Hledají se rozhodčí pro MS v muškaření v jižních Čechách. Přihlásit se můžete i vy

ms v muškaření

V letošním roce se Česká republika stane bez nadsázky hlavním centrem světového muškaření. V průběhu jara a léta se na jihu Čech odehrají hned tři světové šampionáty v královské rybářské disciplíně. K tomu jsou také potřeba rozhodčí, které nyní organizátoři shání. Zúčastnit se špičkových závodů a okoukat umění muškařiny od nejlepších závodníků světa tak můžete i vy. Kromě zajímavých zkušeností a zážitků se zájemcům nabízí také finanční odměna.

19. – 25. května 2024, Rožmberk nad Vltavou

3. Mistrovství světa v muškaření žen
9. Mistrovství světa v muškaření veteránů

11. – 17. srpna 2024, Vyšší Brod

21. Mistrovství světa v muškaření juniorů

Špičkoví závodníci a zejména závodnice do Čech přijedou již koncem května. MS žen v muškaření se přitom koná teprve potřetí v historii.

České reprezentantky stihli již v předchozích dvou ročnících významně zazářit jak na úrovni jednotlivců, tak i družstev. Suverénně ovládly například hned první ženské MS v Norsku.

Mezi elitu se řadí také naši veteráni, jejichž MS se koná souběžně s MS žen. Umístit se v domovské zemi je samozřejmě vždy náročné, šance jsou přesto vysoké.

V polovině srpna se pak ve Vyšším Brodě odehraje MS juniorů, jehož se zúčastní nejlepší mladí muškaři z celého světa. I zde má česká reprezentace své želízka v ohni.

Podobné akce jsou vždy organizačně náročné. Jedním z problémů je nutnost zajištění dostatečného počtu rozhodčích a navíc také veslařů pro jezerní disciplíny.

Aktuálně máte šanci se na tuto pozici přihlásit.

Náborový leták a přihláška:

Odkaz na stažení přihlášky

Nyní probíhá nábor zájemců o funkci řadového rozhodčího, který bude v přímém kontaktu s určeným závodníkem během závodních kol. Účast na podobné akci nelze než doporučit všem zájemcům o muškařinu.

Užijete si atmosféru světové akce v krásné přírodě jihu Čech a zároveň budete mít možnost koukat pod ruce těm nejlepším muškařům světa.

MS v muškaření v roce 2024 se budou konat na řece Vltavě, Nádrži Lipno II, řece Malši a nádrži Květoňov u Kaplice.

Co vlastně dělá rozhodčí? Práce rozhodčího v tomto případě zahrnuje zejména měření a zapisování úlovků u jednotlivých závodníků, zájemce nemusí být závodník ani muškař.

Je nutné ale znát rybí druhy a umět rybu změřit. Výhodou na mezinárodních závodech je určitě znalost cizího jazyka, podmínkou to však není.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.