Na Hracholuskách proběhla společná kontrola RS a cizinecké policie

kontrola rs Hracholusky

V sobotu 17. června se na vodní nádrži Hracholusky konala rozsáhlá kontrola rybářů, zaměřená na dodržování předpisů vztahujících se k rybolovu a také na kontrolu dokladů osob s cizí státní příslušností. Cílem akce bylo zejména zjistit, zda rybáři neprovozují rybolov bez platného rybářského lístku a zda neporušují předpisy týkající rybolovu, pobytu na březích nádrže. Policisty také zajímalo případné požívání alkoholu na plavidlech.

Kromě příslušníků policie, včetně speciálních pořádkových jednotek a cizinecké policie, se na této speciální kontrole podíleli také pracovníci společnosti Povodí Vltavy a členové rybářské stráže a zástupci Českého rybářského svazu. Kontrola probíhala od 16:00 do 22:00 hodin a podrobena jí byla celkem 175 osob, z nichž 30 byli cizinci. Všichni cizinci prokázali legálnost svého pobytu a předložili platné doklady.

Kromě osob byla kontrolou prověřena také plavidla a jejich osádky (celkem 15) a vozidla (celkem 6). Během kontroly došlo k odhalení celkem 8 přestupků, z nichž 5 bylo vyřešeno prostřednictvím domluvy.

západočeské revíry
Hracholuská přehrada na podzim

Povodí Vltavy kontrolovalo bivakování a provoz plavidel

Nejvíce problémů přinesla již tradičně zdejší poměrně striktní pravidla ohledně stanování a pobytu v přírodě na březích nádrže. Pracovníci Povodí Vltavy se zabývali 24 případy porušení zákazu stanování či bivakování a také 4 případy plavby plavidla mimo povolenou dráhu. Všechny tyto případy byly ale rovněž vyřešeny prostřednictvím domluvy.

bivakování a stanování na Hracholuskách

Členové rybářské stráže a odhalili 10 případů porušení rybářského řádu. V důsledku toho byly dvěma rybářům zadrženy povolenky k rybolovu a dalších 8 rybářů obdrželo napomenutí. Tato kontrola, která se v tomto formátu poprvé konala v rámci Plzeňského kraje, byla dle slov PČR ze strany rybářů vřele přijata. Někteří z nich totiž tvrdili, že mají dlouhodobé podezření na osoby, jež se zcela vyhýbají získání platných rybářských lístků a povolenek a provozují rybolov nelegálně.

S ohledem na pozitivní odezvu a potřebu dodržování předpisů v oblasti rybolovu se předpokládá, že podobné kontroly budou probíhat i v následujících letních měsících. Povodí Vltavy jako subjekt spravující nádrž po vodohospodářské stránce, tak ČRS jako uživatel revíru a příslušná RS tak plánují pokračovat v aktivitách směřujících k zajištění dodržování předpisů a udržení rybolovu v souladu se zákonem.

Stížnosti na pytláky a porušování předpisů jsou na této nádrži poměrně časté a nejspíš na nich bude něco pravdy. Profesionální RS zde totiž na noční kontrole nedávno zjistila nastražené sítě.

Zdroj: Policie ČR

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.