Na vodní nádrži Prusy ulovili téměř 2,5 metrového sumce

vodní nádrž Prusy
Ilustrační foto: redakce

Pěkní sumci se vyskytují také na mnohých slovenských nádržích. Důkazem je úlovek rybáře Juraje Zeleníka z Bánovců nad Bebravou, o kterém informovala slovenská média.

Vyrazil si na nedalekou vodní nádrž Prusy, která se nachází v podhůří Strážovských vrchů. Ve svém karavanu tráví na rybách velké množství času.

Tentokrát použil jako nástrahu karase v délce 45 centimetrů, kterého mu přichystal jeho kamarád, jenž chytá hned o místo vedle.

Nástražní ryba vyvezená ve vodě přinesla úspěch v brzkých ranních hodinách. O půl čtvrté ráno se prut ohnul po prudkém záběru.

Rozespalý rybář na sebe sotva hodil kalhoty a vyběhl z karavanu ven následován svým kamarádem, jehož musela budit manželka.

Video televize JOJ:

*Sledovat na FB

S obrovskou rybou na prutu skočili do nafukovacího rybářského člunu s nímž je sumec tahal téměř dvě hodiny po hladině třiceti hektarové nádrže. Zdolávání bylo náročné a vyžadovalo hodně trpělivosti. V jednu chvíli jim sumec dokonce zajel do kořenů odkud se ho podařilo dostat až zhruba po patnácti minutách. Ryba měří 241 a půl centimetru. 

“Je to moje největší ryba. Nejspíš tady žije od napuštění nádrže, ta je stará asi třicet let a celou dobu zde chytám. Bez kamarádů bych ji ale nedokázal zdolat”, řekl šťastný rybář slovenské televizi JOJ.

Vodní nádrž Prusy jako kaprový revír číslo 2-5170-1-1 patří pod SRZ a hospodaří na něm organizace Bánovce nad Bebravou. Podle dostupných informací zde o pěkné úlovky kaprů a sumců není úplně nouze. Místní rybáři mají na webu poměrně obsáhlou galerii kaprů v délce 80 – 100 centimetrů.

Před několika lety zde rybáři ulovili například sumce v délce 225 centimetrů a hmotnosti údajně kolem sedmdesáti kilo, na něhož se můžete podívat v archivní reportáži tamější televizní stanice:

Na nádrži Prusy se také v minulosti konaly sumcové závody, fotogalerie se objevuje na zaniklém serveru Chytej .cz.

Jedna z nejmladších ale oblíbených vodních nádrží

Nádrž Prusy spravuje povodí Váhu a jde o více než 30 hektarovou vodní plochu situovanou v přirodním prostředí mezi městem Bánovce nad Bebravou a obcí Prusy, v Trenčínském kraji. Napájí ji potok Dubnička. Přehrada se těší zájmu nejen rybářů ale i rekreantů a vyznavačů vodních sportů.

Nádrž přitom vznikla poměrně “nedávno”, na rozdíl od většiny ostatních vodních děl, byla vybudována až koncem osmdesátých let. Čas opravdu trofejních sumců tak nejspíš ještě přijde.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.