Gigantický kapr 35,62 kg: podívejte se na nový rekord z IBCC

rekordní kapr
Foto: IBCC

Je to neuvěřitelné ale z Balatonu hlásí další rekordní kus. Tentokrát je to opravdový gigant. Odpolední úlovek na váze dostihl cifry 35,62 kilogramu.

Dnešní den se stal extrémně produktivním z hlediska úlovku velkých ryb. Ve výsledkovce najdete hned dva dnešní kapry nad 25 kilogramu.

Prvně šlo o rybu s hmotností 25,5 kilogramu. Ulovil ji tým ECO CARP MIKBAITS TEAM na pegu 44 a psali jsme o tom v odpoledním reportu.

Po uzávěrce článku se ve výsledcích objevila ale ještě větší ryba, která si zaslouží velkou pozornost. Jednalo se totiž o lysce o váze 25,6 kg. Ulovil ho tým JET FISH na pegu 146.

Lysců se loví méně než šupináčů a mají samostatnou kategorii s cenou za největší rybu. Tato ryba je prozatím největší lysec celého závodu, což se samozřejmě může ještě změnit. Týmu JET FISH ale dvojnásobně gratulujeme.

Rekordní kapr s hmotností 35,62 kilogramu

Až do dnešního odpoledne držel prvenství v celkově největší ulovené rybě tým Mikbaits Rebels s kaprem vážícím 30,1 kilogramu. Velice pěkná ryba třicítkové řady byla ulovena hned druhý závodní den a rekord držela do dnešního odpoledne.

AQVARIUS TEAM na pegu 244 měl od začátku závodu až do dneška pouze dvě bodované ryby – 11,7 a 15,9 kilogramu.

Jejich třetí bodovaný úlovek je ale z říše snů – šupináč s hmotností 35,62 kg!!! Gratulujeme.

rekordní kapr
Rekordní kapr AQVARIUS TEAMU – 35,62 kg

Mělo by jít o celkový rekord Balatonu

Pokud se naše záznamy nemýlí, tak se jedná zároveň o celkový rekord jezera Balaton. Zprávu o posledním rekordu na Balatonu jsme totiž přinesli celkem nedávno, koncem letošní zimy.

Rekordního kapra o váze 34,8 kg na pláži ve Fonyódu ulovil a během patnácti minut zdolal maďarský rybář Mihály Török.

Jeho rekord ale nevydržel příliš dlouho a ukazuje se, že Balaton má velký potenciál pro doopravdy trofejní úlovky. Rekordy zde totiž poslední dobou padají jak mouchy.

Ještě předtím padl rekord 5. listopadu 2023 a předtím také na jaře téhož roku. Pravdou ovšem je, že předcházející série rekordů byla dost natěsno. Všechny ryby měly nad 34 kilogramů a rozdíl se projevoval maximálně v dekagramech.

Dnešní úlovek je přece jen o trochu těžší. Hodnoty navážené během IBCC jsou navíc zkontrolované rozhodčími, tudíž by neměla vzniknout žádná pochybnost o přesnosti vážení.

Zdroj a foto: IBCC

Online výsledky najdete na webu IBCC

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.