Chytání na Pískové Lhotě vyjde na 6 tisíc za rok, Středočeši ale zaplatí jen čtyři stovky

Písková Lhota

Zásadní změna čeká jednu z velmi populárních rybářských lokalit ve Středočeském kraji. Pískovna v Pískové Lhotě, v majetku Středočeského územního svazu Českého rybářského svazu, se stane revírem se zvláštní povolenkou.

Pískovnu koupil SÚS před zhruba pěti lety a provozuje ji jako vodní plochu v režimu rybnikářství. Z praktického hlediska to znamená, že zde mohou lovit rybáři s územními, celosvazovými i celorepublikovými povolenkami.

K rybolovu zde potřebují však mít ještě pověření k odlovu, které lze vyřídit online a je nutné jej mít u sebe v tištěné podobě. K tomu všemu je nutné zaplatit SMS místenku, která stojí, dle sezony a druhu, od zhruba 40 do 200 korun na den.

Pískovna je zcela v majetku středočeských rybářů. Je zde možné parkování na vyhrazených plochách, v sezoně funguje stánek s občerstvením „U štiky“ a zejména zde svaz nadmíru dobře zarybňuje.

Písková lhota je jedním z revírů kde platí nonstop rybolov 2023

Za zmínku stojí například obsádka jeseterů, včetně slavného Karla o váze přes 33 kilogramů. To vše láká rybáře na tuto lokalitu již několik let.

Od příštího roku nicméně přijdou poměrně velké změny, co se platnosti povolenek a jejich cen rybolovu týče.

Od roku 2025 jen se zvláštní povolenou

Počínaje příštím rokem na pískovně dojde k oficiálnímu vyhlášení revíru (dosud byla vodní plochou v režimu rybníkářství. Výbor SÚS se rozhodl, že tento revír nevloží do společného rybolovu ČRS.

Z praktického hlediska to znamená, že zde nebude platit žádná z běžných povolenek ČRS. A to ani územní SÚS.

Rybáři sdružení ve Středočeském územním svazu si ovšem budou moci pořídit povolenku, která platí na revíru v Pískové Lhotě za exkluzivní cenu – 400 Kč na rok.

Písková Lhota

Menší nadšení již vyvolá cena pro rybáře, kteří jsou organizováni v některém jiném ÚS nebo v MRS. Kdo z nich s oblibou navštěvoval Pískovou Lhotu, bude mít možnost pořízení celoroční povolenky na tento revír za 6 tisíc korun. Původně uvažovaná cena 4 tisíce se tak ještě radikálně zvýšila.

Vyšší cena se objeví také u krátkodobých povolenek. K dispozici bude ještě třídenní povolenka za 2000 Kč. O způsobu prodeje povolenek, výdejních místech či případné možnosti koupě přímo na Pískové Lhotě zatím nejsou žádné informace.

Pozn. red. jedná se o povolenku určenou na revír Písková Lhota, nikoliv povolenku na běžné revíry v SÚS

Tuto změnu již schválil výbor územního svazu (jednomyslně). Kromě toho se na revíru od příštího roku umožní muškaření z belly boatu. A to v období leden-únor, kdy se na pískovně loví jen lososovité ryby.

Zdroj: https://www.crs-sus.cz/1/2949/z%C2%A0jednani-vyboru-sus%E2%80%A6

Čtěte také:

Obří jeseteří vysazeni na svazovku

Další omezení na Labi: Poděbrady zakazují bivaky, karavany, grily a provoz vozidel u řeky

Středočeští rybáři dnes otevírají nový rybník na Vysočině

10 Comments

 1. Za 6000.- na rok a není to málo 😂
  Pokud chtěli omezit návštěvnost měli udělat z toho malou vodu, aby středočeši nemuseli dokupovat za 400,- toto zavání hladovostí. Ono všeobecně Středočeský kraj je tento rok samé omezení a zákaz.
  Ještě že v tomto spolku nejsem.
  Spoplatnil bych ještě Labe od Kolína k Nymburku na rok povolení za 100tis na jeden prut👍😂
  No 👏👏👏SÚS👏👏👏👏👏

 2. Soudruh Dušan H..ner je vážně nemocný s hlavou???
  Napálit to všem středočechům po celé republice stejně!

 3. Praha by měla také zdražit povolenky stredoceskym rybářů, kteří jezdí chytat do Prahy. Taky bych jim to nechal za lidovou cenu 10 000,- Kč na rok. Když rozdělený revíru tak se vším všudy.

 4. Nejlepší na tom je to, že ve Středočeském územním svazu „kážou vodu a chlastají víno“. A za další je vůbec nezajímá zákon o rybářství, stanovy ČRS a další.

 5. Ráčili jste si všimnout, že půjde o povolenku na jeden revír, v podstatě VIP voda. Ne celý sus, tak nač zdražovat něco na revanš. Ať si Praha udělá svoji exkluzivně zarybnenou vodu a prodává tam povolenky za extra cenu;)

 6. Kdo seje vítr, sklízí vychřici pane Hubnere.To jste takoví hladovci? Vyvoláte akorát řetězovou reakci odvetných opatření ostatních krajů.A rybáři si půjdou po krku jako fanoušci Baníku a Spatry.

 7. Rád tam jezdím,ale za tuto cenu povolenky na rok příští, to dokáže vymyslet jen hladovec. Ať si tam jezdí sami a v tom stánku u Štiky si mohou nalévat palice sami. Ty co to vymysleli jsou rozumem pod úrovní toho jesetera co tam mají, ale asi i ten je na vyšší úrovni.

 8. Co takhle nezaplatit do dubna nikdo z nás ani korunu aby soudruzi viděli jak by to vypadalo kdyby jsme se domluvili a nikdo z nás nezaplatil ani korunu na povolence? A od státu ani korunu!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.