Trofejní sumec zaujal rybáře i veřejnost v Ronově nad Doubravou

Sumec Ronov nad DOubravou
Ilustrační foto: redakce

Naší pozornosti neunikl zajímavý úlovek z Pardubického kraje. Na Novém rybníku v Ronově nad Doubravou v polovině července zabral trofejní exemplář sumce velkého.

O úlovku informoval na sociálních sítích tamější zpravodaj (stránka Ronov nad Doubravou – zpravodaj). Příspěvek o rekordním sumci vzbudil na malém městečku pořádný rozruch. Není se čemu divit.

Sumec měřil 214 centimetrů a pocházel z rybníku Nový, č. revíru 451 714. Jde o malou vodu místní MO. Sumec této velikosti z menšího revíru se vždy považuje za senzační úspěch a rybáři musíme určitě velice pogratulovat.

Foto sumce naleznete zde:

(Pokud máte zobrazování vložených příspěvků vypnuté tak jej uvidíte pouze ve zdroji na facebookové stránce ronovského zpravodaje)

Ronovští rybáři hospodaří na rybnících v okolí řeky Doubravy

Tato část pardubického kraje neoplývá velkými vodními plochami. Jak je ale vidět, zdejší rybáři dokáží i v menších poměrech vybudovat zajímavou rybí obsádku a na úspěchu rybáře má tak svůj podíl i pečlivé hospodaření..

MO Ronov nad Doubravou patří do Východočeského územního svazu. Na svých webových stránkách se uvádí jako nejstarší rybářská organizace v Čechách. Její historie se datuje až do roku 1876. 

Rybolov v současné době provozuje na 4 rybnících pronajímaných od města. V rámci územní nebo CS povolenky mohou všichni držitelé příslušných povolení rybařit například na revíru 451014 Doubrava 3, což je malá říčka pod hrází známé přehrady Pařížov.

Rybník Nový, na němž byl sumec uloven, do společného rybolovu ČRS nepatří. Zájemci si však mohou zakoupit hostovací povolenky.

Samotná řeka Doubrava (zvaná též Doubravka) pramení na Českomoravské vrchovině poblíž rybníku Velké Dářko. Délka jejího toku činí 88 kilometrů a u Záboří se vlévá do Labe. Průměrný průtok v ústí do Labe se udává 3,75 m³/s.

Kvůli častým povodním koncem devatenáctého století se řeka stala součástí regulačních plánů a byla zde před I. světovou válkou vystavěna vodní nádrž Pařížov, která představovala zajímavý turistický cíl. V poslední době ale Povodí Labe vstup na historickou hráz uzavřelo.

Vše na téma sumců na našem webu najdete pod štítkem Sumec

Další úlovky sumců z poslední doby:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.