Extrémní zimní kaprařina z lodě na Slovensku (VIDEO)

LOv z lodě na jezeře Ontario
Ilustrační foto: redakce

Lov kapra lze provozovat mnoha zajímavými způsoby a rybolovnými technikami. Jedním ze zatím poměrně netradičních je například kaprařina z lodě. Ještě zajímavější je přitom takovou výpravu absolvovat během chladného období roku.

Právě to můžete vidět na zajímavém videu, které je nyní populární na portálu YouTube. Známý slovenský kaprař Jakub Fabian na něm představuje lov kaprů z lodě, která je ukotvená uprostřed VN Králová na Slovensku.

Video s názvem Boat Fishing VN Kráľová – December 2022 – Ako Chytám Ryby Ja #20 má zhruba 34 minut a nachází se na jeho kanále ElFabianoTV:

(v případě nezobrazení videa zkuste znovu načíst stránku)

Snímek vznikl během studeného zimního počasí v loňském prosinci a tak lze tento způsob kaprařiny považovat za doopravdy extrémní jelikož zima prověří nejen vybavení ale také odhodlání každého rybáře.

Vodní nádrž Králová je přehrada(číslo revíru SRZ  2-4930-1-1), která se nachází na Jižním Slovensku, poblíž měst Sereď a Galanta. Jde o vodní dílo s rozlohou přes tisíc hektarů, která v oblasti představuje jeden z největších kaprových revírů. Platí zde například horní míra 70 cm pro každého uloveného kapra.

Nádrž je proslavená zejména úlovky velkých kaprů ale také candátů a sumců.

VN Králová byla v roce 2022 vypuštěná

Kráľová či Kaskády jsou vodní dílo umístěné na řece Váh poblíž měst Sereď, Galanta a Šaľa v úseku mezi říčními kilometrickými značkami 44,2 a 78,6 km. Dokončeno bylo v roce 1985 a slouží k energetickému využití Váhu, ochraně přilehlého území před povodněmi, těžbě štěrkopísku, zásobování zavlažovací vodou, splavnění daného úseku Váhu, chovu ryb a jako místo pro rekreaci a vodní sporty. Je součástí systému přehrad Vážské kaskády.

Během roku 2022 došlo k vypuštění nádrže Králová, což se údajně opakuje každých deset let z důvody kontroly stavu na objektech vodního díla. Pokles hladiny trval dva měsíce koncem léta 2022.

Čtěte také další články na téma kaprařina:

Zimní kaprařina

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.