Sumec 180 cm zabral na severomoravské svazovce hned po nahození

voda
Ilustrační foto: redakce

Slušný sumec na nevelké svazové vodě je vždy velká paráda. Tentokrát se úlovek povedl dvěma rybářům ze Štramberka. Jejich sumec z Větřkovické přehrady měřil dle tiskových informací měřil 180 centimetrů a vážil půl metráku.

Informaci o trofejním úlovku jako první přinesl server Novinky.cz. Podle jeho údajů se rybu povedlo chytit na přehradě Větřkovice poblíž města Kopřivnice, které patří mezi svazové revíry severomoravských rybářů pod číslem 471 040 – Lubina 4 A.

Úspěšnými lovci jsou dva rybáři z nedalekého Štramberka, Jakub Finger a Radim Hanzelka.

Foto úlovku ze sociálních sítí:

Vyrazili si na delší výpravy při níž nejdříve lovili kapry. Podařilo se jim ještě před zahájením zdolat trofejního kapra o délce 86 centimetrů. Po zahájení se pak začali věnovat lovu sumců a to jim přineslo další rekordní rybu.

Trofejní sumec vzal nástražní rybu hned po záběru

Nebývá zvykem, že sumec bere nahned. V tomto případě tomu tak ale bylo: “Jako nástrahu jsem použil cejna, záběr přišel vzápětí po nahození”, řekl Jakub Finger.

Zdolávání netrvalo příliš dlouho jelikož rybář měl dostatečně dimenzované vybavení, které je kvůli travnímu porostu na této vodě nezbytné : “Tahal jsem jej asi jen 10 minut, jelikož mám specializovaný prut a je zde hodně trávy. jinak bych ho ven nedostal”, dodává.

Zároveň dodává, že jde o jeho osobní rekord na svazové vodě. zda jde o největší rybu z Větřkovické nádrže se neví, je to ale docela možné.

Severní Morava není na trofejní sumce tak štědrá

Region Severní Moravy zatím nepatří k TOP destinacím pro sumcařinu. Na vině ale nejsou rybáři či hospodaření. Revíry zdejšího územního svazu jsou chudší na velké vodní plochy nebo řeky.

Výjimkou je například Slezská Harta nebo povodí řeky Moravy.

V tomto regionu jinak naleznete spíše menší nádrže, kde se loví hlavně ostatní dravci, výjimky jako sumec z Větřkovic ale potvrzují, že i na pouze 20 hektarové vodě rekordní sumci jsou.

Větřkovická přehrada leží poblíž města Kopřivnice, známého výrobou vozidel značky Tatra. Jako většina nádrží v tomto kraji, i Větřkovická přehrada zásobuje vodou zdejší podniky. Jako průmyslový vodní zdroj ji vybudovali v 70. letech minulého století právě pro Tatru.

Na rozdíl od vodárenských nádrží, které slouží jako zdroj pitné vody, jsou Větřkovice rybářským revírem a přehradu mají v oblibě také rekreační návštěvníci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.