Štika se zakousla do vesla (a další tipy šílená videa o zubatých)

katamarán na veslech
Ilustrační foto

Zubatá je dravec a zatímco já mám problém něco přemluvit na předražené woblery a gumy, jinýmu se z hladu zakusují do vesla u lodi. Taková a jiná videa můžete spatřit na nejrůznějších sociálních sítích.

Tentokrát zešílely algoritmy Facebooku a Instagramu, díky čemuž jsem náhodou narazil na pár videí ze zahraničí. 

Na nich uvidíte nejrozmanitější útoky štik na ryby, umělé nástrahy na přívlač i naprosto nesmyslné předměty jako právě veslo, které se zařezává do vodní hladiny.

Tento konkrétní reel si můžete přehrát zde:

Používáte-li Instagram, doporučuji podívat se na celý kanál pod názvem BIGGEST PIKE PAGE! 75K🔥 (@metersnoeken) • Instagram photos and videos, kde jeho admin sbírá zajímavá videa od přispěvatelů z celé Evropy. 

Kromě videí tam jsou i fotografie trofejních štik. Prostě takové vláčkařské porno:)) Podobných profilů je na sítích docela dost, ale tenhle je obzvlášť povedený,

Když jde po veslech, může štika napadnout člověka?

Zatímco o útocích sumce na rekreanty máme docela prověřené zprávy (například letos u Ostravy), u štiky o tom moc slyšet není. Dohledat se dá například napadení štikou v létě roku 2020 u Vancouveru v Kanadě.

V tomto případě však šlo o štiku muskalungu, která je štice obecné příbuzná. Jistá Kim Driver si jako vždy vyrazila na koupačku k jednomu ze zdejších jezer. Sotva vlezla do vody a byla v hloubce lehce pod prsa, něco se ji zahryzlo do nohy.

Vzhledem k čisté vodě hned při pohledu dolů viděla obří potvoru zakouslou do své nohy. Jako nerybářka si ale hlavu štiky spletla s aligátorem, což ji na náladě nepřidalo.

Štiky se záhy zbavila pomocí kopání a také údery rukou. Když vylezla na břeh tak krvácela z nohy i ruky. Krev linoucí se ve vodě a posléze na břehu vyvolala šok přihlížejících a událost tehdy rozvířila vody novinářské okurkové sezony.

Zranění si kupodivu vyžádalo lekářské ošetření a údajně i plastickou operaci pokousaného stehna. Alespoň tak se o tom píše v regionálních novinách. Dotyčná navíc trpěla po útoku traumatem a o krvelačné štice se jí zdálo po nocích, kdy se s hrůzou zpocená budila.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.