Jeseter 33 kg z české svazovky: uloven na feeder

Písková lhota je jedním z revírů kde platí nonstop rybolov 2023

Na středočeském revíru 411 983 ulovili zajímavou rybu. Jeseter jadranský váží 33 a má dokonce jméno: říkají mu Karel. Ulovili jej minulý týden při tréninku na mezinárodní feederové závody, které se na revíru následně konaly.

Zmíněným revírem je pískovna v Pískové Lhotě, která je mimopstruhovým revírem ve zvláštním režimu. Středočeští rybáři sem pravidelně vysazují zajímavé ryby včetně jeseterů.

Tento 33 kilový jeseter pochází z poslední várky trofejních jeseterů, kteří byli do revíru vysazeni celkem nedávno.

Jedná se o jesetera jadranského, který dokonce má své jméno – Karel.

Úlovek v pátek třináctého

Rybu ulovili rybáři z týmu SARFIX, kteří se na pískovně připravovali na nadcházející závod V4 Method Feeder Cup. Konal se 13.-15.10.2023.

Jednalo se o závod vždy tří nejlepších týmů z České republiky, Slovenské republiky, Polska a Maďarska. Byl to závod nabytý zvučnými jmény, sešla se zde špička rybářů v této moderní rybolovné technice.

Karel zabral v pátek 13. a byl vrácen zpět do vody. Jeseteři jsou na tomto revíru hájeni.

Kde můžete vidět foto jestera?

Rybářský řád zde dokonce nařizuje každého jesetera vyháčkovat přímo ve vodě. Vytahování jeseterů na břeh je přísně zakázáno.

Při nedávném vysazování se do revíru dostalo celkem 21 kusů jeseterů ruských, jejichž hmotnost se pohybuje od 12 do 17 kilogramů. Největším vysazeným kusem byl ale již zmíněný Karel, který však patří k druhu jeseter jadranský.

Jeseter jadranský je druh ryby z čeledi jeseterovití (Acipenseridae), který se vyskytuje v Jaderském moři a jeho přítocích zejména na Balkáně a v Itálii.

Acipenser naccarii Wikipedia

Přirozeně migruje proti proudu řek za účelem rozmnožování. Jeseter jadranský byl dlouhou dobu loven právě kvůli svým jikrám, což vedlo k jeho ohrožení a v některých oblastech k vyhynutí.

Jedná se o dlouhověkou rybu, která může dorůstat hmotnosti přes 40 kilogramů a délky více než dva metry. Dospělí jedinci ve svém přirozeném prostředí nejčastěji obývají mořské vody Jadranu, oblasti kolem ústí řek a pobřežních lagun a také hluboké tažné úseky na jejich dolním toku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.