Zítra končí IBCC: kolik mají nejúspěšnější týmy nachytáno?

IBCC
Foto: IBCC

Balatonský kaprový maraton IBCC se blíží do finále. Konec závodu nastane zítra ráno. Pojďme se podívat, jak jsou na tom týmy na špici závodu.

Letošní ročník se nese ve znamení úpravy pravidel, kdy se bodují pouze ryby nad 10 kilogramů. Do loňska představovalo hranici 5 kilogramů.

Čelo závodu letos úspěšně okupuje značka CARPSONBAITS s dvěma týmy v první trojce. Ve vedení je k dnešnímu ránu již po několik dní tým CARPSONBAITS 2, který má aktuálně stále obrovský náskok a celkových 388 kilogramů bodovaných ryb.

Na druhém průběžném místě se drží tým NIKL & CARP´R´US TEAM 2, který má celkově 295 kilogramů.

Třetí průběžnou pozici drží tým CARPSONBAITS s 248 kilogramy.

Už se s tím samozřejmě po xté opakuji, ale jde o průběžné výsledky. Změny nejsou vyloučeny, i když do konce závodu zbývá méně než 24 hodin. Náskok prvních tří týmů je ale už značný a minimálně na prvních dvou místech to už takhle nejspíš zůstane až do konce.

V celkovém součtu se do dnešního rána ulovilo za všech 300 týmů dohromady 884 kusů ryb s celkovou váhou 12055.08 kg. Průměr se drží stále kolem 13,64 kilogramu.

Největší ryby závodu

Velikostí exceluje středeční úlovek kapra vážícího 35,62 kilogramu, jehož ulovil AQVARIUS TEAM. To je největší ryba za celou desetiletou historii IBCC. Zároveň taky rekord celého Balatonu.

rekordní kapr

Není to jediná třicítka z letošního ročníku závodů. V pondělí byl týmem MIKBAITS REBELS uloven kapr 30,1 kg.

Mikbaits rebels 30,1 kg

Dále zde figuruje ještě několik úlovků nad 25 kilogramů a nemalé množství ryb nad dvacet kilo.

Ocenění čeká nejen na celková první místa

Rybářské závody jsou vždy tak trochu nespravedlivé. Zejména díky losování míst, proto se také odměn dočkají nejen týmy na prvnícj třech místech.

Finanční odměna čeká samozřejmě na lovce nejtěžší ryby a to ve dvou kategoriích, šupináč a lysec. Největšího lysáka má aktuálně tým JET FISH a váží 25,6 kilogramu.

Další kategorie cen se vyhlašuje dle součtu hmotnosti pěti nejtěžších ryb každého týmu a další ceny se udělují za první tři místa v každém ze sektorů.

Více o cenách, které dostanou vítězové jednotlivých kategorií IBCC, se můžete dočíst v tomto článku.

Seznam odkazů na profily jednotlivých týmů je tady.

Zdroj a foto: IBCC, online výsledky zde

Z videoreportů doporučuji například video od MIVARDI TV:

Čtěte předchozí zprávy o IBCC 2024:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.