Jezero Písková Lhota – nový svazový revír, info 2021

pískovna

Středočeský územní svaz od loňského podzimu má další vodní plochy ku prospěchu všech rybářů. Jezero Písková Lhota se nachází poblíž Poděbrad, v bezprostřední blízkosti dálnice D11. (Hned vedle odpočívadla, kde je McDonald’s, přístup je ovšem ze silnice vedoucí podél samotné pískovny. Využít můžete buď exit 35, který se nachází hned vedle nebo přijet po staré poděbradské silnici přes Sadskou).

Je to revír se specifickými pravidly a dozorem (viz stránka ČRS věnovaná přímo rybolovu na Pískové Lhotě – https://www.crs-sus.cz/149/409/piskovna-piskova-lhota)

Výhody rybolovu na Pískové Lhotě:

 • Perfektní zarybnění
 • Téměř neustálá přítomnost RS a pořádek
 • Bezproblémové parkování a bivakování (bez podlážky!), v určeném období 24 hodinový lov
 • V létě občerstvení u hráze

Nevýhody:

 • Nutnost tisknout pověření (na rok) a platit každý den místenku – od 25 Kč do 100 Kč za den, podle období a stylu lovu
 • Kravál z blízké dálnice
 • Velký počet lovících o volných dnech

Jedná se o zbrusu novou vodní plochu na níž do roku 2020 neprobíhal oficiální rybolov. Těžba písku byla ukončena teprve nedávno a nyní už jen chybí rekultivace břehů. Tu má na starosti těžební společnost. Vysazeny mají být zejména listnaté stromy, díky čemuž získá pískovna nejen pevné břehy ale i pěkné okolí.

Aktualizace 2021 – jak si vyřídit pověření k lovu na Pískové Lhotě

Jaká povolenka na jezero Písková Lhota?

Četné dotazy směřují na povolenky pro tento revír. Středočeský územní svaz zde zavedl specifický režim, který platí na několika málo revírech. Budete potřebovat buď středočeskou územní povolenku nebo celosvazovou či celorepublikovou.

Povolenka je ale málo. Musíte mít ještě dvě další bumážky:

 • Oprávnění k odlovu – papír, který je zdarma na jeden rok. Musíte si ho vytisknout. Obratem ho získáte na webu SÚS
 • Místenka – za 25 nebo 100 Kč na den. Platí se pomocí SMS. Tvar a číslo pro SMS zjistíte také ZDE. Místenka stačí v mobilu.
 • V době od 1. 5. do 30. 9. je na pískovně provozován 24hodinový rybolov. Místenku na 24hodinový rybolov za poplatek 100 Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru uvedeném na odkazu výše

Leden a únor na Pískové Lhotě budou chytat jen muškaři a vláčkaři

duhák z jezera Písková lhota. Vláčecí nástrahy na pstruhy
Duhák ulovený na mušku v Pískové Lhotě

Na revíru SÚS Pískovna Písková Lhota bude v roce 2022 od 1. 1. do 28. 2. (29. 2.) provozován pouze lov přívlačí a lov na umělou mušku. Ostatní způsoby lovu až od 1. 3. Cílem lovu budou výhradně vysazené lososovité ryby (Pstruh Duhový). Cena denní pstruhové místenky je na sezonu 2022 určená na 100 Kč.

O revíru Písková Lhota

Výbor středočeského územního svazu získal pískovnu včetně pronájmu pozemků. Rybáři tak mohou očekávat i vyřešené parkování a bivakování u vody. Tyto časté zákazy našich oblíbených aktivit jsou totiž důsledkem toho, že pobřežní pozemky nejsou ve vlastnictví rybářů. Zákonný majitel je pak nucen strpět pouze samotné rybaření, nikoliv však táboření u vody.

Jezero Písková Lhota se může pochlubit poměrně čistou vodou a impozantními rozměry. Zatopený prostor po těžbě písku má rozměry cca 500 x 250 metrů. Pískovna se nachází bezprostředně u silnice a je tak snadno dostupná pro všechny rybáře.

Plán vysazování ryb předpokládá souhrnou částku přes půl milionu korun, za kterou bude pořízena násada. Můžeme jen s napětím očekávat, jaké úlovky nový revír přinese. Podle neoficiálních zpráv z pytláckých zdrojů se ovšem na pískovně již vyskytují například trofejní sumci.

PÍSKOVNA PÍSKOVÁ LHOTA (411 983 )


Organizace pověřená hospodařením: Středočeský územní svaz
Rozloha: 12 ha
GPS souřadnice: 50.1284511N, 15.0818742E
CELOROČNÍ MIMOPSTRUHOVÝ REŽIM. Odlov lze provozovat na vodní ploše:
Pískovna Písková Lhota (CZ 21166736) v k. ú. Písková Lhota.

Platí K60, úlovek kapra od 60 cm (včetně) se musí okamžitě bez prodlení vrátit do vodní plochy, kde byl uloven. Okoun říční a všechny druhy jesetera je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A PUSŤ, kdy úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do vodní plochy. Minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části je 15 cm, to vše za použití pouze jednoháčku. Je zakázáno používání zavážecí lodičky. Zakrmování je povoleno rukou, prakem, bombou, raketou, kobrou. Při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry. Lovící je povinen se podrobit kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.“ Pokračování: https://www.crs-sus.cz/149/409/piskovna-piskova-lhota

Fond na nákup vodních ploch

Zatímco většina organizací a vyšších orgánů svazu udržuje stabilní počet revírů. Středočeský územní svaz zavedl speciální fond s transparentním účtem. Ten je určený právě pro nákup nových revírů a k zamezení případných majetkových potíží týkajících se revírů ve společném hospodaření.

Z prostředků tohoto fondu byla získaná právě tato pískovna a již došlo k vyřešení majetkoprávních vztahů na jiných revírech ČRS organizovaných ve středních Čechách.

Přečtěte si také: Rybaření na Lipně

Pokračujte také na naše články o lovu dravých ryb! Kliknutím se zobrazí články o druhu, který vás zajímá:

bivakování boilies Candát feeder Jižní Morava kapr Kaprařina labe Maďarsko Method feeder mrs muškaření odebraná povolenka Okoun povolenka Praha pstruhařina Pstruh Duhový pstruhové revíry Pstruh Potoční pytlák přívlač reklamní článek rekordní úlovek rybářská stráž rybářský řád Severní Morava severní čechy střední čechy sumcařina Sumec tipy Tipy na nákup Tloušť UL přívlač usa Vaše úlovky video Východní Čechy zarybnění Západní Čechy závody černá kronika črs Štika

8 Comments

 1. Dobrý den , nebudete pronajímat pozemky u vody na cely rok /na karavan atd./
  Měl bych vážný zájem.
  Děkuji za odpověď s pozdravem Martin Rychtera

  • Dobrý den, s touto otázkou se musíte obrátit na rybářský svaz ale pochybuji, že bude nově nabyté pozemky pronajímat jednomu konkrétnímu rybáři.

  • To asi nebude problém 🙂 Oficilání dotazy ale směřujte spíše na sekretariát SUS, nemůžeme mluvit za ně:)

 2. Dobrý den,bude stačit pražská povolenka,nebo musí být celosvazova neb středočeská povolenka.děkujiC

  • Dobrý den, spadá to pod Středočechy takže buď středočeská územní nebo celosvazová. Plus ten papír k odlovu a místenka samozřejmě

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.