Svátky pohledem RS a policie: pytláci na chovném rybníku, lov přesčas a ožrala ve vodě

Mělník
Mělník, Ilustrační foto: redakce

Uplynulý týden byl velmi intenzivní. Dva svátky obložené z každé strany víkendy znamenaly, že spousta lidí si na pracovní dny vzala volno a vyrazila k vodě. Velké popularitě se těšilo například Labe, kde se rybáři koncentrovali zejména na místech, kde lze k vodě dojet autem a přístup neblokují cyklostezky.

Na cestu po Labi a přilehlých stojatých revírech se vydala také rybářská stráž. Například z Mělníka na sociálních sítích hlásí, že během noční kontroly objevili jednoho pytláka. Muž z Českolipska se při chytání ve dvě ráno nedokázal prokázat rybářským lístkem ani povolenkou k lovu. Převzala si ho Policie ČR. Dotyčný chytal na tři pruty a měl ve vezírku dva cejny a malého kapra.

Problémy však nastaly také u některých lovících s platnou povolenkou. I zde se objevil lov na tři pruty. Jeden z rybářů dokonce lovil v noci na revíru, který je veden jako pstruhový. Dále rybářská stráž řešila poměrně časté přestupky. Například lov mimo povolenou dobu na MP revíru či zavážení tam, kde je to zakázáno.

Ožrala se málem utopil na rybách

Na mol opilého člověka vytahovala za tmy z vody Městská policie v Brandýse nad Labem. Nebýt všímavých svědků, možná by se díky přehnané konzumaci alkoholu utopil.

Na chovném rybníku konečně spadla klec

K zadržení dvojice pytláků došlo i na chovném rybníku. V obci Bílá Třemešná leží rybník zvaný Dubina. Jde o chovnou nádrž MO ČRS Dvůr Králové, která slouží k produkci násady pro rybářské revíry. Například pro nedalekou přehradu Les Království.

Rybník Dubina je také oblíbeným místem pro rekreaci. Někteří z rekreantů však podléhají loveckým pudům a na chovný rybník chodí pytlačit, což dokazují fotopasti a různá další svědectví.

Nad dvojicí pytláků ale konečně sklapla pomyslná past. O svátečním večeru je na rybníku načapala rybářská stráž, která zde velice dobře funguje ve spojení se zdejším oddělením PČR.

Přibližující se hlídkový vůz pytláky vystrašil a snažili se schovat ve vegetaci a těžkém terénu v okolí rybníka. Po dobrém nechtěli v temnotě vylézt ale nakonec došlo k jejich zadržení. Pod tíhou důkazů se následně přiznali ke všem předcházejícím zločinům v oblasti pychu.

Zadrženy byly teleskopické pruty obou pachatelů a věc byla předána jako přestupek na ORP, kde oběma s největší pravděpodobností vyměří pokutu.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.