Sumcaře na přehradě naschvál přejel motorový člun, pachatele hledá policie

motorový člun
Ilustrační foto: redakce

Odsouzeníhodná událost se stala na vodní nádrži Hněvkovice v Jižních Čechách. Sumcaře na nafukovacím člunu tam zcela záměrně a opakovaně přejela posádka motorové lodi. Rybář naštěstí vyvázl jen s lehčím zraněním.

Událost se stala během noci mezi Purkarcem a Buzkovem, v lese za soutěskou. Sumcař ze břehu zaregistroval blížící se loď s několikačlennou posádkou, která mířila do jeho bojek. Podle dostupných vyjádření se montáže s bójkami nacházely v první třetině hladiny a neblokovaly plavební dráhu.

Vydal se proto s výkonnou čelovkou na svém nafukovacím člunu lodi vstříc, aby je na bójky upozornil. Posádka lodi to ale pochopila jako výzvu k demoličnímu derby. Z lodi se údajně měly ozývat výkřiky ať rybář přestane svítit.

Následně namířili svůj člun přímo proti němu. Rybář stihl úhybným manévrem kolizi zabránit, agresor ale svoje plavidlo otočil a znovu se rozjel proti němu.

Při kolizi se rybářův člun dostal pod vodu a naplnil se vodou. Agresoři se svojí lodí se však nejspíš rozhodli rybáře dorazit. Naštěstí se mu podařilo částečně znovu zprovoznit motor a se člunem plným vody vmanévrovat do bezpečí u břehu, kam se za ním už nevydali.

“Pájo, asi jsi ho přejel”

Člun útočníků se pak vydal směrem k Purkarci. Po kolizi vypnuli hlasitou hudbu a údajně někdo z několikačlenné posádky měl prohlásit něco ve smyslu: “Pájo, asi jsi ho přejel”.

Rybář naštěstí vyvázl jen s masivními podlitinami. Jeho člun se pod váhou nájezdníků přitopil a on tak unikl horšímu zranění. Útočníci se pohybovali na světlém nafukovacím motorovém člunu s kokpitem a volantem a pevným kýlem. Během své noční plavby až do incidentu pouštěli velmi hlasitou hudbu. (Úvodní foto článku je pouze ilustrační, nejedná se přímo o dotyčné plavidlo)

Celou věc šetří Policie ČR. Případné poznatky vůči osobám pohybujícím se na inkriminované lodi můžete směřovat na linku 158 či přímo jihočeským policistům. O tom, jak vyšetřovatel tento čin kvalifikuje zatím nejsou dostupné informace.

K situaci lze ovšem dodat, že pokud se jednalo o plavidlo řízené držitelem průkazu Vůdce malého plavidla, může se dotyčný nejspíše těšit také na zadržení tohoto oprávnění. Státní plavební správa tyto, naštěstí vzácné případy úmyslných nehod, posuzuje velmi přísně.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.