Šupináč 30,1 kg: další bombový úlovek z letošního IBCC

Mikbaits rebels 30,1 kg
Foto: IBCC

Letošní ročník kaprařských závodů IBCC jede doslova bomby. Člověk jen žasne, a to máme za sebou jen něco málo přes prvních 24 hodin chytání.

Víc než pět dní chytání má všech 300 týmů ještě před sebou. Začalo se včera v poledne a hned po několika hodinách přišla první ryba nad 25 kg.

Tím se stal šupík s váhou 26,2 kilogramu. Neuplynul ani den, a další hranice padla.

Magická třicítka nevydržela na IBCC ani 24 hodin od startu. Velká gratulace týmu Mikbaits Rebels. V 9 ráno chytili šupináče, u nějž váha ukázala 30,1 kilogramu!!

Mikbaits rebels 30,1 kg

Video:

Pokud si myslíte, že tím výčet velkých ryb končí, tak vůbec ne. Podle online výsledků závodu se, dohromady s tímto třicítkovým kaprem, ulovily už tři ryby nad 25 kilogramu.

Jedním z nich je zmíněný 26,2 šupík o němž si můžete přečíst ve včerejší zprávě (foto přiloženo).

Dnes je teprve čas po obědě a ve výsledcích je ještě další kousek nad pětadvacítku. Velice pěkná ryba v chladném ránu na pegu 43 potěšila tým SAENGER ANACONDA SLOVAKIA. Šupík měl úctyhodných 25,8 kilogramu.

Další ze slušných je například ryba 21,58 kg ulovená týmem Krante LT – opět šupináč. Přišel v 8 ráno na pegu 277. Dál by byl výčet pěkných ryb velmi dlouhý.

V čase, kdy píšu zprávu, se totiž na online tablu píše, že zatím ve výsledcích figuruje:

  • 1 ryba nad 30 kg
  • 3 ryby nad 25 kg
  • 5 ryb nad 20 kg

Dál následuje obří skok v počtu úlovků, protože kusů nad 15 kilo se prozatím chytilo už 36 kusů. Bodují se jen ryby nad 10 kilogramů. Prozatím bylo uloveno 120 kusů ryby. Průměrná hmotnost aktuálně činí 13,7 kg.

Šupináči převažují v úlovcích

Určitě jste si všimli, že v úlovcích převažují kapři šupináči. Z prozatímních 115 bodovaných ryb tvoří lysci jen 15 kusů. Největším lyscem je včerejší odpolední úlovek o váze 17,7 kg týmu NIKL & CARP´R´US TEAM 2, což byla úplně první bodovaná celého závodu.

Tady se nám možná rýsuje jedna zajímavá záležitost. Cena za největší ulovenou rybu se totiž uděluje právě ve dvou kategoriích: lysec a šupináč.

Bude zajímavé sledovat, zda se při tomto nepoměru forem kapra podaří někomu ulovit ještě většího lysce.

ibcc2024

Závod má ale za sebou první den a ještě mnoho dní před námi. Do sobotních osmi ráno se může hodně odehrát.

Začátek byl ale rozhodně nad očekávání. O případných dalších zajímavých rybách budeme reportovat.

Pokud chcete sledovat závod online, tak doporučujeme online výsledkovku ale také profily jednotlivých účastníků, jejichž přehled naleznete zde:

Zdroj, foto, video: IBCC.hu

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.