Method feeder nástrahy pro inspiraci do další sezóny

Mouční červi pro lov parem na feeder

Volba nástrahy je jedním ze základních pilířů úspěšného rybaření. Method feeder nástrahy nejsou výjimkou. Jaké máme možnosti ?

Někdy mám pocit, že nástraha se vybírá spíš podle chuti a preferencí rybáře. Sám to nedělám jinak. Pravidelně ale zkouším nové věci a občas zjistím, že občas není špatné vykročit ze zajetých kolejí. To platí nejen u feederu ale taky u přívlače, které se věnuji od zahájení dravců velmi intenzivně. Níže uvádím pár nástrah, které rád používám v posledních letech:

Method feeder nástrahy živočišného původu

Živočišná nástraha je úplná klasika, která funguje téměř kdykoliv.

Moučný červ

Moučný červ je velmi podceňovaná nástraha. Všude se prodávají hlavně larvy masařek (masný červ). Ti jsou však menší. Jestli vám manželka toleruje masňáky v lednici, tak z moučňáka zaručeně chytne psotník. Jsou daleko větší a vypadají obzvláště sympaticky:)

Musíte si na ně ovšem dát pozor. Zatímco občasný útěk klasických masných červů po lednici není taková hrozba. Tihle hoši prožerou asi všechno a rozlezou se po bytě nečekaně rychle.

Přitom je ale jejich snadný a zvládají to děti z přírodovědeckého kroužku. Základ je skleněná nádoba! Chovat je ale vůbec nemusíte poněvadž se běžně prodávají jako krmení pro exotická zvířata, takže stačí nakoupit a uskladnit. 

Method feeder nástrahy dovedou být pěkně nechutné pro člověka
Mňamka

Já to řeším úplně jednoduše a moučné červy zmrazím. Potom můžou jít na háček i do krmení. Fajnšmekr si je může ještě obarvit potravinářským barvivem. Dáte jich několik přímo na háček a bere na to vše od bílé ryby přes okouny a často i kapr.

  • Náklady: 10 až 20 korun za malou krabičku. Možné nervové zhroucení manželky.

Kus salámu nebo šunky

Pamatuji se, že dřív se běžně chytalo na lančmít. Nějak jsem ho nemohl v obchodě najít tak jsem zkusil normální kus šunky. Nejlepší je koupit nechat si uříznout tlustý plátek alespoň pět milimetrů a pak z něj nakrájet kostičky. Pro někoho možná svatokrádež ale rybám to chutná. Kapr ani velký tloušť neodolá.

  • Náklady: cca 30 Kč na vycházku

Method feeder nástrahy z obchodu

Method feeder nástrahy si samozřejmě koupíte i v obchodě s rybářskými potřebami. Nemusíte příliš řešit jejich uskladnění a jsou vždy po ruce. To je někdy hlavní výhoda, protože nemusíte ztrácet čas sháněním něčeho na háček.

Pelety na feeder

Pelety jsou bomba hlavně při krátkých vycházkách

Pelety jsou velmi oblíbené, osobně mám nejradši 8 mm, které jsou na feeder tak akorát. Používám všechny možné příchutě a zas tolik to neřeším. Klidně sladkou chuť během zimy na Berounce. Cejni, tloušti ani kapři tím nepohrdnou.

  • Náklady v závislosti na značce a balení. Malé balení měkkých pelet přímo na háček pro feeder kolem 50 korun – Mikbaits měkké pelety

Wafters – netradiční method feeder nástrahy

Občas používám tohle divné boilies. Jde v podstatě o neutrálně vyváženou nástrahu, kterou si beru na hodně zabahněné nádrže a rybníky. Výhoda je výdrž, protože jako boilies vydrží dlouho na háčku, čímž se ušetří finance. Na jednu kratší rybačku mi stačí jeden kus nástrahy. Nastražení se provádí na vlas pomocí jehly. Není to zdaleka jen čistě kaprová záležitost, bere na ni i cejn.

Puffovaná kukuřice

Devadesátá léta byla ve stylu medovek a různých extrudovaných sajrajtů, které nedrží na háčku. Na krátké výpravy a lov všeho co plave kolem je to ale vcelku dobrá věc. Bílá ryba, kapr ji berou stejně jako v roce 95. Jeden pytlík mám doma vždy, kdyby náhodou byla nouze o nástrahu. V její prospěch mluví hlavně cena, která je oproti moderním nástrahám prakticky nicotná.

  • Náklady: do 50 Kč na balíček, který vydrží alespoň pět vycházek, např. Nikl Puffa

Čtětě také : Jak na feeder v zimě

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.