Jezero Písková Lhota – nový svazový revír

Středočeský územní svaz od loňského podzimu má další vodní plochy ku prospěchu všech rybářů. Jezero Písková Lhota se nachází poblíž Poděbrad, v bezprostřední blízkosti dálnice D11. (Hned vedle odpočívadla, kde je McDonald’s, přístup je ovšem ze silnice vedoucí podél samotné pískovny. Využít můžete buď exit 35, který se nachází hned vedle nebo přijet po staré poděbradské silnici přes Sadskou).

Jedná se o zbrusu novou vodní plochu na níž zatím neprobíhal oficiální rybolov. Těžba písku byla ukončena teprve nedávno a nyní už jen chybí rekultivace břehů. Tu má na starosti těžební společnost. Vysazeny mají být zejména listnaté stromy, díky čemuž získá pískovna nejen pevné břehy ale i pěkné okolí.

Výbor středočeského územního svazu získal pískovnu včetně pronájmu pozemků. Rybáři tak mohou očekávat i vyřešené parkování a bivakování u vody. Tyto časté zákazy našich oblíbených aktivit jsou totiž důsledkem toho, že pobřežní pozemky nejsou ve vlastnictví rybářů. Zákonný majitel je pak nucen strpět pouze samotné rybaření, nikoliv však táboření u vody.

Jezero Písková Lhota se může pochlubit poměrně čistou vodou a impozantními rozměry. Zatopený prostor po těžbě písku má rozměry cca 500 x 250 metrů. Pískovna se nachází bezprostředně u silnice a je tak snadno dostupná pro všechny rybáře.

Plán vysazování ryb předpokládá souhrnou částku přes půl milionu korun, za kterou bude pořízena násada. Můžeme jen s napětím očekávat, jaké úlovky nový revír přinese. Podle neoficiálních zpráv z pytláckých zdrojů se ovšem na pískovně již vyskytují například trofejní sumci.

Fond na nákup vodních ploch

Zatímco většina organizací a vyšších orgánů svazu udržuje stabilní počet revírů. Středočeský územní svaz zavedl speciální fond s transparentním účtem. Ten je určený právě pro nákup nových revírů a k zamezení případných majetkových potíží týkajících se revírů ve společném hospodaření.

Z prostředků tohoto fondu byla získaná právě tato pískovna a již došlo k vyřešení majetkoprávních vztahů na jiných revírech ČRS organizovaných ve středních Čechách.

Přečtěte si také: Rybaření na Lipně

Pokračujte také na naše články o lovu dravých ryb! Kliknutím se zobrazí články o druhu, který vás zajímá:

Bolen Candát Jesen Jeseter Lipan Losos Okoun Parma Pstruh Duhový Pstruh Potoční Sumec Tloušť Štika

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*