Kukuřičné pelety na ryby: skvělá alternativa oblíbené nástrahy

zrnko kukuřice je skvělá nástraha
Ilustrační foto: redakce

Oblíbenost kukuřice je nesporná. Tato nástraha patří mezi nejpoužívanější. Její zajímavou variantou představují kukuřičné pelety.

Pelety samy o sobě patří také k nejpoužívanějším nástrahám. Vytvořit pelety z kukuřice tak představovalo jen otázku času. Jaký to má smysl? Samozřejmě je do značné míry jednoduší dát na vlas zrnko kukuřice než platit za v podstatě průmyslově vyráběnou nástrahu.

Peleta má ale prostě jiné vlastnosti, což se může stát výhodou:

  • Větší odolnost a s tím spojená selektivita vůči malým rybám
  • Snazší vytvoření většího sousta použitím dvou pelet naráz
  • Postupné rozpouštění při dlouhé výdrži nástrahy – aroma pelet se dostává do okolí postupně během dlouhé doby

Zároveň si kukuřičné pelety na ryby uchovávají podobné vlastnosti jako klasická kukuřice díky čemuž jsou velmi lákavé.

Kukuřičné pelety od LK Baits

Nejefektivnější pelety pro vnadění a rybolov z kukuřice nabízí i jedna z českých firem. Tyto pelety představují výsledek dlouhodobých zkušeností a odborných znalostí firmy LK BAITS. S použitím moderní peletovací linky lisuje zastudena pouze prvotřídní suroviny, aby byla zajištěna konzistentní kvalita, vynikající stravitelnost a maximální atraktivita nástrah pro ryby. 

LK Baits Kuku?i?n� pelety

Tyto pelety jsou navrženy pro vnadění a chytání všech druhů kaprovitých ryb. Na rozdíl od levných olejů s tendencí ke zhoršování kvality jsou naše pelety obohaceny vysoce kvalitním tekutým All Amino Nutric a stabilizovány pouze přírodními látkami.

Použití je snadné: Pelety lze použít samostatně pro vnadění na jakémkoliv typu vody a v jakoukoli roční dobu. Pelety obsahují rozpustné látky vhodné pro chladnou vodu a velmi atraktivní složky pro teplou vodu, což je dělá výjimečně univerzálními. Bez ohledu na to, zda se vydáváte na krátký výlet nebo na dlouhou rybářskou výpravu, pelety mohou být vaším spolehlivým parťákem. Můžete peletu kombinovat s boilie nebo partiklem klasicky na vlas s gumovou zarážku určenou pro použití s peletami.

Rozpustnost se odvíjí hlavně od teploty vody a velikosti pelety. Výhřevné časy jsou následující: 4 mm / 10-50 minut, 12 mm / 2-3 hodiny, 20 mm / 5-8 hodin, 26 mm / 7-12 hodin. Po kontaktu s vodou se peleta začne rozpouštět a jednotlivé částice buď stoupají vodním sloupcem nebo vytvářejí na dně atraktivní oblak. Pokud chcete prodloužit dobu rozpadu, doporučujeme potřít peletu dipem a obalit ji pastou. To prodlouží dobu rozpadu přibližně o 20 %.

Balení 1kg kukuřičných pelet na ryby koupíte za stovku například u Chytapust.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.