O víkendu začíná IBCC 2024: vítěz si odnese 30 tisíc euro

IBCC 2024
Foto: IBCC

Jedny z největší rybářských závodů v Evropě začnou již o nadcházejícím víkendu. Tradičně také s velkou účastí českých týmů, z nichž mnohé již dnes míří směr Maďarsko, kde se IBCC 2024 odehraje.

Týden dřiny čeká letos 300 závodních týmů, které se utkají v lovu trofejních kaprů na největším maďarském jezeře. Na úspěšné rybáře čekají, kromě intenzivních zážitků, také věcné ale hlavně zajímavé finanční odměny.

Nejlepší tým se může těšit na solidních 30 000 eur, tedy zhruba tři čtvrtě milionu korun. Pěkné částky čekají i na další úspěšné týmy v jednotlivých sektorech a též lovce největších ryb závodu.

Pro úspěch na IBCC hraje roli nejen um a nasazení ale též štěstí při losu míst, jelikož některé sektory a místa mohou být prostě produktivnější než jiná. To je zohledněno právě v různých kategoriích odměn.

Samotné závody rozhodně nejsou žádným odpočinkem, mnozí účastníci podotýkají, že po týdnu na Balatonu jsou zralí na další dovolenou.

Závod je náročný také po logistické a finanční stránce, pročež většina týmů funguje pod sponzoringem nějaké rybářské rybářské značky.

Každoročně je na Balatonu vidět velká česká přítomnost, jak na straně hlavních sponzorů tak i na straně týmů. Některé značky vysílají týmů dokonce několik.

Každý tým má složení nejčastěji 3 lovící+1 runner (některé týmy čtvrtou pozici neobsazují). Dohromady se tedy závodu účastní výrazně přes tisíc rybářů.

Kolik mohou rybářské týmy na IBCC 2024 vyhrát?

IBCC je závod po všech stránkách náročný, tu finanční nevyjímaje. Jen startovné za tým činilo 2500 EUR. Na vítězné týmy ale čeká velmi slušná odměna, která se pohybuje až v desítkách tisíc eur.

S finanční odměnou se počítá nejen v hlavní kategorii ale také v sektorech a zkrátka nepřijdou ani lovci největších ryb.

Organizátoři odmění tým, jenž uloví největšího šupináče a lysce a také tým, jehož 5 největších ryb dosáhne v součtu největší hmotnosti.

IBCC 2024
Foto: IBCC

Hlavní kategorie: celková hmotnost ryb (nad 5 kg)

 • 1. místo – 30 000 EUR
 • 2. místo – 15 000 EUR
 • 3. místo – 7 000 EUR

TOP 5 největších ryb týmu: součet hmotnosti

 • 1. místo – 12 000 EUR
 • 2. místo – 8 000 EUR
 • 3. místo – 5 000 EUR

Celkové pořadí v sektoru

 • 1. místo – 5 000 EUR
 • 2. místo – 2 500 EUR
 • 3. místo – 1 000 EUR voucher

Největší ryba závodu

 • Největší šupináč 5 000 EUR
 • Největší lysec 5 000 EUR

Kdy IBCC oficiálně začne a jak dlouho potrvá?

Již před víkendem se u Balatonu postupně setká všech 300 týmů, početný tým organizátorů a zástupci sponzorů. Vzhledem k velkému počtu závodníků se jejich registrace rozloží na pátek od 9 do 20 hodin dle přidělených časových slotů a ve stejném duchu na sobotu od 9 do 14:30 hod.

V sobotu odpoledne bude hned následovat focení a oficiality. Stěžejním a prvním napínavým bodem závodu se ale stane losování míst – v sobotu v 16 hod.

Samotný závod IBCC 2024 začne až v neděli. Od sedmé ranní se týmy budou moci zabydlovat na svých místech. Start závodu se plánuje na neděli 21. dubna 2024 ve 12 hodin.

Chytat se bude do soboty 27. dubna do 8:00 ráno. Vyhlášení proběhne ve stejný den v 15 hodin.

Každoročně je závod poměrně napínavý, již zhruba od poloviny se formuje čelo závodu. O zvraty a překvapení ale není nouze a z průběhu závodů přichází vždy velké množství reportů od organizátorů a hlavně soutěžních týmů. Letos se tak opět máme na co těšit.

Se začátkem závodu se objeví také online výsledkovka, na níž budete moct průběh závodu sledovat. Zatím není k dispozici, odkaz ale přidáme, jakmile se závod rozběhne.

Zatím můžete sledovat oficiální profily IBCC 2024:

Nejzajímavější ale budou reporty v češtině nebo slovenštině, které se objeví na profilech jednotlivých týmů a značek. Sledujte tak bedlivě své oblíbené týmy, na některé zajímavosti vás také upozorníme v dalších zprávách.

Pro zajímavost: pamatujete, kdo vyhrál minulý ročník? V loňském roce zvítězil jeden z týmů české firmy Nikl (Nikl & Carp´R´Us 3), který na pegu číslo 49 ulovil celkem 136 ryb v souhrnné hmotnosti 1337, 24 kg.

Navnadit se na další ročník můžete například sledování jejich vítězného příspěvku na YouTube, který se, mimochodem, stal nejsledovanějším videem na YouTube z IBCC 2023!

Zdroj a multimédia: IBCC, YouTube

Čtěte také:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.