Žně trofejních úlovků z posledního týdne: 34 kg kapři, trofejní sumci i štika z Lipna

aktuální trofejní úlovky
ilustrační foto: redakce

Poslední týdny jsou rybářsky výživné. V dobrém slova smyslu, trofejních úlovků v rámci celé republiky je tolik, že to nejde stíhat zaznamenávat. Pár ryb byla ale nemělo uniknout pozornosti žádného rybáře. Namátkou můžeme jmenovat pár trofejních sumců z menších revírů nebo několik kaprů s váhou hodně nad 30 kilogramů.

Trofejní kapři nad 30 kilogramů ze soukromých revírů i svazovky

V posledních 10 dnech zazářily české soukromé revíry, které se postupem času etablovaly jako vody, kde se relativně běžně vyskytují kapři nad 30 kilogramů. Jde o jezero Štít na pomezí Středních Čech a jezero Dělouš, kousek od Ústí nad Labem.

Na obou těchto vodách v posledních dnech pokořili hranici 34 kilogramů.

Kapr Pápa ze Štítu

Pápa je pojmenovaný kapr, který byl letos na Štítu uloven již minimálně dvakrát. Zjara vážil přes 32 kilogramů. Nyní jeho hmotnost dosáhla 34,06 kilogramu což představuje nový rekord na tomto soukromém jezeru.

Rekordní kapr z jezera Dělouš

Revír Dělouš na Ústecku na sebe upozornil již v minulém roce. Ryby přes třicet kilo zde byly uloveny již několikrát. Pár dní po úlovku kapra na Štítu se zde objevuje další ryba, která také překonala hmotnost 34 kilogramů.

Kapr vážil 34,2 kilogramu a stal se rekordem na tomto revíru. Rybářovi se opravdu dařilo, jelikož během jeho výpravy chytil celkem 4 ryby nad 20 kg.

32 kilogramový kapr ze svazové štěrkovny

Rekordní ryby najdeme také na svazových revírech. Před několika týdny takového kapra ulovila rybářka Michaela Vařeková z týmu IMOTHEP CARPBAITS, což je oblíbený český výrobce boilies.

Její kapr vážil 33,4 kilogramu  zalíbilo se zakrmení pomocí boilies s příchutí Bahenní červ a Hook Balanced RAMZES TROPIC pod háčkem.

Trofejní sumci z malých rybníků

Českou sumcařskou sezonu zpestřily dva úlovky sumců z naprosto neočekávaných vod. Ryby přes dva metry zabraly na menších rybnících.

Prvním případem je sumec z Ronova nad Doubravou, kterého chytil Jaroslav Minařík. Na zdejším svazovém rybníku byl uloven sumec v délce 214 centimetrů. Pozdvižení to vzbudilo nejen mezi rybáři ale také u veřejnosti, která netušila, že v jejich rybníku se mohou vyskytovat takoví obři.

Další podobný případ se odehrál nedávno v Lanškrouně. V rybníku přímo u sídla zdejší MO chytil rybář Michal Matějka sumce v délce 222 cm. Rybník byl přitom nedávno vypuštěn kvůli rekonstrukci přelivu.

Velký sumec zabral také na řece Moravě v Uherském Hradišti. Měřil 220 centimetrů a jeho zdolání rybáři Petrovi Blahovi trvalo hodinu.

Svoji první velkou rybu si připsal také čtrnáctiletý rybář Radim Skalický na rybníku Šarlák v Písku. Jeho úlovek sumce měl 190 centimetrů.

Všichni výše uvedení sumci byli vráceni zpátky do revíru.

Zapomenout nesmíme ani nedávnou kuriozitu číslo jedna, která vzbudila zájem veřejnosti po celé ČR. Na jižní Moravě našli mrtvého sumce, kterého na břeh štěrkovny vyplavila voda. O tomto nálezu jsme napsali samostatný článek.

Velká štika z Lipna

Zprávy o velkých štikách zatím nechodí příliš často. Jejich sezona asi ještě přijde s podzimem, který lovu těchto dravců svědčí daleko více než současná vlna veder, která trvá skoro celé léto.

Pěkný úlovek velké štiky zaznamenali na Lipně, které se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce kolem 700 metrů a účinky horka jsou zde přece jen mírněné horským klimatem a studenější vodou.

Štika ulovená Tomášem Kupcem ve Frymburku měřila 114 cm a vážila 12 kilogramů.

Chytili jste rekordní nebo zajímavý úlovek? Dejte o sobě vědět!

Výše uvedený seznam určitě ani zdaleka nezahrnuje všechny zajímavé ryby ulovené za poslední dobu. Již nějakou dobu na svůj úlovek můžete upozornit pomocí online formuláře do rubriky Vaše úlovky. Vkládat můžete i odkazy na vlastní rybářské stránky, videa či profily.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.