Trofejní jeseteři byli včera vysazeni na jeden ze svazových revírů. Největší z nich má hmotnost přes 30 kilo a jmenuje se Karel. Revír si pro jistotu pečlivěji ohlídá zdejší pověřená stráž, která zde již tak působí s každodenní pravidelností. Při ulovení jesetera totiž budou platit přísnější pravidla zacházení s rybou.
O vysazování kapitálních jeseterů informoval s neskrývaným nadšením Středočeský územní svaz ČRS na svém FB profilu. Všechny ryby putovali na revír v Pískové Lhotě u Poděbrad.
Podle informací ČRS se jedná o 21 kusů jeseterů ruských, jejichž hmotnost se pohybuje od 12 do 17 kilogramů. Největším vysazeným kusem byl ale již zmíněný Karel. Jedná se od jesetera jadranského s hmotností 33 kilogramů.
Manipulace s rybami pouze ve vodě
Zároveň byl vyhlášen zákaz manipulace s ulovenými jesetery na břehu. Veškeré úkony s rybami, jako například odháčkování, focení atd., musí být prováděny pouze přímo ve vodě aby byla zajištěna bezpečnost těchto ryb. Lovící je povinen všechny jesetery šetrně vrátit zpět vodě.
Na dodržování pravidel dohlédne pověřená stráž, která má revír již tak pod drobnohledem. Kontroly jsou zde na běžném každodenním pořádku.
Foto Karla na FB SÚS ČRS:
Veškerý komfort pro rybáře, jenom povolenka na této svazovce ale nestačí
Jedná se revír v poněkud zvláštním režimu. Chytat zde můžete s běžnou povolenkou, vyřídit si však musíte také doplňující oprávnění, které získáte obratem na webových stránkách územního svazu. Tento dokument je zdarma a rybář jej musí mít vytištěný ve fyzické podobě sebou.
Pro samotný lov je ještě nutné poslat SMS místenku, která je zpoplatněna mírnou částkou od 50 do 200 Kč, dle režimu lovu.
Podmínky se mohou sezoně měnit a aktuální informace je vhodné získat přímo u zdroje na webu SÚS. V tomto režimu funguje ještě několik dalších středočeských revírů.
Před výjezdem na Pískovou Lhotu je také vhodné sledovat FB revíru nebo zprávy územního svazu. Na této vodě se totiž koná celá řada akcí, při nichž je revír uzavřený pro veřejnost. Za běžných dní si ale na revíru můžete užít rybaření s veškerým komfortem.
Vodní plocha i okolí je majetkem ČRS a rybáři zde mají možnost bezproblémového parkování na určených parkovacích plochách. Jsou zde mobilní toalety a také občerstvení u vjezdu do areálu. Do konce září zde máte možnost, po zaplacení speciální místenky na 24 hodinový lov, chytat po celou noc.
Na tento revír směřuje poměrně časté a zajímavé zarybnění. Jde o již zmíněné jesetery, kteří již byli vysazováni a loveni i v minulosti. Také se sem ale vysazují velcí kapři, amuři a další atraktivní druhy ryb.
Revír číslo 411 983 Písková Lhota se nachází poblíž obce se stejným jménem (v tomto případě poblíž Poděbrad, okres Nymburk, pozor na možnou záměnu – stejnojmennou obec u nedaleké Mladé Boleslavi, kde však žádný revír není) a díky sousedícímu exitu 35 z dálnice D11 je revír velmi dobře dostupný také pro rybáře z větších vzdáleností. S dopředu vyřízeným oprávněním k lovu a zaplacenou místenkou zde platí běžné povolenky.
Čtěte také:
Zakaz vytahovani ryby na breh ok.Ale co ta rozpichana tlama?Za priplatek 200kc se to splachne ze?Jinak řečeno,vydelat prachy a tvarit se jak jsme setrni k rybam.Je mi z toho zle!
Přesně tak,chudák ryba.byl jste tam někdy někdo o víkendu?hrozný!!i 80 rybářů😱
A to nemluvím o těch závodech co tam jsou taky furt.za mě palec dolu
V dnešní době tihle rybáři naprosto běžně používají přípravky na zabránění plísně a otoků podobný septonexu.chete tvrdit že když se říznete umřete na to?
Zvláštní názor… Vy do sebe necháváte řezat cizí lidi pro zábavu?
Moje řeč, ryby nesmějí z vody, ale předtím je rveš za hák v hubě ke břehu. Ještě by měli dát do podmínek povinnou pusu rybě…
Dobře den chci vědět jak měří od amur smí vzít domu.od 50cm. Nebo nesmí. Musím pusť do voda. Prosím odpověď napis
Voda poměrně pěkná,ale….
Byli jsme se tam podívat,po příjezdu hlava na hlavě. Jeli jsme zkusit jiný revír a vraceli se sem večer. Místo se našlo,dokonce jsme měli i trochu rozumný prostor pro lov. Ráno kolem 3 začaly nájezdy,sousední rybáři metr za bivakem a už v 5 jsme neměli místo ani na 1 feeder. Skončilo to tak,že jsme v 7 vytáhli feedery, uvařili kafe,zabalili a jeli zase 200 km domů. Nikdy více.
Myslím,že podobnou zkušenost má více lidí a tímto stylem půjde revír brzy do kytek.
K té návštěvnosti: Revír jsme navštívili v posledních letech několikrát v podzimním období. O víkendu bylo lidí vždy dost ale vešli jsme se. V pracovní den jsem to v pohodě obešel s vláčkou a kromě RS jsem potkal tak 4 kapraře. Ale nejezdím tam často a v létě vůbec, tak nemám zkušenost, snad se tam v dohledné době zase dostanu. OV
Moc rád bych viděl jak se odháčkovává chycený jeseter když se nesmí vytáhnout z vody. Jak známo jeho ústní otvor je na spodní straně hlavy a když takového metrového jesetera budete chtít ve vodě otočit břichem nahoru aby jste se dostal k háčku v jeho tlamě tak se spolehněte že se mu to nebude vůbec líbit, bude se mmrskat a háček se utrhne a zůstane mu zapíchnutý možná dost hluboko až někde v krku.Pean bude zbytečná výbava rybáře.Kdo to vůbec vymyslel takovou ptákovinu??? Napište jaký na to máte názor. Petru zdar. Jarda.
Vyháčkovat je
Nevím, kolik jeseterů jste v životě chytil by, ale vyháčkovat jesetera ve vodě lze poměrně dobře. Na soukromácích běžná věc. Stačí plovoucí podložka. Vždycky byl jeseter chytnutý za kraj tlamky, nikdy nebyl zažraný. A to už jsem jich chytl desítky, možná už i stovku.
Na pískovně jsem byl rybařit, plno Vietnamských krajanů co berou všechny ryby co mají míru. Rybářská stráž dost arogantní. Zachytal jsem si celkem, ale spousta rybářů nebude na souboj s jeseterem připravena, obzvlášť, když to vezme větší.
Na pískovně jsem byl rybařit, plno Vietnamských krajanů co berou všechny ryby co mají míru. Rybářská stráž dost arogantní. Zachytal jsem si celkem, ale spousta rybářů nebude na souboj s jeseterem připravena, obzvlášť, když to vezme větší.