Kapr 31,55 kg z Pálavy: nový rekord z Novomlýnských nádrží

Stairs2Hell na Pálavě
Ilustrační foto: redakce

Letošní podzim na Nových mlýnech je kaprařsky velmi štědrý. Hranice třiceti kilogramů byla překonána a nyní je tu další rekord. Nejnovější úlovek týmu Mikbaits vážil 31,55 kilogramu.

Úspěšným lovcem je Josef Pavelka z týmu Mikbaits. Úlovek je podrobně zdokumentován fotograficky i pomocí videí a záběrů na váhu.

Rekordní kapr Pálavy (listopad 2022):

Foto:

Video:

Použitá nástraha: boilies Mikbaits Big B Broskev & Black Pepper v kombinaci s pop up banánem.

Hranice 30 kilogramů na Pálavě dlouho odolávala

Pokud lze brát dostupné informace za odpovídající realitě, hranice 30 kilogramů byla na Pálavě dlouhou dobu nepřekonatelnou metou.

Již legendární je úlovek kapra ze závodu Stairs2Hell 2021, který vážil 29,8 kilogramů.

Překonání třicítkové hranice mnozí s napětím očekávali během letošního ročníku Stairs2Hell.

Přání se ale ani zdaleka nenaplnilo. Během závodního týdne se podařilo mnoho pěkných ryb. Nejtěžší z nich vážila „pouhých“ 23, 35 kg.

Jen pro zajímavost, druhou nejtěžší rybu měl právě tým Mikbaits Friends. Jejich kapr vážil 22,94.

Josef Pavelka s týmem na závodech pod Pálavou bodovali i v ročníku 2020.

Tenkrát ulovili největšího kapra o váze 24,17 kilogramů a celý závod vyhráli.

Pálavské nádrže patří k nejlepším kaprovým revírům Evropy

Přehrady pod Pálavou vznikaly relativně pozdě. Přípravné práce k projektu začaly během sedmdesátých let a jejich realizace trvala celou následující dekádu.

Na rozdíl třeba od údolních nádržích na Vltavě, tyto 3 na sebe navazující přehrady vznikly v poměrně nížinném terénu.

Kvůli tomu dokonce muselo dojít k výstavbě ochranných valů podél některých břehových partií jelikož úroveň hladiny místy může překročit nadmořskou výšku okolního terénu.

Jako první mezi rybáři proslula nejvýše položená nádrž – Mušovská. Ta se stala pojmem pro lovce velkých kaprů ještě před pádem komunismu, kdy sem moderní kaprařské trendy pronikali jen prostřednictvím pokoutně dovážených zejména německých časopisů či díky nepočetným návštěvám zahraničních rybářů.

Prostřední Věstonická nádrž není v péči Moravského rybářského svazu nýbrž zde hospodaří produkční rybáři, kteří prodávají i sportovní povolenky.

Poslední nádrží je Novomlýnská, neboli D5, podle označení revíru Dyje 5. (Věstonická nádrž je D6, Mušov D7). Jde o největší z trojice přehrad, s plochou 1 668 hektarů.

Novomlýnská nádrž se těší velké popularitě a koná se zde také zmíněný závod Stairs2Hell, v jehož čele stojí známý rybář Jakub Vágner.

Přehrady pod Pálavou jsou známé také úlovky ostatních druhů ryb. Proslulí jsou zejména zdejší lopaťáci – hojně se vyskytující trofejní cejni.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.