Kapr 26,2 kg: závody na Balatonu začaly velkými rybami

kapr 2ž
Zdroj: IBCC

Závody IBCC 2024 na Balatonu začaly ve 12 hodin a hned první odpoledne na březích maďarského moře se stalo pro některé týmy velmi produktivním.

I přes obavy ze silného větru a vln, jež Balaton bičovaly od dnešního rána, se štěstěna na rybáře místy dost usmívala. První ryba se povedla týmu Nikl & Carp’R’Us Team 2 na pegu číslo 285.

Podívejte se na video:

Stalo se tak v půl třetí odpoledně a kapr vážil 17,7 kilogramů. Počáteční úlovek rozhodně nezůstal osamocený a až do aktuálního času se ulovilo 18 ryb.

Zajímavým překvapením je kapr z kategorie 25+ kg, který se povedl necelé 4 hodiny po startu akce.

Na kontě jej má tým V FISHING BY VERA na pegu číslo 33. Šupináč vážil 26,2 kilogramu a zatím je největší rybou závodu. o se může samozřejmě změnit, úlovků v této váhové kategorii ale na celých závodech zas tolik nebývá. Týmu určitě udělal velkou radost.

V FISHING BY VERA
kapr 2ž

Druhou největší rybu má chycenou aktuálně tým STARBAITS SK z pegu 150. Jedná se také o šupíka ve slušné hmotnosti 18,2 kg.

Sledovat výsledky v přímém přenosu lze na online výsledkovce

Online výsledkovka v první závodní večer aktuálně hlásí (čas 19:45) celkem 18 úlovků s průměrnou hmotností 14, 63 kilogramu. Převažují kapři šupináči, kterých je 15 kusů, lysců se zatím ulovila jen trojice.

Z hlediska výsledků má tento ročník nenápadnou ale důležitou změnu. Pro letošek se do závodu počítají jen ryby nad 10 kilogramů hmotnosti.

Pokud vás zajímají jednotlivé týmy, tak přehled odkazů na jejich profily jsme dopoledne dali do samostatného příspěvku zde. Týmů je 300 celkem a vybrali jsme české a slovenské profily, které průběžně postují fotky a videa přímo od Balatonu:

Sledovat můžete samozřejmě také oficiální profil IBCC. Závody začaly již v pátek, kdy probíhala registrace a boat check, což trvalo do včerejška odpoledne. Zkontrolovat a připravit 300 týmů není jen tak.

Včera proběhlo losování a až dnes ráno mohly týmy zaujmout svá lovná místa (pegy). Samotný lov začal dnes ve 12 hodin a potrvá až do další soboty ráno.

Zdroj, foto a video: IBCC

Kdo přidával video reporty?

Dnes večer se na YouTube objevily reporty na Javi-BadCarps-Production a Nikl Carp Specialist

Související příspěvky:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.