Totální sajgon na Balatonu: i přes nepřízeň počasí se daří pěkné ryby (25 kg+)

kapr 25 kg
FOTO: IBCC ECO CARP MIKBAITS TEAM

Na IBCC 2024 mnozí jen tak nezapomenou. Počasí doslova zuří a vítr v kombinaci s velkými vlnami zkouší odolnost všech 300 týmů.

Nehostinné povětří v posledních 24 hodinách rybářům moc nepřálo. Když se nečas uklidní, tak rybáře zase trápí klasický jarní problém – topolový bordel na vlascích, kterého se dost těžko zbavuje. Rybářské firmy na to kupodivu zatím nic nevymyslely a tak to mnozí sundávají vlastními zuby.

Nehledě na objektivní potíže se ale daří chytat ryby. A ne zrovna malé. Celkem už se na letošním ročníku IBCC chytlo více než 33 kaprů s hmotnosí přes dvacet kilo.

Počasí na Balatonu pohledem TB Baits:

Za zmínku z posledních hodin akce určitě stojí další ryba z kategorie 25+ kg. Konkrétně se jedná o kapra s hmotností 25,5 kilogramu. Ulovil je tým ECO CARP MIKBAITS TEAM na pegu 44. Gratulace.

kapr 25 kg

Rekapitulace zatím největších ryb z letošního IBCC (TOP 5 největších kaprů závodu):

Letos se podařilo nastavit laťku vysoko hned během prvních 24 hodin. Třicítková hranice padla a zatím se jí nikdo ani nepřiblížil. Další velké ryby se pohybují lehce nad 25 kily. Je zde ale poměrně dost ryb přes dvacítku.

Mikbaits rebels 30,1 kg
Zatím největší ryba závodu. Foto: IBCC

Všichni výše uvedení kapři jsou šupináči. V kategorii lysec je aktuálně největší rybou úlovek týmu CARPSONBAITS OŘECHOV s hmotností 21,83 kg.

První místo si s náskokem drží CARPSONBAITS 2

Průběžné vedení si stále s přehledem hlídají včerejší skokani CARPSONBAITS 2. Od včerejška si pořádně mákli, neboť přidali dalších asi 80 celkových kilogramů. Aktuálně mají lehce nad 228 kilogramů.

O necelých 50 kilo za nimi je druhý tým. Zde se situace radikálně změnila.

Svoji sílu zde projevil tým NIKL & CARP´R´US TEAM 2. Za poslední den toho nachytali opravdu hodně a nyní jsou na průběžném stříbře. Opět se zde rýsuje zajímavý a napínavý souboj. Mají nachytáno 180 kilo.

Dohnat půlmetrákový náskok na první tým je určitě velká výzva, není to ale zdaleka nereálné.

Na třetí průběžný flek se vyhoupl tým CARPSOUL HUNGARY. Mají na kontě 166 kilogramů a také měli velmi úspěšný poslední den, kdy svůj celkový úlovek prakticky zdvojnásobili. Včerejší den a odpoledne se jim vydařil hned s několika bodovanými kapry. Hodně je posunul kousek o váze přes 2 kilo,

Na čtvrté příčce se k dnešnímu odpoledni zastavil tým CARPSONBAITS. Včera byli na druhém místě se 101 kilogramy. Dnes mají zatím necelých 160.

Na pátém místě je NIKL & CARP R US BOHEMIA, který se tím pádem posunul o jeden stupeň níž oproti včerejšku. Co se týče úlovků, tak to vůbec nebylo zlé. Z 97 kilo to za den posunuli na necelých 145 kg.

Na třetím a pátém místě je pro další den rozhodně velký prostor pro změnu v pořadí. Rozdíly mezi týmy zde nejsou tak propastné a samozřejmě mohou promluvit i týmy z příček pod nimi.

Online výsledky jsou pořád na stejné adrese:) Aktuálně se chytlo již 537 kaprů, průměrná hmotnost 13,85 kg. Jak ale víte, pořád se to mění.

Zdroj a foto: IBCC.HU

Hezký videoreport je na YT například od Niklů:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.