Další kapr 30+ z Nových Mlýnů

Novomlýnská nádrž
Ilustrační foto: redakce

Nádrže po Pálavou vydaly další klenot. Po loňském podzimním rekordu je tu opět kapr nad 30 kilo. Obřím kaprem se pochlubili rybáři z týmu českého výrobce návnad a nástrah Mikbaits. Kapr byl uloven na D5.

Jde o dolní Novomlýnskou nádrž, která je nejmladší z třech jezer pod Pálavou. V jejím případě se jedná o špičkovou kaprovou vodu, která nabízí zajímavé úlovky.

Řadí se k nejlepším evropským lokalitám pro lov velkých kaprů a samozřejmě k nejlepším místům pro kaprařinu v ČR. Rekordní hranice 30 kg zde však poměrně dlouho odolávala pokoření. To už ale úplně neplatí a nejde o první třicítku zde chycenou.

Rekordmanem se tentokrát stává Vojta Štefl o jehož úspěchu firma Mikbaits informuje na sociálních sítích:

REKORD D5 POSUNUT.
Vojta s Lubošem na svou výpravu z lodi asi dlouho nezapomenou. Během 14ti dnů se jim podařilo ulovit více jak 10 kaprů přes 21 kg.
Vojtovi se navíc povedla absolutní bomba. Kapr o váze 31,6 kg a délce 115 cm je posunutí podzimního rekordu, kterého chytil Pepa Pavelka. Jedná se o jinou rybu, která je ve skvělé kondici. Kapr byl uloven na boilie Gangster G2 + Ronnie pop up Chilli Mango. Je vidět, že se rybám na Pálavě daří a trofejním kaprům prostě Mikbaits chutná.
Vojtovi Moc gratulujeme!

Zdroj: FB Mikbaits

Aktuální rekord z pálavského revíru D5 (květen 2023):

  • Hmotnost: 31, 6 kg
  • Rybář: Vojtěch Štefl
  • Tým: Mikbaits

Foto můžete vidět v originálním FB příspěvku:

Tým Mikbaits překonával rekordy na Pálavě již na podzim 2022

Během minulého podzimu došlo na Nových mlýnech k překonání několika rekordů, ne náhodou u toho byl opět tým Mikbaits. Rekordní hranice třiceti kilogramů byla tehdy překonána dvakrát a po prvním velkém úlovku přišel další rekord. Druhý třicítkový kapr loňského podzimu dosahoval váhy 31,55 kilogramu. Byl tedy jen o něco málo lehčí než nový rekord Vojty Štefla.

Tím šťastným rybářem z týmu Mikbaits, který se mohl pyšnit tímto podzimním úspěchem, je Josef Pavelka. Jeho úlovek je pečlivě zdokumentován fotograficky a na videu, včetně záběrů na váhu:

Rekordní kapr z Pálavy (listopad 2022) se tak zařadil mezi legendární úlovky:

  • Hmotnost: 31,55 kg
  • Rybář: Josef Pavelka
  • Tým: Mikbaits

Čtěte také našich 7 tipů na navijáky na kaprařinu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.