Rybář chytil 230 cm sumce, do auta se vešel, do vany na zahradě už prý ne

nádrž Kateřina, Ilustrační foto
Ilustrační foto: redakce

Zpráva o dalším zajímavém úlovku sumce přišla z Teplicka. Na jednom z revírů v této oblasti ulovili sumce v délce 230 centimetrů, který vážil 81 kilogramů.

Zprávu o úlovku přinesl Teplický deník, v jehož článku si můžete prohlédnout také fotografie této ryby.

Ryba zabrala 17. září, nedlouho před půlnocí. Úspěšným lovcem je dle informací z novin pan Pavel Hlušička, který je v novinách představen jako dlouholetý člen teplické MO a také jeden z členů RS. Rybář využil svého práva a ulovenou rybu si přisvojil. Deník zmiňuje, že byla odvezena osobním vozem a následně umístěna do vany na zahradě, kam se však sumec, díky svým proporcím již nevešel

Fotografie a další informace najdete v galerii Teplického deníku.

Sumec byl uloven na revíru Kateřina (v soupisu uvedeném pod číslem a názvem revíru 441 002 – Bílina 2)

Vodní nádrž Kateřina vznikla na začátku 20. století jako jeden z prvků vodohospodářské ochrany dolu Chabařovice proti nadměrnému nátoku povrchových vod ze svahů Krušných hor. Se svými 40 hektary jde již o revír střední velikosti, který jistě dokáže udržet obsádku množství trofejních ryb

Dnes slouží nádrž Kateřina především jako rekreační areál a rybářský revír. 

Sezona bohatá na pěkné sumce z menších a středních revírů

Sumců se v Česku loví poměrně dost. o velké kusy není nouze na větších řekách a samozřejmě rozlehlých údolních nádržích. Letošní letní sumcařská sezona však byla poměrně bohatá na úlovky sumců z menších vod. Během července a srpna jsme informovali například o velkém sumci z malého rybníku ve městě Ronov nad Doubravou.

Následoval trofejní sumec z města Lanškroun, kterého ulovili také na velmi malé vodě. K úlovku došlo na rybníku, kde přímo sídlo tamější MO ČRS. 

Zapomenout nesmíme ani na sumce z nádrže Větřkovice poblíž Kopřivnice.

Velmi kuriózní byl nález mrtvého trofejního sumce, který vyplaval na břeh na štěrkovišti poblíž města Ostrožská Nová Ves na jihovýchodě Moravy.

Minulý týden přišla zajímavá zpráva o sumci z vodní nádrže Prusy, která se nachází na Slovensku.

Mimochodem: vše na téma sumců najdete pod tagy sumec a sumcařina.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.