Cizinci pytlačili v Plzni, dopadla je RS a městská policie

Radbuza v Plzni
Ilustrační foto: redakce

Ve spolupráci mezi strážníky a rybářskou stráží byli na břehu řeky Radbuzy odhaleni další dva pytláci z řad cizích státních příslušníků. Oba muži lovící ryby na udici  byli požádáni, aby předložili veškeré potřebné dokumenty. 

Při kontrole se ukázalo, že ani jeden z nich nemá platnou povolenku ani rybářský lístek a dokonce ani doklad totožnosti, který by měli cizinci na území České republiky nosit vždy u sebe. 

Vzhledem k těmto okolnostem byli dotyční předvedeni na služebnu cizinecké policie, aby byla zjištěna jejich totožnost, a jejich údaje byly předány členům rybářské stráže pro účely správního řízení, ve kterém budou oba muži potrestáni pokutou, kterou jim vyměří příslušný úřad.

Velká kontrole proběhla také na Borské přehradě

V sobotu se uskutečnila velká společná akce mezi strážníky a rybářskou stráží, která měla za cíl kontrolovat nejen rybáře ale i další osoby pohybující se kolem vody. Tato akce proběhla v okolí vodní nádrže České Údolí a přinesla další přestupky.

Kontrolní tým se vydal na prověrku případného porušování rybářského řádu ze strany nepoctivých rybářů a “úspěch” na sebe nenechal dlouho čekat. 

Během celé akce byly prověřovány platnosti rybářských lístků a povolenek, správné zacházení s ulovenými rybami, výbava rybářů a také čistota a pořádek na místě rybolovu. 

Celkem bylo kontrolováno přibližně třicet osob. Další dva cizinci byli potrestáni odebráním jejich rybářských povolenek za hrubá porušení rybářského řádu a jedna osoba dostala finanční pokutu za znečišťování místa rybolovu. Přestupky rybářů budou řešeny po linii svazu v kárném řízení

Posledním odhaleným přestupkem bylo porušení zákazu vjezdu v okolí nádrže ze strany dvou řidičů, což je věc, která přísluší k řešení právě policejním složkám a samotná RS by je neměla možnost řešit. 

Nejedná se o první letošní velkou kontrolu RS v doprovodu bezpečnostních složek. Velká kontrola nedávno proběhla na vodní nádrži Hracholusky. Zprávu o ní jsme podali zde.

Zdroj: Městská Policie Plzeň

Čtěte také:

11 Comments

  1. Proč nenapíšete o jaké cizince se jedná. Nebo to je zakázané zveřejnit státní příslušnost?

  2. A dyť je to jedno odkud jsou. Zbytečně to vyvolává negativní náladu. Představte si třeba, že to byli Maorové, co si sem zalétli z Nového Zélandu na ryby.

  3. Vyměřit pokutu mohou 🤣 ale ukacka pokuty neplatí max sni zajdou na úřad ukazou pas a smazou mu to…. To je jak mit VIP kartičky delat si co chtějí.,..

  4. Dělají to úplně všude tady na Kolínsku jsem je viděl jezdit k rybníku s kadema,samozřejmě že to dělají ty zmrdi ukrajinský,žerou ryby jak o zivot

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.