Pytláci se v Mladé Boleslavi radovali z úlovku štiky, rybáři na ně zavolali policii

štika
Ilustrační foto: redakce

V průběhu středečního večera obdržela městská policie v Mladé Boleslavi telefonát od občana, který informoval o svém pozorování podivného chování dvou mladíků na břehu řeky Jizery v Čejetičkách, což je místní část Mladé Boleslavi. 

Volající, který byl sám rybářem a dobře znal většinu místních “štamgastů” u vody, zde tyto dvě osoby viděl poprvé, což by asi nebylo nic tak závadného. Vzhledem k jejich podezřelému chování a podivné výbavě ale okamžitě pojal podezření, že dotyční rybaří bez povolení a tak zavolal na linku MP.

Ulovili a usmrtili slušnou štiku

Nutno říct, že se na dotyčné usmálo lovecké štěstí. čase podařilo ulovit slušnou štiku, z čehož měli nevýslovnou a bujarou radost.

Na místo po ohlášení vyrazila motorizovaná hlídka MP, která se jala situaci prověřit. Zkontrolovali jejich totožnost a zjistili, že dotyční opravdu mají rybářské vybavení a ulovenou štiku, kterou již stihli do příjezdu hlídky usmrtit.

Zároveň se potvrdilo podezření, že oba muži nemají povolenku ani státní rybářský lístek. Strážníci jim tak zabavili rybářské vybavení a ulovenou štiku a po provedení potřebné dokumentace  ji umístili do kafilerního boxu na služebně městské policie v Palackého ulici.

Jejich čin bude jako pytláctví předán místní samosprávě, kde oběma aktérům hrozí v přestupkovém řízení až několikatisícová pokuta. Dostupné zdroje uvádí, že v tomto případě šlo o občany s trvalým bydlištěm v blízkém okolí.

Fotografie upytlačené štiky a zásahu MP jsou dostupné na webu Mb-net.cz

Městská policie na popud RS v Mladé Boleslavi zadržela pytláky také minulý rok

K odhalení pytláků na Mladoboleslavsku nedochází poprvé. Podobný případ nastal také začátkem minulého léta. Během noční kontroly si rybářská stráž vyžádala součinnost městské policie MB. Důvodem byly dvě osoby lovící bez dokladů, na které porybní narazili během kontroly na Jizeře v okolí Podlázek. To je další okrajová část Mladé Boleslavi (znalci vědí, že zde sídlí výrobce boilies Mikbaits). Pytláci tenkrát chytali ryby na revíru 411027, Jizera 4.

Rybářská stráž stále častěji vyráží na razie s policejními složkami

Vzhledem k nárůstu počtu případů pytlačení a porušování rybářského řádu, se na revírech častěji konají společné kontroly RS a různých složek Policie ČR či MP. Podobná razie se nedávno konala například na Hracholuskách. Zde se cizinecká policie zaměřila i na zahraniční osoby a jejich oprávnění k pobytu.

Nedávno se také konala velká kontrola na revírech v okolí Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.