Jakub Vágner se konečně dočkal: po 33 letech překonal český rekord sumce

Jakub Vágner opět zaválel. Tentokrát si připsal nový český rekord jeho nejoblíbenější ryby – sumce velkého. Jeho nejnovější úlovek našeho největšího dravce měřil neuvěřitelných 261 cm.

Trofejní rybu ulovil minulý pátek, 21. června a ryba o 6 centimetrů překonala letitý český rekord, který měřil 255 cm. Ten vydržel nepřekonán od roku 1990!

Jakubovi náleží velká gratulace a obdiv. Fotografie úlovku umístil na své sociální sítě, například na Facebookovou stránku a Instagram:

Na rekord čekal dlouhých 33 let

Před polednem balíme pruty a já se vydávám na průzkum vody v bellyboatu. Pomalu se proplavávám vodou a koukám kde se co děje. V jeden okamžik vidím velký praporek. Povadlý praporek, který se tajemně sune vodou směrem ke mě. Srdce až v kalhotech, zastavuji a jsem jako opařený. Vidím jen velký stín, ale i ten mi stačí. Rychle se přemisťujeme na nové místo a já zavážím přesně tam, kde jsem ten obrovský stín spatřil. Kolem čtvrté hodiny mě dohání deficit spánku posledních dní. Prosím Michala, aby koukal na pruty, že se hodinku vyspím. Zavírám oči, pomalu se propadám do říše snů, ale to už Michal křičí jako o život. Origin V-Static je v brutálním luku, že ani ze stojanu nejde vytáhnout. Zásek je zbytečný.

Ryba mě okamžitě rve do vody a obrovskou ocasní ploutví prořezává hladinu. Je to gigant a já tajně doufám, že je to ten majitel tajemného stínu, který jsem před polednem spatřil. Po dalších dvaceti minutách máme sumce u břehu. Obrovská hlava mi leží u nohou a ocasní ploutev ani nevidím. Tak širokou rybu jsem v této délce neviděl ani v Itálii. Pro sebe si říkám, že musí mít 260. Jen se mi tomu stále nechce věřit. Vzpomínám na mou loňskou 250tku z Orlíku, ale tohle je ryba z úplně jiné kategorie! Můj mozek mi stále nepobírá…. Taková ryba v České republice!!!! Přichází ale mnoho okolních rybářů a tak máme šanci sumce pečlivě změřit. První míra ukazuje 261. Dvě další 262. Křičím radostí. 261 centimetrů a nějaký ten centimetr už dál neřeším. Prožívám okamžik, na který jsem čekal 33 let, co se lovu sumců věnuji. Místní kamarádi, ale dokonce i zcela cizí rybáři mi pomáhají držet obrovského sumce ve vodě a společně si užíváme neopakovatelné okamžiky. A hrdina nebudu, přiznávám, i slza mi ukápla. Snad pochopí ti, kteří něčemu zasvětili celý svůj život. Lidé se mě teď ptají: “Kam ale dál?” Štěstí je to, že to vůbec nemusím řešit. Jsem nadšený, že se mi tento sen splnil. Cesta k němu byla dlouhá a vím, že kdybych rybařinu tak nemiloval, nikdy bych se jej nedočkal. U vody jsem totiž opravdu šťastný……..čas v přírodě je pro mě tím největším darem.

Zdroj a foto: Jakub Vágner official – FB, Instagram

Související články:

Lednový 250 cm sumec Jakuba Vágnera

Jakub Vágner se pochlubil další fotkou pěkného sumce: ulovil jej ve Francii

Jakub Vágner se pochlubil trofejními sumci z Orlíku (video)

2 Comments

  1. Stejnak jako vždy to za něj chytají jeho lidi byly jsme toho svědky několikrát na Ústecku u Libochovan a doufám že mu nechcipnul jako tady před lety sumec přes dva metry je to jen komerční šašek ať taky řekne jak s kupoval velké kapry a sumce na svoje rybníky a to nemluvím ani za nedodržování řadu ježdění loděmi v plavební dráze chytání po půlnoci a jiné nechtěl bych být jako on nemohl bych se podívat do zrcadla na sebe a to chytám 40 let. Ale jestliže je tak šťastnej?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.