušetřit peníze

Kdyby tento výrobek prodával Horst Fuchs v teleshoppingu, nezapomněl by říct, že nákupem ušetříte. Je to v podstatě pravda. Cena je samozřejmě výrazně vyšší než u běžné kolébky nebo podložky. Podobné produkty lze pořídit například kolem 6 tisíc korun, tady jde o částku přes 10 tisíc.

V úvahu je ale potřeba vzít, že v ceně již máte digitální váhu a odpadá vám v podstatě nutnost kupovat vážící sak. Tyto doplňky se samozřejmě v low-endu dají pořídit každý za pár stovek. Digital Smart Cradle ale je výrobek určený přece jen pro zapálené kapraře, kteří hledají vybavení kvalitnějšího charakteru a lepších užitných hodnot.

Nákup samostatné kvalitní váhy a saku může bez problémů znamenat další tři tisíce korun. Když to sečteme s cenou běžné kolébky, tak nejsme od ceny Smart Cradle vůbec daleko. Zde už ale nic dokupovat nemusíte.

Kolébka od Holdcarpu stačí sama o sobě a můžete ji po připojení k baterii okamžitě začít používat se všemi funkcemi. Váha je ve výrobku již integrována

Bližší popis podložky Holdcarp DIGITAL Smart Cradle

Digital Smart Cradle od Holdcarpu váží ryby v rozsahu 0,5 kg – 50 kg. Má tři páry výsuvných teleskopických nohou, které slouží k vyrovnání nerovností terénu.

LCD displej s velikostí úhlopříčky 3,5″ (8,9 cm) a rozlišením 480×320 pixelů je připevněn ke konstrukci a má naklápěcí uchycení. K ovládání zařízení slouží dotyková obrazovka o velikosti 3,5″ (8,9 cm) a LCD displej je chráněn ochranným tvrzeným sklem odolným vůči poškrábání.

HOLDCARP DIGITAL SMART CRADLE
Výrobek se prodává za poněkud vyšší cenu, nahradí ale samostatnou kolébku, váhu i vážící sak

Zařízení lze napájet standardizovanými alkalickými bateriemi: 6F22 (lithiová baterie 1200mAh), 6LR61, 6LF22 nebo vlastním externím zdrojem s výstupním stejnosměrným napětím od 6V do 24V s konektory FASTON 4,8 mm. Váha funguje v teplotách od -5 °C do 35 °C.

Vnější rozměry kolébky činí 140 x 73 x 40 – 62 cm, vnitřní rozměry aktivní vážící oblasti jsou 110 x 61 x 30 cm. Transportní rozměry jsou pouze 70 x 70 x 20 cm. Celková hmotnost zařízení je 7,5 kg a spotřebu elektřiny má asi 70 mA při úrovni svítivosti displeje 180 cd/m2 a 120 mA při úrovni svítivosti displeje 780 cd/m2 při napájecím napětí 5,0V.

Holdcarp podlo?ka digital smart cradle

Další funkce zařízení:

Zařízení má několik funkcí, jako je precizní ukazatel stavu baterií s 5 stupňovým zobrazováním, možnost nulování hmotnosti (tárování), nastavení úrovně jasu displeje, tlačítko pro přerušení/pokračování měření, které umožňuje vyfotit úlovek spolu se zobrazenou hmotností ryby na LCD displeji, přepínání zobrazování hmotnosti v kg nebo lb, zobrazení venkovní teploty, tlaku a nadmořské výšky.

Váha umožňuje přepínání mezi zobrazením hmotnosti v kilogramech nebo librách. Také zobrazuje aktuální venkovní teplotu, tlak a nadmořskou výšku. Pro napájení je vhodné použít akumulátor s kapacitou nejméně 7Ah.

Tento výrobek koupíte například v eshopu Parys.cz

Čtěte také:

4 Comments

  1. Proboha,co to je za kokotiny ??? Jsou ještě normální rybáři ???
    Digitální podložka na kapry s funkcí proti mrskání ???
    No to je chujovina všech chujovin…

    • Co je na tom špatnýho? Pro přesnost měření docela důležitá věc, digitální váha, co má každej doma to má softwarově ošetřený dost podobně.

  2. Za mě super nápad, který ocení nejeden kaprař. Akorat ta cena je přece jen dost vysoká, ale chápu, že nápad se prostě cení. Předpokládám, že to brzy obšlehnou i další výrobci a cena se stane dostupnější.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.