Kapr 34,06 kg: nový rekord jezera Štít

kapr Pápa ze Štítu
foto: Sportovní rybolov - Jezera Štít

Ze soukromého revíru Štít hlásí nový rekord. Chycen byl již legendární kapr Papa, kterému aktuálně naměřili přes 34 kilo!

Kapr Pápa je jedním z kaprů, kteří mají svá jména. Na Štítu jej chytili naposledy během jara, kdy vážil o dvě kila méně. Přes léto se tak jeho hmotnost zvýšila cca o 7 procent.

Revír Štít patří mezi nejlepší soukromé vody u nás

O Štítu jsme již několikrát informovali. Jde o revír velké produkční firmy Rybářství Chlumec nad Cidlinou, které spravuje množství vodních ploch na pomezí Východních a Středních Čech. Jde také o velkého dodavatele násady pro ČRS.

Kromě provozu chovných rybníků (včetně největšího na východě Čech – Žehuňského), disponuje také vodou pro sportovní rybolov. Revír Štít je se vším všudy exkluzivní lokalitou. Kromě rozsáhlé vodní plochy s dobrou obsádkou, nabízí také velmi pěkné přírodní okolí s nádhernými lesy.

Rybaření zde je opravdu pobytem v krásné přírodě, bez rušivých elementů v podobě cyklostezek, vodní dopravy či čehokoliv jiného. V současné době jde navíc o jeden z TOP revírů, co se týče velikosti ryb.

Po dnešku lze již oprávněně říct, že na Štítu se pravidelně každou sezonu uloví kapři s váhou nad třicet kilogramů. 

Jezero Štít sestává ze soustavy tří navazujících vodních ploch s celkovou výměrou 62 ha. Revír se vyznačuje poměrně malou průměrnou hloubkou do 3 metrů  s maximem do 5 m. Množství podobných ploch v okolí je hlubších.

Vzhledem k tomu, že je revír v soukromém vlastnictví, nemají rybáři problém s bivakování či tábořením u vody. Štít se ale těší velkému zájmu rybářů po celý rok, což vyžaduje plánování lovu dopředu. Online rezervace najdete přímo na webu Rybářství Chlumec.

Loví se zde také jiné trofejní ryby než kapr:

  • vyza velká 210 cm (přes 90 kg), 
  • štiky 100+ cm, 
  • candát 95 cm, 
  • lín 64 cm, 
  • amur 19 kg, 
  • sumec 180 cm

Aktuální rekord kapra se tedy zvyšuje na 34 kilogramu a bude zajímavé sledovat vývoj v dalších letech. Ryb kolem 20 kilogramů se na Štítu loví poměrně dost, jak dokazuje například video z dílny vrchlabského týmu Hobby G.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.