Černá kronika: pytláci, oloupení mladého rybáře a nešetrné zacházení se sumcem na Labi

pískovna baraba revír 411 167

Na revírech se zase dějou věci. Kromě zajímavých úlovků se staly ovšem i události méně pozitivní. Případy pytláctví tu budou asi vždy, aby ale zloději okrádali děti na rybách přímo za jejich zády, to tady ještě nebylo. Kromě pytláků a klasických přestupků řešila RS také uvázání velkého sumce na lano. Více v našem přehledu toho nejhoršího z českých revírů za poslední dobu.

Pytláci na Sadské

Na facebookové skupině nymburských rybářů se objevil příspěvek o zadržení pytláků na již tak dosti zkoušeném revíru v Sadské (v minulosti jsme informovali o zdejších záhadných úhynech ryb). Lovící s woblerem (týden před zahájením) neměl RL ani povolenku. Na místě si dotyčné proto převzala PČR.

Oloupení mladého rybáře na pískovně Baraba ve Vliněvsi

Jeden z nejhorších případů kriminality mezi rybáři se nedávno stal na jednom ze svazových revírů. Ukrást rybářské vybavení přímo od vody a ještě třináctiletému dítěti, to je práce opravdu zvrácených ubožáků. Bohužel, přesně toto se odehrálo na oblíbeném revíru Baraba ve Vliněvsi u Mělníka.

pískovna baraba revír 411 167
Případ se stal na oblíbeném revíru Baraba
pískovna baraba revír 411 167

Třináctiletý rybář se během stěhování z lovného místa na pár metrů vzdálil od svých věcí na břehu. Když se po chvíli vrátil, zjistil, že mu chybí stojan na pruty s hlásiči od Delphinu.

Když se šel zeptat poblíž sedící party, dotyční borci naskočili do auta a s hvizdem pneumatik zmizeli z místa neznámo proč.

K tomu se snad nedá ani nic dodat. Okrást dítě o věci na ryby, na něž si šetří z kapesného je hnus. Nedivil bych se kdyby to nebyl jejich první podobný kousek. Dávejte si na své věci pozor.

Uvázal nezapsaného sumce a argumentoval před RS, že má známé na úřadech

U kolínských rybářů se zase řeší případ člověka, který přímo ve městě ulovil sumce 190 cm. Rybu si uvázal k lodi a táhl ji ke břehu. RS zjistila, že ryba není zapsaná. Z tohoto důvodu byla rybáři zabavena povolenka, před čímž rybáře neuchránil ani argument, že má známé na úřadech a sám je profesionálním rybářem.

Čtěte také:

7 Comments

  1. Kdyby zloděj věděl že mu v případě prokázání viny bude useknuta ruka určitě by se stav zlepšil!!!

  2. Na Barabě totiž nechodí zádné kontroli a pytláků je tam víc než všichni vědí. Porybný nato se..u.

    • Děkujeme za reakci, to je hezká nabídka, vážíme si této odpovědi. Podle vyjádření maminky hocha na sociálních sítích ale již pomoc není nutná, několik rybářů se již ozvalo a pomohli, tudíž už nechtějí přijímat další dary. Jsou skromní.

  3. Tome porybny a kontrola chodej netvrdím že jsou nebo je vídám každý týden měsíc ale nato kolik je revíru a kolik je porybnejch co maj právo na určitý revír provádět kontrolu je jich bohužel málo tak se dejte k nim a nebo si přejete aby pokaždé až budete u vody rybařit přišla kontrola to pak zase budete nadávat že vás buzerujou atd já barabu a k tomu další vody znám takže ani do práva ani do levá

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.