Stairs2Hell 2022: celkové výsledky a nejtěžší ryby závodu

Stairs2Hell 2022 výsledky
Ilustrační foto: redakce

O víkendu skončil další ročník legendárního kaprového závodu pod Pálavou. Ačkoliv výsledky letošního Stairs2Hell byly oproti loňsku poněkud skromnější, alespoň co se velikostí úlovků týče, přesto se ulovilo množství zajímavých ryb 20 kg+ a nebyli to vždy jen kapři.

Zajímavé také je, že již druhý rok v řadě má největší rybu závodu na kontě tým z Polska. Loni to byl Sonic Sport Eco Baits team Poland, jenž v ročníku 2021 ulovil rybu o hmotnosti 29,82.

V ročníku 2022 se očekávané třiceti kilogramové hranici bohužel nikdo nepřiblížil. Největší rybu chytil tým TEAM POLSKA. Jejich ryba vážila 23,35 a ulovili ji na pegu číslo 39.

Opravdu největší ryba ale skončila mimo pořadí, neboť šlo o sumce. Asi nebude překvapení, když napíšeme, že jej chytili opět Poláci, kteří mají na velké ryby asi opravdu štěstí. Tentokrát šlo o tým KMK/BAIT ZONE, kterým zabrala velká ryba.

Počáteční euforii z rekordního kapra jim nakonec trochu pokazil fakt, že se u hladiny objevil vousáč. Měřil však 204 cm, což je při lovu kaprů opravdu pěkný úspěch. V tabulce výsledků Stairs2Hell 2O22 jej nicméně nenaleznete, počítá se jen kapr. Jejich největší měl 9,53 a šlo až o 46. největší rybu závodu.

Video z vyhlášení vítězů (52 minut):

TOP 10 celkové výsledky Stairs2Hell 2O22

Celkové výsledky Stairs2Hell se počítají dle součtu tří nejtěžších ulovených ryb každého týmu. Týmy s větším počtem malých ryb ale mohou uspět v jiné kategorii, kterou je tzv. těžba. V celkovém pořadí tedy vítězí tým, který chytí za celou dobu závodu tři nejtěžší kapry.

V případě rovnosti kilogramů rozhoduje o konečném pořadí váha nejtěžšího uloveného kapra daného týmu. Pokud nerozhodne ani toto kritérium, bude pro určení pořadí rozhodující čas ulovení prvního bodovaného kapra.

V letošním roce bylo výsledné pole na špici závodu poměrně vyrovnané, jak můžete spatřit níže. Přesto se pořadí během závodu celkem často měnilo. Vítězem je ovšem tým české firmy Sportcarp, který se poblíž vrcholu držel od samého počátku.

Sestava Sportcarpu ve složení D. Němec, J. Bárta a J. Berka si odnáší ceny v hodnotě kolem půl milionu a výborně navazují na svoje stříbrné umístění z ročníku 2018.

Druhý tým ZFISH na vítěze ztrácel pouhých 1,1 kg a zhruba stejný odskok měl na druhý tým i KEYSTYLE.CZ, který získal třetí celkovou pozici.