Akční set na feeder: Giants Fishing Prut CLX Feeder 3,3 m 90 g + Naviják Deluxe Reel FD 2000

kontroly RS

V dnešním reklamním článku se zaměříme na feederové pruty. Konkrétně na výhodný set nejen pro začínající rybáře.

Nákup setu prut a naviják je obyčejně levnější možnost než jejich pořízení samostatně. Dnes proto přinášíme tip na výhodný feederový set za dobrou cenu. Je skvělou možností pro začínající rybáře a poslouží i zkušenějším, kteří nebazírují na špičkovém vybavení ale stačí jím funkční a odolný set s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Pěkný feederový prut Giants Fishing Prut CLX Feeder 3,3 m 90 g + Naviják Deluxe Reel FD 2000 se prodává v akčním setu obsahujícím čtyři různě tuhé špičky a naviják s kovovou cívkou, který má 7+1 ložisek.

Pohodový feederový set do 1500 korun

Sestavu jsem zkoušel průběžně asi dvě sezony na pohodové chytání s feederovým košíkem nebo i s placatými methoďáckými krmítky. Jde o prut s nímž v pohodě zvládnete kapříky do 60 centimetrů. Asi i větší, takový mi na feeder ovšem nezabral, co se dá dělat.

Giants fishing prut clx feeder 3,3 m 90 g + navij�k deluxe reel fd 2000

Vrhací zátěž umožňuje naprosto univerzální chytání hlavně se zaměřením na kapry a bílou rybu. Používám s prutem method krmítka od 20 do 7O gramů. S těmi těžšími chytám method i na řece v místech s menším proudem.

Pruty jsou vyrobeny z kvalitního grafitu IM6 a mají středně rychlou parabolickou akci, což je velmi univerzální. Díky čtyřem výměnným špičkám s různou tvrdostí jsou připraveny na různé situace.

Špičky dodávané s prutem mají různé tuhosti: žlutá je nejtužší, oranžová má střední tuhost, červená je jemná a zelená je ultra jemná – s tou odchytám 99 procent času na stojáku.

Prut má kvalitní dvojitě vázaná SIC očka a ergonomické DPS grafitové sedlo.

Specifikace prutu:

  • Délka: 11ft (3,3m)
  • Zátěž: do 90g
  • Transportní délka: 116cm
  • Hmotnost: 228g
  • Počet dílů: 3+4

Naviják Deluxe FD je moderní konstrukce s ultra lehkým chodem a jemně nastavitelnou a účinnou přední mikro brzdou. Obsahuje také konický tvar odlehčené kovové cívky a masivní grafitové tělo a rotor. Naviják má 7+1 precizních kuličkových ložisek, pevnostní hnací soukolí, systém pro perfektní navíjení vlasce, rolničku proti kroucení vlasce a precizní systém přední brzdy s možností zastavení zpětného chodu v jakékoli poloze.

Na svoji cenovou kategorii má opravdu pěkný chod, brzda naprosto funkční a dobře seříditelná.

Můj verdikt je, že se jedná o pěkný set zejména pokud se ve feederu hodláte teprve rozkoukávat nebo chytáte na pohodu. Ideál pro takové to domácí feederování:))

Pro trochu intenzivnější chytání nebo, nedej bůh, závody by to časem určitě chtělo něco výkonnějšího. To by ale určitě stálo o hodně víc.

Za dobrý peníz (kolem 1400 korun) tady získáte super sestavu, s níž vyzkoušíte všechny styly feederu na různých revírech. Prut se dá samozřejmě použít i na klasickou středně těžkou položenou s čihátkem.

Specifikace navijáku:

  • Kapacita cívky: 0,18mm – 370m, 0,20mm – 300m
  • Převodový poměr: 5.2: 1
  • Váha: 248g

Set prutu a navijáku na feeder koupíte například v Chytapust.cz a Párys.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.