Method feeder liga 2022 vzniká pod patronátem ČRS. Potřebuje závodníky a organizátory

berounka a LRU method feeder liga

Poměrně zajímavé zprávy se nesou internetem po nedávno proběhnuvším celorepublikovém sněmu ČRS. Na základě iniciativy nadšených vyznavačů feederu vznikne Method feeder liga 2022 jako oficiální soutěž v rámci závodů pod patronátem ČRS.

Za nápadem stojí pánové z YouTube kanálu a facebookové stránky Master of Method, kteří se lovu na method feeder intenzivně věnují.

Method ligy dlouhá léta fungují v celé řadě zemí, v Česku ale zatím bylo stran této feederové disciplíny naprosté ticho po pěšině. Začali proto s přípravou návrhu pravidel a organizace ligy, který přednesli na půdě ČRS.

Jejich dlouhodobou iniciativu sněm ČRS vcelku pozitivně přijal a Method feeder liga 2022 je oficiálně na světě.

Podrobnosti o vzniku nové rybářské soutěže si můžete poslechnout přímo z jejich streamu:

Method feeder liga potřebuje vaši účast

Prosadit novou soutěž chce čas, úsilí a tah na branku. Samotný lobbing na svazu tvořil ale jen první krok. 

K uvedení ligy do české rybářské reality to nyní chce další spoustu nadšenců. Schválení návrhu ze strany svazu defakto vytvořilo jen oficiální předpoklady pro konání ligy v rámci organizovaných závodů LRU.

Hlavní hybná síla jsou ve všech soutěžích LRU členové. Bez lidí ve všech regionech to zkrátka nepůjde. 

Pokud vás myšlenka závodů v method feederu nadchla, tak neváhejte a začněte se co nejdříve zajímat ve své MO či územním svazu.

Závodníci se musí, stejně jako u ostatních soutěží LRU, zaregistrovat a získat závodnický průkaz. To samo o sobě není nic složitého.

Dále však bude nutné vybudovat celou organizační strukturu závodění v method feederu ve všech územních svazech a na úrovni MO.

Zapojit se tak můžete nejen závodně, ale také organizačně, neboť do začátku nové ligy bude potřeba vyřešit spoustu věcí. Zejména například zajistit dostatek závodů, bez kterých to nemůže fungovat. 

Určitý základ ligy se již rýsuje ale v termínové listině se jistě najde spousta místa a příležitostí. Možnost organizovat ligové závody na vašich domácích revírech je tak určitě ještě otevřená.

Co je to method feeder?

V rámci ČRS již funguje poměrně rozsáhlá struktura oblíbených závodů LRU feeder.

Method feeder liga 2022 představuje trochu jiný styl rybolovu s jinými pravidly, která budou postupně upřesněna.

V praxi představuje method feeder velmi efektivní techniku využívající plochá krmítka (v zahraničí se občas používá označení flat – plochý feeder) a speciální formičky k přípravě směsi a nástrahy před nahozením.

 Jde o výhodnou metodu pro lov kaprů i jiných druhů ryb. Vyznavači methodu jej mají v oblibě například pro možnost mnohačetných úlovků za krátkou dobu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.