Noční šichta na IBCC: 6 kaprů zamíchalo pořadím, první tým má obří náskok

ibcc

Noc ze včerejška na dnešek zamíchala pořadím na balatonském závodě IBCC. Průběžná tabulka vedení závodu ráno zase vypadala úplně jinak než včera večer. Do konce závodu je ovšem stále daleko. O další dramatické zvraty nemusí být nouze. Přesto se toho dnes v noci odehrálo hodně.

Začněme nejprve u největších ryb. Včerejší úlovek kapra šupináče 30,1 kg zatím nikdo nepřekonal. Prvenství za největší rybu závodu si tak k dnešnímu odpoledni zatím stále drží tým Mikbaits Rebels na pegu číslo 284.

Mikbaits rebels 30,1 kg

Nedošlo k ulovení ani žádné další ryby nad 25 kilo. Kusů 20+ kg už ale organizátoři evidují celkem 21.

Ke změně největší ryby ale přece jen došlo – v kategorii lysec, kterých se nechytá tolik jako šupináčů.

Pozici největšího lysce si skoro dva dny držela úplně první ryba závodu, ulovená během prvního odpoledne. Lysce o váze 17,7 kilogramu týmu NIKL & CARP´R´US TEAM 2 ale přeskočil úlovek týmu AVANGARD o váze 20,9 kilogramu.

Změna na první pozici, první tým má nyní obří náskok

Zajímavě se proměnilo průběžné pořadí vedení závodu. Stále existuje samozřejmě hodně prostoru k dalším změnám. Závod poběží až do sobotního rána, přesto stojí noční proměna za pozornost. Z jakého důvodu?

Protože první tým má nyní obrovský náskok na další týmy v pořadí. Tady už se může formovat pěkné umístění až do finále. Záleží ovšem na tom, co se ještě odehraje v druhé polovině klání.

Kdo vlastně nyní vede? Zatímco včera ve večerních hodinách se součet hmotností bodovaných ryb u týmu na špici závodu pohyboval do 100 kg, ráno se situace zcela proměnila.

Tým NIKL & CARP R US BOHEMIA, který vedl včera večer, se posunul o něco níž, na bramborovou pozici se součtem 97,2 kg.

O zhruba 42 kilogramů víc, díky 6 uloveným kaprům, ráno rozhodčí připsali týmu CARPSONBAITS 2. Ten zatím velmi bezpečně drží s náskokem průběžné první místo s aktuálními 139.33 kg z pegu 002. Jejich zatím největší rybu představuje kapr 19,33 kg ze včerejšího odpoledne, viz foto:

IBCC 2024

Další pozice si stojí již více natěsno a změnit pořadí zde může i jedna jediná ryba.

Na druhém místě je tým stejné značky CARPSONBAITS na pegu 121. Naváženo mají zatím 101,75 kg.

Třetí místo mají průběžně pánové z týmu Mikbaits Rebels s 97,58 kg (z toho přes 30 kg tvoří největší ryba závodu).

Niklácký tým na čtvrtém místě na ně ovšem ztrácí ani ne 400 gramů. Nehledě na aktuální pauzu v záběrech mají celkově hodně dobře našlápnuto.

Pro lepší přehled opět odkážeme na online výsledky přímo na oficiálním webu IBCC

Další týmy v pořadí vykazují také relativně malý odskok v jednotkách kilogramů. Pořadí se může měnit radikálně, snad stihneme článek publikovat tak, aby byl ještě alespoň trochu aktuální.

Zdroj a foto: IBCC

Pěkný videoreport včera přinesla MIVARDI TV:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.