Další trofejní sumec z malé vody: 222 cm dlouhá ryba ulovena v Lanškrouně

sumec Lanškroun
Ilustrační obrázek

České svazové vody občas přináší velmi zajímavé úlovky sumců. Netýká se to přitom pouze velkých přehrad nebo řek. 

Nedávno jsme informovali o trofejním sumci z malé nádrže v Ronově nad Doubravou.

Aktuální úlovek pochází také z menšího revíru, nacházejícího se přímo ve městě Lanškroun. Sumce v délce 222 cm ulovil Michal Matějka, kterému srdečně gratulujeme. 

Podle informací na webu, sumec pochází z Krátkého rybníku. Ten byl paradoxně nedávno vypuštěný. V roce 2020 musel rybáři celou nádrž slovit z důvodu rekonstrukce přelivu, který se nacházel ve špatném technickém stavu.

Fotografie úlovku (včetně přiloženého metru) publikovali rybáři na své FB stránce:

Nyní je revír opět otevřen a rekordní ryba byla bez nadsázky ulovena téměř pod okny tamější MO ČRS, která u rybníka sídlí. Sumec byl ovšem vrácen zpět do revíru a v rybníce plave dál.

Nejde o prvního pěkného sumce z této vody. Velký sumec byl na tomto revíru uloven například roku 2016 a měřil 198 cm. Ulovil jej tenkrát Jiří Ficner st. a ryba byla opět vrácena vodě.

Zajímavost: Na Moravě voda vyplavila na břeh 256 cm dlouhého sumce

Možnosti rybaření na Lanškrounsku

Podobně jako v případě zprávy o sumci z Ronova, i Lanškroun nepatří mezi města položená na větší řece nebo poblíž rozsáhlejších vodních ploch. Přesto zdejší rybáři disponují několika dobře zarybněnými vodami.

MO ČRS Lanškroun náleží do Východočeského územního svazu a hospodaří na několika mimopstruhových rybnících a pstruhovém revíru Moravská Sázava 4 (453 048), který protéká, mimo jiné, zajímavým meandrujícím úsekem u suchého poldru v obci Žichlínek. Jde o zajímavý příklad úpravy původně napřímeného toku do přírodnější podoby.

Více o činnosti rybářů z Lanškrouna se dočtete na webu MO ČRS Lanškroun.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.