Na rybářském táboře chytil dvoumetrového sumce albína

sumec albín
Foto: FB DDM Otrokovice

Zajímavá zpráva se šíří z jihovýchodu Moravy. Přímo na dětském rybářském táboře tam došlo k úlovku dvoumetrového sumce albína.

Podle zpráv Deníku.cz sumce ulovil dvacetiletý Jakub Menša, který na táboře působil jako vedoucí. Stalo se tak údajně přímo při ukázce lovu dravých ryb. Ukázka tím pádem musela být opravdu názorná a posíláme na Moravu velké gratulace.

Ulovit dvoumetrového sumce albína se jen tak nepodaří. Jakub rybu vrátil zpět do štěrkoviště a šanci na trofejní úlovek tak mají i další rybáři.

Přesná míra ryby činí 196 centimetrů. Na cestu zpět do rodného živlu dostal také jméno – sumec se nýní jmenuje Karel. Fotografie a video albína je možno spatřit například Facebooku DDM Otrokovice, který rybářský tábor na místním štěrkovišti pořádá.

Video:

Foto:

sumec albín

Albín se vždy pouští

Alespoň taková bývá tradice, kterou dodržují i komerční rybníkáři. Albín je vlastně sumec, s jehož genetikou si příroda trochu pohrála tak, že postrádá běžné, spíše tmavé zbarvení. Odjakživa platilo, že při výlovu chovných rybníků se velcí sumci a tím spíše albíni do vody vrací. Mnoho nádrží tak má svého krále – bílého nebo nažloutlého sumce albína.

Štěrkoviště východu Moravy jsou eldorádem zajímavých sumců

V souvislosti s úlovkem sumce u Otrokovic, nelze nezmínit fakt, že štěrkoviště na východě Moravy jsou z hlediska sumců velmi zajímavá. Koluje zde řada legend o obrovských rybách. Každoročně zde dochází k celé řadě zajímavých úlovků naší největší ryby a není nouze také o velmi zajímavé případy.

Loni v létě například došlo k vyplavení těla starého sumce na jiném štěrkovišti v tomto regionu, jednalo se o revír ležící u Ostrožské Nové Vsi. V tomto případě nálezce objevil na břehu gigantický exemplář sumce velkého o odhadované hmotnosti kolem 100 kilogramů a délce 256 centimetrů. O něm jsme informovali minulé léto v této zprávě.

Uhynulých sumců se přitom za posledních deset let v této lokalitě našlo vícero. Jeden z nich dokonce také nesl jméno Karel.

Čtěte také:

3 Comments

  1. Smutné je sumce již nikdo nechytí, poté co ho v horku skupina rybářů z tábora včetně vedoucího tahala po břehu a dlouze se s ním fotila, sumec uhynul. Vskutku příklad pro mladé rybáře.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.