Švédky se vsadily, že chytí většího okouna než známý youtuber. Jejich ryba měla 52 cm (VIDEO)

švédský okoun
Ilustrační foto: redakce

Team Galant zase řádí na švédských vodách. Rybářská hvězda severských vod, Edvin Johansson, vzal k vodě dvě kámošky a dali si závod v tom, kdo chytne většího okouna. Tohle ale nečekali, největší ryba byla pořádný kus.

Seveřani jsou zvláštní parta, což uvidíte i na tomto videu. Rybaření prožívají jako fotbalový zápas a jejich soupeření zahrnuje prvky sadismu v podobě anticen pro méně úspěšné účastníky výpravy,

Tentokrát se nechytá na slavných švédských jezerech ale na menší řece v rovinaté krajině. Většina okounů zde nepatří k velikánům. Na trofejní rybu se ale narazit dá. To se ale stalo až v průběhu sranda závodu, jenž nikdo nechtěl prohrát. 

Na toho, kdo bude mít nejmenší úlovky totiž čeká “cena” v podobě velmi pikantního pokrmu z lokálního hladového okna. Proherce ho bude muset sníst a zažije chilli peklo nejspíš hned dvakrát.

Ve videu figuruje spousta okounů ve váze do 350 – 400 gramů. Ve zhruba patnácté minutě ale přijde záběr snů. Sára zapřáhne rybu a chvíli to vypadá, že na prutě má štiku. Nástrahu ale popadl velký okoun, čímž si Sára udělá nový osobní rekord.

K dispozici mají i váhu (místo saku používají igeliťák, váhu ale mají alespoň správně nastavenou na kila a ne libry, jak se stává některým rybářům u nás), takže míry okouna známe přesně a jsou následující: 52 centimetrů a 2,31 kilogramu.

Video:

Video vkládáme zde, pod tento odstavec: (zapne se přímo v okamžiku záběru velkého okouna). Pro ty, kdo má zobrazování videí vypnuté, dáváme odkaz přímo na YT kanál Kanalgratis.se.

Můžete si pustit také celé video od začátku. Veškeré rozhovory uslyšíte švédsky, není ale problém si pustit titulky v několika jazycích jako například angličtina, ruština či polština.

Úplně na konci pak naleznete scénu s pojídáním trestného pokrmu (20. minuta), který si museli speciálně objednat ve stockholmském fastfoodu. Normálně totiž takovou smrtící dávku chilli nekoupíte.

Čtěte také: Okoun 40+ z rubriky Vaše úlovky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.